- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
З ДЕРЖАВНОГО МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 липня 2008 р.
за N 655/15346
Про затвердження Інструкції про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску масла вершкового
1. Затвердити Інструкцію про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску масла вершкового, що додається.
2. Юридичному управлінню (Медвецький А.Т.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Комітету Ситника В.П.
Голова Держкомрезерву ПОГОДЖЕНО: Міністр економіки України Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | М.О.Поживанов Б.М.Данилишин К.О.Ващенко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомрезерву
25.06.2008 N 205
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 липня 2008 р.
за N 655/15346
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок і умови поставки, закладення, зберігання і відпуску масла вершкового
I. Загальні положення
Ця Інструкція встановлює номенклатуру, вимоги до якості і безпеки масла вершкового, порядок і умови його поставки, закладення, зберігання і відпуску.
Інструкція є обов'язковою до виконання підприємствами, організаціями, що входять до сфери управління Державного комітету України з державного матеріального резерву, та підприємствами, установами й організаціями незалежно від форм власності, що виконують згідно з державними контрактами (договорами) (далі - Договори) з Держкомрезервом відповідальне зберігання матеріальних цінностей державного резерву.
Для зберігання на підприємствах що входять до сфери управління Держкомрезерву, а також на пункти відповідального зберігання закладається масло вершкове, вироблене вітчизняними виробниками. Дана продукція повинна відповідати за якістю і безпекою, пакуванням та маркуванням усім вимогам, що встановлені чинними нормативно-правовими актами та нормативними документами.
II. Загальна характеристика основних властивостей, якісних показників та компонентів
2.1. Масло вершкове - харчовий продукт, виготовлений тільки з коров'ячого молока та (або) продуктів його перероблення.
Якість масла вершкового визначається відповідно до вимог чинних нормативних документів на продукцію.
2.2. Масло згідно з ДСТУ 4399:2005 залежно від масової частки жиру поділяють на групи:
вершкове масло екстра (масова частка жиру, % - від 80,0 до 85,0);
вершкове масло селянське (масова частка жиру, % - від 72,5 до 79,9);
топлене масло (молочний жир) - масова частка жиру, % - 99,0 (99,8).
2.3. Вершкове масло залежно від технологічних особливостей та органолептичних показників поділяється на види:
солодковершкове та солоне солодковершкове;
кисловершкове та солоне кисловершкове.
Масло виробляють без поділу на сорти.
III. Пакування, маркування та транспортування
3.1. Вершкове масло має бути упаковане щільним монолітом у транспортну тару - картонні ящики за ГОСТ 13515 масою нетто 20 кг.
Усередині ящики повинні бути вистелені пергаментом марки А за ГОСТ 1341 або іншим пакувальним матеріалом, який дозволено центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я для пакування харчових продуктів та який забезпечує якість під час зберігання, транспортування та реалізації. Пакувальний матеріал повинен з усіх боків щільно покривати моноліт масла. Стики клапанів картонних ящиків із маслом мають бути склеєні клейовою стрічкою на паперовій основі за ГОСТ 18251 або поліетиленовою стрічкою з липким шаром.
3.2. На кожну одиницю масла в транспортній тарі наносять маркування з такими чіткими позначками:
назва та місцезнаходження підприємства-виробника, його товарний знак (за наявності), номер телефону, місцезнаходження потужностей виробництва;
повна назва масла;
дата виробництва та строк придатності;
умови зберігання;
маса нетто, кг;
інформаційні дані про харчову та енергетичну цінність (калорійність) 100 г продукту;
номер партії;
маніпуляційні знаки "Оберігати від нагрівання" та "Оберігати від вологи" згідно з ГОСТ 14192;
позначення стандарту.
Повна назва масла за розміром літер повинна бути не менше ніж у два рази більша за іншу інформацію.
Маркування наноситься на етикетку, ярлик, поверхню споживчої або транспортної тари способом, який забезпечує чіткість читання.
3.3. При поставці масла вершкового на підприємства Держкомрезерву постачальник повинен надати такі документи:
- сертифікат відповідності (оригінал) на конкретну партію продукції або на серійно виготовлену продукцію, яка пропонується на закладення, з урахуванням терміну придатності до споживання або копія сертифіката відповідності на захищеному бланку з оригіналом печатки організації, що видає цей документ;
протокол випробувань;
експертний висновок;
ветеринарне свідоцтво (оригінал);
документ про якість заводу-виробника на дану партію (оригінал);
фактуру - специфікацію.
При надходженні продукції без необхідних супровідних документів вона складується в ізольованій камері (за її наявності) і оформлюється на тимчасове зберігання до надходження відповідних супровідних документів від постачальника.
3.4. Транспортують масло всіма видами транспорту відповідно до
Правил перевезення швидкопсувних вантажів, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 09.12.2002
N 873, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29.12.2002 за N 1031/7319 (далі - Правила перевезення швидкопсувних вантажів).
Транспортні засоби для перевезення масла вершкового мають бути чистими, повинні відповідати вимогам санітарних норм та правил і мати санітарний паспорт.
