1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
18.10.2013 № 917/13/155-13
Щодо оплати праці працівників терцентрів
(Витяг)
Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України розглянув Ваше звернення <...> щодо оплати праці працівників територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) і повідомляє.
1. Умови та розміри оплати праці працівників територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) визначаються відповідно до спільного наказу Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519 (далі - Умови), розробленого на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. № 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери".
Враховуючи особливий характер та особливі умови праці - робота з певним контингентом підопічних: пенсіонерами, одинокими непрацездатними громадянами, особами із значно зниженою рухомою активністю, з порушенням психіки тощо, для певних категорій працівників територіальних центрів Умовами передбачено підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці.
Так, відповідно до п. 8 пп. 2.4.5 Умов посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ соціального захисту населення, які безпосередньо обслуговують осіб із значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, підвищуються на 20 відсотків у зв'язку зі шкідливими та важкими умовами праці.
До осіб із значно зниженою рухомою активністю відносяться особи із IV та V групами рухомої активності (IV група - рухома активність значно знижена (може самостійно пересуватись по приміщенню, домашню роботу самостійно не виконує); V група - рухома активність втрачена повністю (пересуватись самостійно не може, ліжково-хворий) згідно з карткою медичного огляду.
Безпосереднє обслуговування хворих - це робота, виконання якої здійснюється в умовах контакту медичного працівника і пацієнта: виконання діагностичних і лікувальних процедур, заходів по догляду за хворими, створювання відповідного лікувально-оздоровчого режиму, зокрема, проведення масажу, ін'єкцій, процедур, маніпуляцій, годування хворих, їх транспортування, санітарна обробка.
Наприклад, молодші медичні сестри забезпечують чистоту та охайність хворих і приміщення, проводять догляд за шкірою хворих, обробляють пролежні, супроводжують хворих в лікувально-діагностичні кабінети; перукар виконує послуги з миття голови, прості, класичні чоловічі, жіночі, дитячі стрижки тощо.

................
Перейти до повного тексту