- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження Методичних рекомендацій щодо формування та ведення електронного каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо формування та ведення електронного каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації серійного виробництва, а також комплектувальних виробів для виготовлення технічних засобів реабілітації індивідуального виробництва для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Директорату захисту прав осіб з інвалідністю (А. Онупрієнко) забезпечити оприлюднення цього наказу шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.
3. Департаменту реалізації державних соціальних програм (М. Вишневська) забезпечити:
1) направлення Методичних рекомендацій підприємствам, які відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики, та Українському науково-дослідному інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності (далі - УкрНДІпротезування);
2) передання УкрНДІпротезування:
копій наказів Мінсоцполітики про включення/виключення підприємства до/з Переліку підприємств, що відповідають кваліфікаційним вимогам на виготовлення, постачання, ремонт і технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації, та копій протоколів засідань Експертної комісії Мінсоцполітики щодо встановлення відповідності кваліфікаційним вимогам підприємств усіх форм власності - кандидатів на виготовлення, постачання, ремонт і технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації, для застосування при формуванні електронного каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації серійного виробництва, а також комплектувальних виробів для виготовлення технічних засобів реабілітації індивідуального виробництва для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб (далі - електронний каталог-класифікатор).
4. УкрНДІпротезування (А. Салєєва) забезпечити формування електронного каталогу-класифікатора.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Л. Попову.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
29 грудня 2018 року № 1987
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо формування та ведення електронного каталогу-класифікатора технічних та інших засобів реабілітації серійного виробництва, а також комплектувальних виробів для виготовлення технічних засобів реабілітації індивідуального виробництва для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб
1. Загальні положення
1.1. Ці Методичні рекомендації розроблено з урахуванням пункту 6
Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (із змінами) (далі - Порядок), відповідно до якого технічні характеристики технічних та інших засобів реабілітації (далі - ТЗР), призначених для забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб підприємствами, які відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики (далі - кваліфікаційні вимоги), за рахунок коштів державного бюджету, містяться в електронному каталозі-класифікаторі технічних та інших засобів реабілітації серійного виробництва, а також комплектувальних виробів для виготовлення технічних засобів реабілітації індивідуального виробництва для осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб (далі - Електронний каталог), який формується Українським науково-дослідним інститутом протезування, протезобудування та відновлення працездатності (далі - УкрНДІпротезування) відповідно до класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками зазначених засобів.
1.2. Ці Методичні рекомендації розроблено з метою забезпечення єдиного методологічного підходу до формування та ведення Електронного каталогу.
1.3. Ці Методичні рекомендації пропонується застосовувати УкрНДІпротезування, підприємствам, що відповідають кваліфікаційним вимогам, а також Експертній комісії Мінсоцполітики України щодо встановлення відповідності кваліфікаційним вимогам підприємств усіх форм власності - кандидатів на виготовлення, постачання, ремонт і технічне обслуговування технічних та інших засобів реабілітації (далі - Експертна комісія).
1.4. Фінансування технічної підтримки, оновлення програмного забезпечення, формування та ведення Електронного каталогу може проводитись у межах видатків, передбачених УкрНДІпротезування на науково-технічні розробки, та не потребує витрат суб'єктів господарювання, що звернулись із заявками про включення до Електронного каталогу ТЗР серійного виробництва та/або комплектувальних виробів.
1.5. Електронний каталог є систематизованим переліком ТЗР серійного виробництва, комплектувальних виробів для виготовлення ТЗР індивідуального виробництва (далі - комплектувальні вироби), призначених для компенсації втрачених функцій осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших осіб, якими такі особи забезпечуються за рахунок коштів державного бюджету і які виготовляються, постачаються та ремонтуються підприємствами, що відповідають кваліфікаційним вимогам.
Електронний каталог дає змогу користувачу отримувати інформацію щодо представлених моделей ТЗР серійного виробництва і комплектувальних виробів, їх класифікаційних угруповань за функціональними та конструктивними ознаками, технічних характеристик, зображення виробу, даних виробника/постачальника.
Згідно з пунктом 20
Порядку орган соціального захисту населення ознайомлює особу з інвалідністю, дитину з інвалідністю, іншу особу або їхніх законних представників з Електронним каталогом.
Метою ведення Електронного каталогу є надання доступу особі з інвалідністю, дитині з інвалідністю, іншій особі, їхнім законним представникам до повної та актуальної інформації щодо переліку виробів, якими можуть забезпечуватись зазначені особи за кошти державного бюджету, для вільного вибору необхідного ТЗР відповідно до індивідуальної програми реабілітації.
В Електронному каталозі пропонується представляти продукцію підприємств усіх форм власності, які виготовляють, постачають, ремонтують та проводять технічне обслуговування ТЗР і відповідають кваліфікаційним вимогам, безпосереднім споживачам у відкритому доступі, чим забезпечуватиметься можливість особам з інвалідністю самостійно вибирати необхідні засоби реабілітації відповідно до індивідуальних потреб та функціональних властивостей виробу, що позитивно впливатиме на задоволення інтересів усіх сторін.
................Перейти до повного тексту