1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
29.01.2016 № 26/13/116-16
Про розгляд листа
Професійній спілці працівників охорони здоров'я України '...'
Право працівників на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці визначається у строгій відповідності зі Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 р. N 1290 (у редакції постанови КМУ від 13.05.2003 р. N 679, із змінами, внесеними постановою КМУ від 16.12.2004 р. N 1674).
Згідно з позицією 122 розділу XVII "Охорона здоров'я, освіта та соціальна допомога" (підрозділ "Загальні професії медичних працівників закладів та установ охорони здоров'я, соціального захисту населення та освіти") зазначеного вище Списку право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 11 календарних днів мають лікарі-анестезіологи-реаніматологи.
Згідно зі змінами, що були внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації" від 27.03.2014 р. N 1169-VII, зокрема, до статті 39 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та статті 119 Кодексу законів про працю, працівникам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, встановлено гарантії щодо збереження їх місця роботи (посади), середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності, але не більше одного року. Тобто час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їхнього страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, але не більше одного року.

................
Перейти до повного тексту