- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2011, N 28, ст.268 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань на тему: "Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні" (додаються).
2. Кабінету Міністрів України до 1 листопада 2011 року проінформувати Верховну Раду України про стан реалізації Рекомендацій парламентських слухань на тему: "Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні".
3. Апарату Верховної Ради України в установленому порядку забезпечити видання збірника матеріалів за результатами цих парламентських слухань.
4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.
Голова Верховної Ради України | В.ЛИТВИН |
м. Київ, 5 квітня 2011 року N 3189-VI |
Схвалено
Постановою Верховної Ради України
від 5 квітня 2011 року N 3189-VI
РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань на тему: "Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні"
Учасники парламентських слухань на тему: "Законодавче забезпечення та реальний стан дотримання прав дитини в Україні", що відбулися 22 грудня 2010 року, відзначають, що керуючись принципами першочергової турботи про дитину, пріоритетності її прав, Україна здійснює суттєві кроки у вдосконаленні захисту прав дітей.
В Україні створено основні засади законодавчого забезпечення у сфері захисту прав дітей. Нормативно-правові акти, що регулюють діяльність центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в цілому відповідають загальносвітовим гуманітарним підходам та положенням
Конвенції ООН про права дитини, ратифікованої Україною в 1991 році.
З метою забезпечення права дітей на сімейне виховання системною стала практика національного усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштування їх під опіку, піклування, в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.
Вдалося закріпити позитивну тенденцію до зменшення числа бездоглядних і безпритульних дітей. Удосконалено діяльність із соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, розширено мережу закладів соціального захисту та соціального обслуговування. Є позитивні напрацювання щодо підтримки багатодітних сімей.
Разом з тим, ситуацію у сфері забезпечення дотримання прав дитини ускладнили економічні і фінансові проблеми України, пов'язані зі світовою економічною кризою. Непокоять дитяча смертність, недостатній рівень забезпечення охорони дитячого здоров'я, недоступність оздоровлення та відпочинку для всіх дітей, неефективна система захисту дітей від насильства, у тому числі в системі кримінального провадження.
В умовах економічної нестабільності актуалізуються проблеми: запровадження нових форм соціальної підтримки сімей з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах; розширення в невеликих містах і сільській місцевості мережі центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді; посилення міжвідомчої співпраці служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, соціальних інспекторів, працівників освіти, охорони здоров'я, органів внутрішніх справ з метою раннього виявлення сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Забезпечення гідного рівня життя і рівних можливостей в сучасних умовах потребує запровадження нових форм співпраці місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, бізнес-структур і неурядових організацій.
Враховуючи вищезазначене, учасники парламентських слухань р е к о м е н д у ю т ь:
1. Верховній Раді України прискорити розгляд та прийняття:
законопроекту про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо особливостей усиновлення окремих категорій дітей;
законопроектів про внесення змін і доповнень до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо захисту дитини від торгівлі людьми та експлуатації, а також щодо допиту неповнолітніх потерпілих і свідків;
законопроектів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гуманізації кримінального законодавства відносно неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом, та сфери виконання кримінальних покарань, реформування процедури досудового розслідування, забезпечення ефективності кримінального судочинства та розвитку інституту пробації.
2. Кабінету Міністрів України:
1) вжити додаткових заходів щодо забезпечення належних умов для охорони здоров'я, навчання, виховання, фізичного, психічного, соціального, духовного та інтелектуального розвитку дітей, їх соціально-психологічної адаптації та активної життєдіяльності, зростання в сімейному оточенні в атмосфері миру, гідності, взаємоповаги, свободи та рівності;
2) забезпечити ефективну реалізацію органами державної влади та органами місцевого самоврядування державної політики у сфері охорони дитинства, захисту прав та законних інтересів дітей, для чого, зокрема, розробити та внести на розгляд Верховної Ради України проекти:
загальнодержавної програми подолання та запобігання бідності до 2016 року;
загальнодержавної цільової соціальної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2013-2017 роки;
загальнодержавної програми відновлення і будівництва спортивних споруд, стадіонів, майданчиків для відродження масових занять спортом дітей та молоді;
................Перейти до повного тексту