- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 серпня 2008 р.
за N 776/15467
Про затвердження Порядку проведення інструктажів та стажування водіїв колісних транспортних засобів
1. Затвердити Порядок проведення інструктажів та стажування водіїв колісних транспортних засобів, що додається.
2. Державному департаменту автомобільного транспорту (Овчар П.А.):
2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
2.2. Забезпечити доведення цього наказу до відома заінтересованих підприємств, установ, організацій.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - директора Державного департаменту автомобільного транспорту Сергієнка Л.Г.
Міністр ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Міністра юстиції України Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва Міністр внутрішніх справ України Міністр освіти і науки України Перштй заступник Міністра праці та соціальної політики України | Й.Вінський Євген Корнійчук К.О.Ващенко Ю.В.Луценко І.Вакарчук П.Розенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
транспорту та зв'язку
України
05.08.2008 N 975
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 серпня 2008 р.
за N 776/15467
ПОРЯДОК
проведення інструктажів та стажування водіїв колісних транспортних засобів
I. Загальні положення
1.2. Порядок визначає види інструктажів, строки проведення інструктажів та стажування.
1.3. Дія цього Порядку поширюється на автомобільних перевізників незалежно від організаційно-правових форм та форм власності, що мають колісні транспорті засоби (далі - КТЗ), які беруть участь у дорожньому русі (далі - підприємства).
1.4. У разі, коли підприємство не має можливості самостійно забезпечити проведення інструктажів та стажування водіїв, воно повинно укласти договір щодо надання послуг з проведення інструктажів та стажування водіїв із суб'єктом господарської діяльності.
1.5. Інструктажі та стажування проводяться з метою підвищення кваліфікації та професійного рівня водіїв, отримання необхідних знань і навичок з питань забезпечення безпеки дорожнього руху.
1.6. Контроль за організацією роботи з проведення інструктажів та стажування здійснює керівник підприємства.
1.7. Організація і проведення інструктажів та стажування водіїв, їх облік, покладаються на службу безпеки дорожнього руху підприємства або на особу, на яку покладено виконання функцій служби безпеки дорожнього руху.
1.8. Програми інструктажів, строки їх проведення, а також перелік осіб, які повинні проходити інструктажі, затверджує керівник підприємства.
II. Види, організація та порядок проведення інструктажів
2.1. Установлюються такі види інструктажів:
вступний;
первинний;
передрейсовий (цільовий);
періодичний (повторний);
позаплановий (спеціальний).
2.2. Забороняється допускати водіїв до роботи без проходження ними інструктажів у встановлені строки.
2.3. Вступний інструктаж
2.3.1. Вступний інструктаж проводиться з водіями, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх стажу, кваліфікації, виду і особливостей перевезень, а також моделі КТЗ, на якому вони працюватимуть.
2.3.2. Вступний інструктаж проводиться спеціалістами служби безпеки дорожнього руху або особою, на яку покладено виконання функцій служби безпеки дорожнього руху.
2.3.3. Вступний інструктаж проводиться згідно із затвердженою керівником підприємства програмою в кабінеті безпеки дорожнього руху або в приміщенні, що спеціально для цього обладнане, з використанням технічних засобів навчання, навчальних та наочних посібників.
2.3.4. При проведенні вступного інструктажу водію роз'яснюються:
вимоги щодо організації безпечного руху транспортних засобів на території підприємства;
правила внутрішнього трудового розпорядку;
режими праці та відпочинку;
особливості умов роботи КТЗ підприємства і заходи із забезпечення безпеки руху;
основні причини дорожньо-транспортних пригод (далі - ДТП) та методи щодо їх попередження;
дії водія у разі ДТП;
порядок проходження передрейсового і післярейсового медичних оглядів.
2.3.5. Запис про проведення вступного інструктажу робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу з безпеки руху (додаток 1), який повинен бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою і зберігатися у службі безпеки дорожнього руху або в особи, на яку покладено виконання функцій служби безпеки дорожнього руху, а також у наказі про прийняття на роботу водія.
2.4. Первинний інструктаж
2.4.1. Первинний інструктаж проводиться на робочому місці перед початком роботи з прийнятим за трудовим договором на підприємство водієм.
2.4.2. Первинний інструктаж проводиться згідно із затвердженою програмою та з урахуванням особливостей перевезень, а також моделі КТЗ, на якому будуть виконуватись перевезення.
2.4.3. При проведенні первинного інструктажу водію роз'яснюються:
особливості КТЗ, на якому працюватиме водій;
особливості перевезень пасажирів чи вантажів;
порядок обслуговування, ремонту та місце зберігання КТЗ.
2.4.4. Запис про проведення первинного інструктажу здійснюється в журналі реєстрації інструктажів з безпеки руху (додаток 2) (далі - журнал реєстрації інструктажів з безпеки руху), який повинен бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою і зберігатися у безпосереднього керівника водія, з яким проводиться первинний інструктаж.
2.5. Передрейсовий (цільовий) інструктаж
2.5.1. Передрейсовий (цільовий) інструктаж проводиться перед виїздом на лінію (маршрут) з водіями КТЗ, які виконують перевезення груп дітей, направляються вперше на міжміські перевезення пасажирів чи вантажів або залучаються до робити з подолання наслідків надзвичайних ситуацій або стихійних лих.
2.5.2. Передрейсовий (цільовий) інструктаж може проводитися керівником підприємства, спеціалістами служби безпеки дорожнього руху, особою, на яку покладено виконання функцій служби безпеки дорожнього руху, та іншими кваліфікованими спеціалістами.
2.5.3. Передрейсовий (цільовий) інструктаж проводиться у кабінеті безпеки дорожнього руху або в диспетчерських на підприємствах.
2.5.4. Передрейсовий (цільовий) інструктаж проводиться згідно із затвердженою програмою з урахуванням особливостей перевезень, маршруту руху, а також нормативних документів підприємства.
2.5.5. При проведенні передрейсового (цільового) інструктажу водію роз'яснюються:
особливості маршруту;
погодні умови;
особливості вантажу, що впливають на безпеку руху;
особливості перевезень груп дітей;
особливості керування КТЗ за умов надзвичайних ситуацій та стихійних лих.
2.5.6. Запис про проведення передрейсового (цільового) інструктажу здійснюється в журналі реєстрації інструктажів з безпеки руху і фіксується у дорожньому листі штампом "Інструктаж проведено" із зазначенням часу, дати і підпису осіб, які проводили інструктаж.
2.6. Періодичний (повторний) інструктаж
2.6.1. Періодичний (повторний) інструктаж проводиться з метою систематичного й обов'язкового ознайомлення водіїв підприємства з інформацією щодо безпечної роботи на лінії (маршруті), а також при переході до роботи в осінньо-зимовий та весняно-літній періоди.
2.6.2. Періодичний (повторний) інструктаж може проводитися керівником підприємства, спеціалістами служби безпеки дорожнього руху, особою, на яку покладено виконання функцій служби безпеки дорожнього руху, та іншими кваліфікованими спеціалістами.
2.6.3. Періодичний (повторний) інструктаж проводиться згідно із затвердженою керівником підприємства програмою в кабінеті безпеки дорожнього руху або в приміщенні, що спеціально для цього обладнане з використанням технічних засобів навчання, навчальних та наочних посібників.
2.6.4. При проведенні періодичного (повторного) інструктажу водію роз'яснюються:
причини і наслідків ДТП, обставини їх скоєння;
особливості експлуатації та керування автотранспорту в осінньо-зимовий та весняно-літній періоди;
................Перейти до повного тексту