1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
08.02.2008 N 60/020/99-08
Щодо обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності
(Витяг)
<...> Відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266, виплати за час, протягом якого працівник не працював, але за ним зберігався середній заробіток (оплата всіх видів відпусток), не повинні включатися до розрахунку.
Якщо застрахована особа весь місяць у розрахунковому періоді знаходилась у відпустці (щорічній, додатковій), цей місяць не виключається із розрахункового періоду, і при обчисленні середньої заробітної плати для нарахування страхових виплат до розрахунку включаються нараховані в цьому місяці одноразові премії та матеріальні допомоги у повному обсязі в межах максимальної величини заробітної плати.
Якщо застрахована особа знаходилась у відпустці частину місяця в розрахунковому періоді і сума оплати праці (з урахуванням оплати відпустки) у неї менша від максимальної величини місячної заробітної плати, при обчисленні середньої заробітної плати для нарахування страхових виплат до розрахунку включаються виплати за відпрацьовані дні у повному обсязі.
Місяці розрахункового періоду, в яких застрахована особа не працювала (з першого до першого числа) з поважних причин (тимчасова непрацездатність, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком), виключаються із розрахункового періоду.

................
Перейти до повного тексту