- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
19.01.2012 № 618/0/14-12/13 |
Про суддівську винагороду
(Витяг)
'...'
Враховуючи зазначене, Мінсоцполітики може висловити свою думку щодо суті запитань:
1. Як розуміти поняття "дохід судді"?
На думку Мінсоцполітики, дохід судді означає доходи судді, які отримав суддя лише за виконання повноважень судді.
Наприклад, не повинні включатися у доходи судді, які отримані відповідно до чинного законодавства за виконання робіт, що не пов'язані з виконанням обов'язків судді (проведення лекцій, виконання науково-дослідних робіт, доходів по вкладах коштів у банківських та інших фінансових установах тощо).
2. Які складові має бути включено до річної суми доходу судді?
На думку Мінсоцполітики, середній дохід судді повинен розраховуватися виходячи із загальної суми отриманої заробітної плати (посадового окладу, надбавок, доплат, щомісячних премій, суми збереженої заробітної плати, які були передбачені умовами оплати праці суддів), матеріальних допомог та грошового утримання працюючого судді за попередні 12 місяців, розділеної на 12. При цьому будь-які одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, виплати, пов'язані із ювілейними датами (днем народження), вихідна допомога тощо) до розрахунку середнього доходу судді не повинні включатися. Різні одноразові виплати, за рішеннями судів, щодо донарахованих сум оплати праці чи суддівської винагороди, можуть бути включені до того періоду, за який вони нараховані, із перерахунком доходу судді.
3. Який період вважати базовим для здійснення розрахунку доходу судді - січень - грудень 2011 року чи попередні 12 місяців, враховуючи як базовий поточний місяць поточного року?
У абзаці 6 пункту 1 розділу XII Прикінцевих положень
Закону зазначено, що суддівська винагорода, нарахована судді відповідно до цього Закону з 1 січня 2012 року за повний відпрацьований місяць, не може бути меншою, ніж його середній дохід за попередні 12 місяців.
На думку Мінсоцполітики, це означає, наприклад, що для судді, який працює на посаді з 1 січня 2012 року, 12 відпрацьованих місяців є січень - грудень 2011 року, для судді, який приступить до виконання обов'язків у березні 2012 року, 12 відпрацьованих місяців є березень - грудень 2011 року та січень - лютий 2012 року і т. д.
4. Яким чином здійснювати розрахунки річної суми доходу судді за попередні 12 місяців (за попередній фінансовий рік), який виходить із суми відповідних виплат (заробітна плата, оплата часу щорічної оплачуваної та додаткової відпустки, щомісячне грошове утримання та інші) - у відповідному розрахунковому чи обліковому періоді?
У абзаці 6 пункту 1 розділу XII Прикінцевих положень Закону зазначено, що суддівська винагорода, нарахована судді відповідно до цього Закону з 1 січня 2012 року за повний відпрацьований місяць, не може бути меншою, ніж його середній дохід за попередні 12 місяців.
Таким чином, на думку Мінсоцполітики, попередні 12 місяців у такому випадку повинні визначатися не за календарний рік, а за 12 місяців, які передують місяцю, за який здійснюється нарахування розміру суддівської винагороди для судді.
5. Чи включаються до доходу судді одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, виплати, пов'язані із ювілейними датами (днем народження), вихідна допомога)?
Запитання є незрозумілим, про який дохід йде мова. Якщо малося на увазі про порядок визначення середнього доходу, який повинен застосовуватися відповідно до абзацу 6 розділу XII Прикінцевих положень зазначеного Закону, то, на думку Мінсоцполітики, до такого середнього доходу судді не включаються наведені та інші одноразові виплати, які можуть бути виплачені відповідно до чинного законодавства.
6. Чи правомірне порівняння (при визначенні доплати до доходу судді) суддівської винагороди за відпрацьований час (при неповному відпрацьованому місяці) та середнього доходу судді, розрахованого пропорційності кількості цього відпрацьованого часу?
................Перейти до повного тексту