1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС (зона вільної торгівлі) та Митним союзом"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, N 40, ст.408 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС (зона вільної торгівлі) та Митним союзом" (додаються).
2. Кабінету Міністрів України у четвертому кварталі 2011 року поінформувати Верховну Раду України про стан виконання зазначених Рекомендацій парламентських слухань.
3. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на комітети Верховної Ради України у закордонних справах та з питань європейської інтеграції.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. Київ, 19 травня 2011 року
N 3400-VI
СХВАЛЕНО
Постановою Верховної Ради України
від 19 травня 2011 року N 3400-VI
РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС (зона вільної торгівлі) та Митним союзом"
Учасники парламентських слухань, обговоривши питання стану та перспектив розвитку економічних відносин з Європейським Союзом та Митним союзом Російської Федерації, Казахстану та Республіки Білорусь, підкреслили, що реалізація зовнішньоекономічного курсу України має базуватися на нормах Конституції України та законодавчо визначених основних засад зовнішньої політики України відповідно до міжнародних зобов'язань держави.
Виходячи з того, що Законом України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" європейська інтеграція визначається одним із головних зовнішньополітичних пріоритетів нашої держави, першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів та підписання угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС як невід'ємної частини угоди про асоціацію з ЄС. Водночас, згідно з положеннями вищезазначеного Закону "підтримка розвитку торговельно-економічного, науково-технічного та інвестиційного співробітництва України з іноземними державами на засадах взаємної вигоди" також відноситься до засадничих принципів зовнішньої політики України. Це є міцним підґрунтям для розбудови взаємодії з новоутвореним Митним союзом Білорусі, Казахстану та Росії як на багатосторонній, так і на двосторонній взаємовигідній основі.
Таким чином, учасники парламентських слухань зазначають, що найбільші потенційні вигоди нашій державі принесе поєднання проведення послідовних переговорів з ЄС щодо укладення угоди про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі, на максимально вигідних для України умовах з одночасною активізацією економічних відносин з країнами СНД, у тому числі Митним союзом, відповідно до принципів і на умовах СОТ.
Учасники парламентських слухань підкреслюють необхідність досягнення консенсусу, насамперед у рамках виконавчої гілки влади, а також усіх політичних сил і українського суспільства у питаннях подальшої інтеграції України до Європейського Союзу та поглиблення співпраці з нашими традиційними економічними партнерами з числа держав - учасниць СНД на двосторонній та багатосторонній основі.
Стратегічною метою розбудови відносин України з Європейським Союзом та державами Митного союзу має стати формування демократичної і конкурентної моделі політичного та економічного розвитку держави та суспільства, забезпечення гарантій основоположних прав і свобод людини і громадянина, запровадження відкритої інноваційної економіки, розвиток високотехнологічного виробництва та сучасного менеджменту. З огляду на це, в ході реалізації співробітництва з ЄС та державами Митного союзу українська сторона має керуватися виключно своїми національними інтересами та забезпечити такі умови економічного співробітництва, які дозволять повною мірою скористатися перевагами та мінімізувати ризики інтеграції до Європейського Союзу та співпраці з державами Митного союзу.
Створення зони вільної торгівлі з ЄС та поглиблення співробітництва з державами Митного союзу саме по собі ще не гарантує Україні прискорення економічного розвитку. Подальший розвиток відносин як з Європейським Союзом, так і з Митним союзом багато в чому залежить від успіху внутрішніх реформ. Необхідно відпрацювати програми адаптації ризикових галузей економіки України до діяльності у новому глобальному конкурентному середовищі, забезпечити дієвий захист високотехнологічних галузей вітчизняної економіки, запровадити в разі необхідності перехідні періоди для окремих галузей тощо.
Зважаючи на те, що з метою прискорення розвитку та якісного піднесення рівня відносин між Україною і ЄС з одного боку та Україною і країнами СНД з другого боку, необхідно реалізувати на практиці комплекс заходів невідкладного та перспективного характеру, учасники парламентських слухань р е к о м е н д у ю т ь:
1. Верховній Раді України:
активізувати діяльність щодо прийняття законів, спрямованих на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС та норм і принципів СОТ;
запровадити механізм парламентського контролю, що унеможливить прийняття законодавчих актів, які за предметом правового регулювання відносяться до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства ЄС та норм і принципів СОТ і не відповідають вимогам європейського права;

................
Перейти до повного тексту