1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.02.2012 № 53
Про вдосконалення організації договірно-правової роботи в Мінсоцполітики
Відповідно до пункту 4 Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи та організації , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 р. № 1040, з метою вдосконалення договірно-правової роботи у Міністерстві соціальної політики
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Методичні рекомендації щодо організації договірно-правової роботи в центральному апараті Міністерства соціальної політики України (далі - Методичні рекомендації), що додаються.
2. Керівникам підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, з урахуванням особливостей основної діяльності використовувати Методичні рекомендації, затверджені пунктом 1 цього наказу, в ході організації договірно-правової роботи.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату В. Коломійця.
Віце-прем'єр-міністр України -
Міністр

С. Тігіпко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
02.02.2012 № 53
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації договірно-правової роботи в центральному апараті Міністерства соціальної політики України
I. Загальні положення
1.1. Ці Методичні рекомендації розроблені відповідно до Цивільного кодексу України , Господарського кодексу України , інших нормативно-правових актів та спрямовані на визначення процедури підготовки проектів договорів, їх укладання та контролю за виконанням в центральному апараті Міністерства соціальної політики України (далі - Міністерство).
1.2. Для ведення договірної роботи керівником структурного підрозділу Міністерства визначається відповідальний працівник.
1.3. Договірно-правова робота повинна сприяти:
забезпеченню реалізації державної політики у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, соціального захисту населення, з питань сім'ї та дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, та у інших сферах діяльності відповідно до Положення про Міністерство соціальної політики України , затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 № 389 (зі змінами);
забезпеченню виконання договірних зобов'язань в усіх сферах діяльності Міністерства;
економії та раціональному використанню матеріальних, трудових, фінансових та інших видів ресурсів;
забезпеченню захисту і відновленню порушених майнових прав та інтересів Міністерства.
1.4. Основними етапами договірно-правової роботи є:
підготовка проектів договорів;
погодження проектів договорів структурними підрозділами Міністерства;
реєстрація та зберігання укладених договорів;
здійснення розрахунків та контролю за виконанням укладених договорів;
1.5. Департамент правового забезпечення систематично узагальнює та аналізує практику ведення договірної роботи в центральному апараті Мінсоцполітики для підготовки керівництву Міністерства висновків та пропозицій щодо її покращення.
II. Укладання та здійснення контролю за виконанням договорів
2.1. Підготовка проекту договору
2.1.1. Проекти договорів, стороною в яких виступає Міністерство, готуються на підставі рішення (окремого доручення) щодо їх підготовки (далі - рішення на підготовку договору) посадової особи, якій надано право підписання договору від імені Міністерства.
2.1.2. Проект договору готується структурним підрозділом центрального апарату Міністерства, до компетенції якого віднесено вирішення питань щодо предмета договору.
Керівник структурного підрозділу, в якому готується проект договору, призначає відповідальну особу за підготовку і супроводження цього договору.
2.1.3. Проект договору може розроблятися будь-якою із сторін, що домовляються, крім випадків, передбачених законодавством.
2.1.4. Розбіжності, що виникають між сторонами під час укладання договору, розглядаються структурним підрозділом, який супроводжує договір, із залученням, у разі необхідності, інших структурних підрозділів.
2.1.5. Проект договору повинен бути погоджений (завізований) керівником структурного підрозділу, який готує проект договору (далі - структурний підрозділ, що супроводжує договір), та визначеними структурними підрозділами у наступні строки з дня надходження:
директором Департаменту адміністративного забезпечення - у строк, що не перевищує трьох робочих днів;
директором Фінансового департаменту - у строк, що не перевищує двох робочих днів;
начальником Управління бухгалтерського забезпечення - у строк, що не перевищує двох робочих днів;
завідувачем Сектору з питань запобігання та виявлення корупції - протягом одного робочого дня;
керівниками інших структурних підрозділів (у разі необхідності) - протягом одного робочого дня.
У разі нагальної потреби укладання договору за дорученням керівництва Міністерства строк візування може бути зменшений.
2.1.6. Керівник структурного підрозділу, що супроводжує договір, надає проект на погодження (візування) разом з рішенням на підготовку договору.
2.1.7. Проект договору, завізований керівниками вищезазначених підрозділів, перед поданням на підпис Міністру або заступнику Міністра - керівнику апарату надається Департаменту правового забезпечення для проведення правової експертизи на строк, що не перевищує трьох робочих днів.
2.1.8. Посадові особи, що погоджують (візують) проект договору зобов'язані не допускати фактів безпідставних відмов від візування або затягування строків візування.
2.1.9. Віза проставляється як на лицьовому, так і на зворотному боці останнього аркуша проекту договору, якщо місця для візування на лицьовому боці останнього аркуша договору недостатньо, та включає: особистий підпис, ініціали (ініціал імені) і прізвище особи, яка візує документ.
2.1.10. Договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди щодо істотних умов договору.
2.1.11. Договори, які укладаються від імені Міністерства, інші документи, що стосуються договірної роботи, підписуються Міністром або заступником Міністра - керівником апарату та скріплюються печаткою.
2.1.12. Договори, які укладаються за результатами проведених згідно з законодавством процедур державних закупівель, підписуються заступником Міністра - керівником апарату, який відповідно до розподілу обов'язків, є головою тендерного комітету Міністерства.
2.1.13. Міжнародні договори та різного роду угоди про співробітництво підписуються Міністром або уповноваженою ним особою.
2.1.14. Укладений договір реєструється структурним підрозділом, що супроводжує договір, в окремому журналі обліку договорів за зразком, що додається. Журнал обліку договорів ведеться в структурних підрозділах Департаменту адміністративного забезпечення.
2.1.15. У подальшому договори, що стосуються фінансово-господарської діяльності центрального апарату Міністерства, передаються для проведення розрахунків та зберігання Управлінню бухгалтерського забезпечення, про що робиться відмітка у журналі обліку договорів.

................
Перейти до повного тексту