- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
24.11.2015 № 1525/13/84-15 |
Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики розглянув звернення <...> стосовно надання роз'яснення з питань, що виникають у роботодавців у зв'язку з АТО, і в межах компетенції повідомляє.
Працівники, звільнені з військової служби в запас (у тому числі з військової строкової служби), після взяття їх на військовий облік (протягом 5 днів з дня звільнення їх з військової служби) мають стати до роботи.
Відповідно до ст.
21 Закону України
"Про військовий обов'язок і військову службу" (далі - Закон) громадяни України для виконання обов'язків, пов'язаних із взяттям на військовий облік, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов'язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров'я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.
Для збереження місця роботи та посади працівник повинен приступити до виконання обов'язків за трудовим договором на наступний день після дня взяття на військовий облік у районному (міському) військовому комісаріаті після його звільнення з військової служби. При цьому, на нашу думку, надання демобілізованим працівникам військового квитка доцільно, оскільки у військовому квитку зазначається дата про призов і звільнення з військової служби та взяття на військовий облік.
Разом з тим, працівник має право скористатися щорічною відпусткою або відпусткою без збереження заробітної плати.
Також повідомляється, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст.
40 Кодексу законів про працю України трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності можуть бути розірвані власником або уповноваженим ним органом у випадку прогулу (в тому числі відсутності на роботі більше трьох годин робочого дня) без поважних причин.
Щодо військової строкової служби, то відповідно до п. 1 ст.
24 Закону України
"Про військовий обов'язок і військову службу" початком проходження строкової військової служби вважається день відправлення у військову частину з обласного збірного пункту - для громадян, призваних на строкову військову службу.
Оскільки працівника не було відправлено у військову частину, то у нього немає початку військової служби, а отже, він не був призваний на військову строкову службу. У даному випадку та виходячи зі змісту листа, підстави для виплати підприємством працівнику заробітної плати відсутні.
<...>
Директор Департаменту |
О. Товстенко |
Перейти до повного тексту