- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про затвердження кваліфікаційних характеристик посад "інженер-технолог-протезист", "технолог ортопедичний" і "технік-протезист-ортезист"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити кваліфікаційні характеристики посад "інженер-технолог- протезист", "технолог ортопедичний", "технік-протезист-ортезист", що додаються.
2. Департаменту заробітної плати та умов праці (Товстенко О.) забезпечити розміщення цього наказу на офіційному сайті Мінсоцполітики.
3. Контроль виконання цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату В. Іванкевича.
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Міністерства соціальної
політики України
12.04.2016 №384
Кваліфікаційні характеристики:
"Інженер-технолог-протезист"
Завдання та обов'язки. Організовує та координує виробничий процес з виготовлення протезно-ортопедичних виробів. Розробляє плани розміщення обладнання, технічного оснащення та робочих місць. Розраховує виробничі потужності та завантаженість обладнання. Разом із лікарем оглядає пацієнтів і оцінює їхні фізичні та функціональні характеристики, виконує заміри для виготовлення виробу. Бере участь у розробці реабілітаційних програм, виборі конструкцій і призначенні протезно-ортопедичних виробів. Надає рекомендації щодо операційного, післяопераційного, медичного та терапевтичного лікування пацієнтів і подальшого їхнього протезування або ортезування. Призначає протезні або ортезні конструкції, матеріали, комплектувальні вироби та проводить необхідні заміри. Веде облік і складає встановлену звітність про протезування пацієнтів. Проводить модифікацію негативу та позитиву, контролює виготовлення гіпсових зліпків кукси, кінцівок або тулуба. Вносить конструктивні зміни до виробу для забезпечення оптимальної підгонки. Контролює виготовлення протезу чи ортезу, підгонку, статичне та динамічне регулювання виробу. Відстежує процес освоєння виробу пацієнтом. Бере участь у контролі та оцінці виробу, його функціонуванні та косметичному вигляді. Інструктує пацієнта або його сім'ю щодо користування виробом і доглядом за ним. Бере участь у подальшому спостереженні та технічному обслуговуванні протезно-ортопедичних виробів. Визначає необхідність у повторенні будь-якого з етапів технологічного процесу виготовлення для оптимізації підгонки та функціонування виробу. Керує процесом виготовлення виробу, контролює роботу технологів ортопедичних та техніків-протезистів- ортезистів. Бере участь у розробленні, удосконаленні та впровадженні системи управління якістю. Удосконалює методи роботи щодо підвищення ефективності виготовлення протезно-ортопедичних виробів. Організовує впровадження нових технологій та конструкцій протезно-ортопедичних виробів. Співпрацює з іншими фахівцями, задіяними у сфері протезування, державними та недержавними установами, іншими організаціями сфери протезування. Бере участь у плануванні та впровадженні нових технічних засобів реабілітації пацієнтів. Організовує та проводить навчання інженерів- технологів-протезистів, технологів ортопедичних і техніків-протезистів- ортезистів.
Повинен знати: нормативно-правові акти, інструкції та методичні документи з питань забезпечення населення протезно-ортопедичними виробами; нормативні та інші керівні матеріали з технологічної підготовки та організації виробництва; номенклатуру протезно-ортопедичних виробів, технічні вимоги та технології виготовлення протезно-ортопедичних виробів, матеріалів і комплектувальних виробів; анатомію та фізіологію хребта, верхніх і нижніх кінцівок, особливості їх кровообігу в залежності від стану здоров'я та віку, біомеханіку суглобів, статико-динамічні особливості опорно- рухового апарату; новітні технології та конструкції протезно-ортопедичних виробів; реабілітаційне обладнання та особливості його застосування для різних категорій хворих; виробниче обладнання, правила його технічної експлуатації, основи трудового законодавства; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги.
Провідний інженер-технолог-протезист: вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю галузі знань "Хімічна та біоінженерія" або вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю інженерного спрямування іншої галузі знань; підвищення кваліфікації; стаж роботи на посаді інженера-технолога-протезиста І категорії - не менше ніж 2 роки.
Інженер-технолог-протезист І категорії: вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю галузі знань "Хімічна та біоінженерія" або вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю інженерного спрямування іншої галузі знань; підвищення кваліфікації; стаж роботи на посаді інженера-технолога-протезиста її категорії - не менше ніж 2 роки.
Інженер-технолог-протезист II категорії: вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю галузі знань "Хімічна та біоінженерія" або вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю інженерного спрямування іншої галузі знань; підвищення кваліфікації; стаж роботи на посаді інженера-технолога-протезиста - не менше ніж 1 рік.
Інженер-технолог-протезист: вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю галузі знань "Хімічна та біоінженерія" без вимог до стажу роботи або вища освіта другого рівня за освітнім ступенем магістра та спеціальністю інженерного спрямування іншої галузі знань, підвищення кваліфікації та стаж роботи на посаді інженера в інших сферах - не менше ніж 1 рік.
................Перейти до повного тексту