Документальне оформлення операцій з приймання та зберігання матеріальних цінностей здійснюється в установленому законодавством порядку.
IV. Порядок і умови поставки матеріальних цінностей до державного резерву
4.1. Поставка і закладення масла вершкового до державного резерву здійснюються відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України норм його накопичення у державному резерві на підставі річних планів освіження запасів державного резерву та інших розпоряджень Кабінету Міністрів України.
4.2. На зберігання до державного резерву закладається масло солодковершкове селянське вітчизняного товаровиробника за ДСТУ 4399:2005:
з масовою часткою жиру не менше 72,5%;
з масовою часткою вологи не більше 25,0%;
вироблене в період травня - вересня поточного року.
Масло вершкове за якістю та безпекою, маркуванням повинно відповідати вимогам чинних нормативно-правових актів та нормативних документів.
Вершкове масло, яке надходить за імпортом, закладенню до державного резерву не підлягає.
Температура усередині моноліту (20 кг) продукції при прийманні повинна бути не вище мінус 6 град.С.
Для перевірки якості масла вершкового шляхом вибіркового контролю від кожної партії продукції відбирається ящик, який позначається літерою "К". З цих ящиків формуються контрольні пакети.
4.3. Приймання масла вершкового здійснюється партіями.
Партія - будь-яка визначена кількість харчового продукту з однаковою назвою та властивостями, який вироблений за однакових умов на одній і тій самій потужності (для масла вершкового, виробленого методом перетворення високожирних вершків, - продукція з вершків однієї ванни; методом періодичного збивання - продукція однієї збійки; методом безперервного збивання - продукція однієї ємності (обсяг партії не повинен перевищувати 40 ящиків)).
Розширений контроль за показниками якості здійснює Український науково-дослідний інститут "Ресурс" шляхом вибіркового відбору проб від кожної товарно-транспортної одиниці (партія не повинна перевищувати 20 т).
4.4. При прийманні продукції перед розкриттям вагонів та автотранспорту матеріально-відповідальні особи разом з представником постачальника ретельно перевіряють технічну справність вагонів та автомашин, засувів, стан закруток, збереження пломб та чіткість відтисків на них, відповідність номерів вагонів та автомашин номерам, зазначеним у супровідних документах, додержання температурного режиму (за журналом) при транспортуванні.
Після зняття пломб та розкриття вагонів та автотранспорту перевіряється стан тари, відмічається її забруднення, правильність та чіткість маркування, ступінь заморозки масла шляхом огляду зовнішнього стану та вимірювання температури товару.
Для вимірювання температури масла вершкового від кожної партії відбирається 5% одиниць транспортної тари. За наявності у партії менше 20 одиниць - відбирають одну.
Температура масла вершкового у моноліті вимірюється на глибині 6-8 см.
При надходженні масла у пакетованому вигляді температура вимірюється в ящиках, які беруть із контрольних пакетів.
У приймальні документи заноситься середнє арифметичне значення температури.
Після розкриття ящика з продукцією перевіряється правильність укладки пергаменту, щільність прилягання його до поверхні масла, наявність плісняви, порожнин та тріщин.
4.5. Виявлені при перевірці технічна несправність вагонів, порушення або відсутність пломб, невиразність відтисків на них, наявність пломб проміжних станцій, порушення температурного й санітарного режимів перевезень вантажів та встановленого строку пробігу вагонів оформлюються актами загальної форми, передбаченими
Правилами перевезень швидкопсувних вантажів (якщо не вимагається складання комерційного акта).
У разі встановлення нестачі вантажів у комерційному акті та приймальному акті в графі "Особливі відмітки" в обов'язковому порядку зазначаються номери контрольних знаків на пломбах.
4.6. Масло вершкове, що надійшло на зберігання у непошкодженій стандартній тарі і має чітке маркування, приймається шляхом переобліку кількості місць та визначення маси за трафаретом.
При одержанні продукції у пакетованому вигляді на пошкоджених піддонах або з порушеним заводським упакуванням приймання провадиться з повним переліком кількості місць.
4.7. Постачальник відповідає за якість продукції протягом усього терміну зберігання при дотриманні відповідних умов зберігання.
4.8. При прийманні масла вершкового особлива увага приділяється відповідності якості продукції показникам, зазначеним у документах постачальника, відповідності товару встановленим вимогам, правильності та чіткості нанесення трафаретів на тарі вантажів, вимогам нормативних документів, їх технічному стану.
4.9. При надходженні на підприємство масла вершкового з температурою усередині моноліту мінус 6 град.С та нижче воно направляється в камеру зберігання.
4.10. Забраковані в установленому порядку матеріальні цінності відразу повертаються постачальнику з оформленням акта N Р-19, форма якого наведена в додатку 8 до "Инструкции о порядке оформления документации и учета операций по материалам первой группы на предприятиях Организации п/я А-1442", затвердженої наказом Організації п/я А-1442 від 20.10.82 N И-195.
................Перейти до повного тексту