- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
17.02.2014 № 1617/0/14-14/18 |
Всеукраїнському об'єднанню обласних організацій роботодавців
підприємств житлово-комунального господарства
"Федерація роботодавців ЖКГ України"
Про надання роз'яснення
Міністерство соціальної політики розглянуло лист Всеукраїнського об'єднання обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунального господарства "Федерація роботодавців ЖКГ України" [...] і в межах компетенції повідомляє.
До питання 1
Відповідно до статті
8 Закону України "Про оплату праці" встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, відноситься до державного регулювання.
Контракт з керівником державного або комунального підприємства укладають керівники відповідних органів виконавчої влади або місцевого самоврядування відповідно до законодавства.
Розмір посадового окладу керівника підприємства залежить від середньооблікової чисельності працюючих в еквіваленті повної зайнятості у кратності до мінімального розміру тарифної ставки першого розряду робітника основного виробництва, а у разі, коли тарифні ставки робітників не застосовуються, - у кратності до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії, визначених у колективному договорі, та складності управління підприємством, його технічної оснащеності, вартості основних фондів, рівня рентабельності та обсягу виробництва продукції (робіт, послуг).
Питання перегляду розміру посадового окладу керівника підприємства також вирішується керівниками відповідних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які укладають з ним контракти.
Необхідно зазначити, що при підвищенні тарифних ставок (окладів) працівників підприємства у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати на державному рівні з метою дотримання міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень посадовий оклад керівника також може бути переглянутий відповідно до зазначеного порядку.
Що стосується необхідності застосування положень галузевої угоди, то відповідно до статті
9 Закону України "Про колективні договори і угоди" (далі - Закон) положення галузевої угоди діють безпосередньо і є обов'язковими для всіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду.
Положення галузевої угоди будуть обов'язковими для підприємства у випадку, якщо воно перебуває у сфері дії сторін галузевої угоди або сторонами галузевої угоди при її укладенні були представлені інтереси підприємства через надання останнім відповідних повноважень.
При цьому повноваження на представлення інтересів підприємства під час ведення колективних переговорів з укладення галузевої угоди має бути надано і зі сторони профспілкового органу (органів) (в разі їх відсутності - вільно обраних і уповноважених представників працівників) підприємства, і зі сторони роботодавця (його уповноваженого представника).
У випадку, якщо підприємство не перебуває у сфері дії сторін, які підписували будь-яку з галузевих угод, при укладенні колективного договору обов'язковими є норми, соціальні гарантії, пільги, компенсації, встановлені законодавчими та нормативно-правовими актами на державному рівні.
................Перейти до повного тексту