- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 січня 2008 р.
за N 15/14706
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державного комітету статистики
N 404 від 26.10.2009 )
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-ПВ (термінова, піврічна) "Звіт про використання робочого часу"
Відповідно до статей
4,
14,
18 Закону України
"Про державну статистику", ураховуючи положення статей
80,
81,
95 Цивільного кодексу України, з метою отримання повної, всебічної та об'єктивної статистичної інформації та подальшого вдосконалення державного статистичного спостереження щодо використання робочого часу та стану укладання колективних договорів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-ПВ (термінова, піврічна) "Звіт про використання робочого часу" (далі - Інструкція), що додається, та ввести її в дію, починаючи зі звіту за січень - червень 2008 року.
2. Респондентам при заповненні форми державного статистичного спостереження N 3-ПВ (термінова, піврічна) "Звіт про використання робочого часу" використовувати Інструкцію, затверджену цим наказом.
3. Департаменту статистики праці (Григорович Н.В.) підготувати і передати адміністративно-господарському департаменту оригінал Інструкції, затвердженої цим наказом, для виготовлення.
4. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування послуг щодо виготовлення та доставки Інструкції, затвердженої цим наказом.
5. Адміністративно-господарському департаменту (Кобзар О.К.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції, затвердженої цим наказом, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики в місті Севастополі.
6. Визнати таким, що втратив чинність з 1 червня 2008 року, наказ Державного комітету статистики України від 04.01.2000
N 1 "Про затвердження форм державної статистичної звітності про використання робочого часу та Інструкції щодо їх заповнення", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 08.02.2000 за N 74/4295.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
24.12.2007 N 467
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 січня 2008 р.
за N 15/14706
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 3-ПВ (термінова, піврічна) "Звіт про використання робочого часу"
1. Загальні положення
1.1. Заповнення показників у формі N 3-ПВ (термінова, піврічна) "Звіт про використання робочого часу" (далі - форма N 3-ПВ) здійснюється відповідно до положень Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату України від 28.09.2005
N 286, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2005 за N 1442/11722 (зі змінами) (далі - Інструкція зі статистики кількості працівників), та цієї Інструкції.
1.3. Підставою для складання звіту є:
форми первинної облікової документації підприємства, установи, організації (далі - підприємства): накази (розпорядження) про прийняття на роботу, переведення на іншу роботу, припинення трудового договору; накази (розпорядження) про надання відпустки; табель обліку використання робочого часу; довідки й інші офіційні документи, що підтверджують відсутність працівника на роботі;
укладений колективний договір підприємства;
документи бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
2. Показники щодо використання робочого часу (Розділ I форми N 3-ПВ)
2.1. Усі показники розділу I форми N 3-ПВ стосуються категорій працівників, які враховуються в середньообліковій кількості штатних працівників, яка визначається згідно з пунктом 3.2
Інструкції зі статистики кількості працівників. Інформація наводиться за період з початку року (кумулятивно).
2.2. У графі 1 рядка 3010 відображається фонд робочого часу працівників підприємства згідно з режимом його роботи, який складається із суми відпрацьованих та не відпрацьованих штатними працівниками людино-годин.
2.3. Фонд робочого часу працівників, прийнятих на роботу на умовах неповного робочого дня (тижня), розраховується, виходячи з тривалості робочого часу, обумовленого в трудовому договорі.
2.4. У рядку 3020 відображаються всі фактично відпрацьовані працівниками людино-години, ураховуючи відпрацьовані у вихідні (за графіком), святкові та неробочі дні, надурочний час, години праці надомників та за період службових відряджень.
2.5. Кількість людино-годин, відпрацьованих працівниками, які оформлені за сумісництвом на тому підприємстві, що й основна робота (на 1,25, 1,5 ставки та ін.), у рядок 3020 включається в повному обсязі.
2.6. Людино-години, відпрацьовані надомниками, одержуються як добуток числа відпрацьованих людино-днів та тривалості робочого дня на підприємстві. Дані про відпрацьований надомниками час ураховуються у звіті тільки за той період, у який надомники враховувались до середньооблікової кількості штатних працівників підприємства.
