- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
17.03.2017 № 741/0/101-17/282
'...' Відповідно до ст.
15 Закону України "Про оплату праці" та ст.
97 Кодексу законів про працю України (далі -
КЗпП) госпрозрахункові підприємства самостійно встановлюють у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (територіальними) угодами, форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат.
З метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин та узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів на підприємствах незалежно від форми власності та господарювання, які використовують найману працю і мають права юридичної особи, укладається колективний договір (ст.
11 КЗпП).
Згідно зі ст.
7 Закону України "Про колективні договори і угоди" колективний договір укладається відповідно до чинного законодавства та прийнятих сторонами зобов'язань. Колективним договором установлюються форми, системи, розміри заробітної плати, в тому числі міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення в оплаті праці.
Міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів) установлюються в колективному договорі або іншому локальному документі підприємства залежно від складності робіт, організаційно-правового рівня посади, функцій, що виконує підрозділ, у якому працює той чи інший працівник, та інших умов праці. При цьому міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення можуть установлюватись у певному діапазоні ("вилці") ставок (окладів). При застосуванні діапазонів ("вилок") окладів проводиться атестація працівника, за результатами якої встановлюється оклад у межах діапазону за посадою, яку він займає.
................Перейти до повного тексту