1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
15.02.2013 № 597/039/161-13
Департаментом пенсійного забезпечення на Ваше звернення, яке надійшло на електронну адресу Мінсоцполітики, надсилається копія листа Міністерства соціального захисту населення України від 01.02.95 № 01-3/133-02-2.
Водночас повідомляємо, що питання встановлення пенсії за вислугу років працівникам освіти регулюється пунктом "е" статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.93 № 909, якою затверджений Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на таку пенсію. Тобто, право на призначення пенсії за вислугу років мають тільки ті працівники, які працювали в закладах і на посадах, зазначених у зазначеній постанові, та при наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років.
Постановою Кабінету Міністрів від 26 вересня 2002 р. № 1436 в розділі "Освіта" виділено окремий підрозділ "Позашкільні навчальні заклади".
Початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання: музичні, художні, хореографічні, театральні, хорові, мистецтв та інші) згідно з Переліком типів позашкільних навчальних закладів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 року № 433, відносяться до позашкільних навчальних закладів. У позашкільних навчальних закладах згідно із Переліком право на пенсію за вислугу років мають директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи.
Посада викладача позашкільного навчального закладу Переліком не передбачена, тому у зазначених працівників відсутнє право на пенсію за вислугу років.
З повагою,
Директор Департаменту
М. Шамбір
Перейти до повного тексту