2.7. У рядку 3030 відображається кількість людино-годин, відпрацьованих працівниками понад установлену законодавством норму тривалості робочого часу, уключаючи години, відпрацьовані у вихідні, святкові та неробочі дні, за умови проведення роботи з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства та відповідної оплати, у разі ненадання за роботу в ці дні іншого дня відпочинку.
2.8. Для працівників, зайнятих на безперервно діючих підприємствах або на деяких видах робіт (на транспорті, електростанціях, водопостачанні та ін.), у яких припинення роботи у вихідні, святкові та неробочі дні неможливе через умови виробництва, час роботи за графіком, який припадає на зазначені дні, у надурочні години роботи не включається, а враховується до загальної кількості відпрацьованого робочого часу.
2.9. У рядку 3040 відображається загальна кількість людино-годин фонду робочого часу, які з різних причин були не відпрацьовані працівниками. Показник складається із суми людино-годин відсутності працівників з поважних причин і втрат робочого часу. Розраховується як сума рядків 3050-3150 цієї форми.
2.10. У рядку 3050 відображається кількість людино-годин щорічних відпусток працівників (основних та додаткових), крім зазначених у рядку 3070. Показник враховує тільки період відпусток, що припадає на робочий час, і отримується шляхом добутку тривалості робочого дня, установленої на підприємстві, на кількість робочих днів, що припадають на період відпусток працівників.
2.11. У рядку 3060 відображається кількість людино-годин відсутності працівників внаслідок тимчасової непрацездатності, які підтверджені листками тимчасової непрацездатності або довідками лікувальних закладів. До числа людино-годин відсутності працівників з цієї причини включається тільки робочий час, що припадає на період хвороби працівників. Зазначений показник отримується як добуток тривалості робочого дня, установленої на підприємстві, на кількість робочих днів, що припадають на період хвороби.
2.12. У рядку 3070 відображається кількість людино-годин відсутності працівників у зв'язку з навчанням і творчими відпустками (статті
13,
14,
15,
15-1 і
16 Закону України
"Про відпустки" (далі - Закон про відпустки), а також людино-години відсутності з нижчезазначених причин, передбачених законодавством:
навчання працівників з відривом від виробництва у вищих навчальних закладах, навчальних (учбових) комбінатах або на інших підприємствах з метою підвищення кваліфікації, набуття нової професії;
вільні від роботи дні, які надаються працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах без відриву від виробництва (стаття
218 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП);
відпустки без збереження заробітної плати за бажанням працівників, які надаються в обов'язковому порядку: у випадку одруження, смерті близьких, одиноким батькам, пенсіонерам за віком та інвалідам праці, працівникам для догляду за хворим, рідним по крові або по шлюбу тощо (стаття
25 Закону про відпустки);
виконання державних або громадських обов'язків (народний депутат, судовий засідатель та свідок, учасник військових зборів тощо) чи усунення наслідків стихійного лиха на період від одного дня і більше, якщо ці працівники враховуються в середньообліковій кількості штатних працівників підприємства;
день відпочинку працівників-донорів, який надається безпосередньо після кожного дня здавання крові або приєднується за бажанням працівника до щорічної відпустки (стаття
124 КЗпП);
перебування під слідством до рішення суду;
час перебування працівників в медичному закладі при проведенні обов'язкових медичних оглядів (статті
169,
191 КЗпП);
інші види відпусток, передбачені законодавством, колективними договорами, угодами та трудовими договорами.
2.13. У рядку 3080 відображається кількість людино-годин відсутності працівників, які згідно з договором між підприємствами працювали на іншому підприємстві, де отримували заробітну плату, а за основним місцем роботи були враховані в середньообліковій кількості штатних працівників підприємства.
2.14. У рядку 3090 відображається кількість людино-годин відсутності працівників через неявки з дозволу власника або уповноваженого ним органу, а саме:
відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших причин на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, тривалістю не більше 15 календарних днів на рік (стаття
26 Закону про відпустки). Якщо за згодою сторін працівнику надається відпустка більшої тривалості, то вона також може бути віднесена до таких неявок - у разі, коли зазначене явище не має масового характеру і не пов'язане з погіршенням умов виробництва;
................Перейти до повного тексту