- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату України
20.07.2007 N 228
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 серпня 2007 р.
за N 895/14162
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державної
служби статистики
N 125 від 31.05.2017 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-послуги "Звіт про обсяги реалізованих послуг" (місячна)
1. Послугами вважається діяльність суб'єктів, яка не набуває матеріально-речової форми і задовольняє певні потреби замовників - особисті, колективні, громадські. Послуги є результатом різнорідної діяльності, яка здійснюється виробником на замовлення будь-яких споживачів (окремих громадян, підприємств, організацій, підприємців), змінюють стан одиниць, які споживають ці послуги.
2. У звіті за формою N 1 - послуги, місячна, відображаються результати діяльності підприємств з реалізації всіх видів послуг (основний та другорядні види діяльності). Якщо серед другорядних видів діяльності підприємства мають місце види, результатом діяльності яких є виробництво та реалізація товарів (промисловість, сільське господарство, будівництво, виробництво електроенергії, газу, води, теплопостачання), то дані за ними у звіті не відображаються.
3. У звіті за формою N 1 - послуги, місячна, відображаються результати діяльності підприємств, що реалізовані за економічно значущими (ринковими) цінами. Підприємства, що переважно фінансуються за рахунок бюджетних коштів, звіт за формою N 1 - послуги, місячна, не складають.
Метою складання звіту за формою N 1 - послуги, місячна, є одержання всебічної та вичерпної статистичної інформації про стан ринку послуг.
4. Звіт за формою N 1-послуги, місячна:
- складається за результатами фактичної діяльності підприємства, на дискретній основі, тобто за кожний звітний місяць поточного року окремо. При складанні звіту за звітний місяць у разі виявлення помилок попереднього звіту вносяться уточнення тільки за попередній місяць, однак такі виправлення не вносяться наростаючим підсумком за два, три та більше місяців. У разі виявлення помилок за декілька місяців корегування вносяться лише до річного звіту за формою N 1-послуги "Звіт про обсяги реалізованих послуг" (річна);
- заповнюється на підставі первинних документів, що оформляються на підприємстві, відповідно до яких здійснюються виконання та облік послуг (квитанції, чеки, квитки на проїзд у громадському транспорті, наряди - замовлення, замовлення - зобов'язання тощо), якщо підприємство займається виключно виробництвом та реалізацією послуг (основний та другорядні види діяльності), основою для складання звіту може бути бухгалтерська звітність.
5. Реалізація послуг (розділ I)
5.1. У рядку 02 "Обсяг реалізованих послуг (уключаючи ПДВ)"наводяться дані про обсяг реалізованих послуг, який визначається за ціною продажу відвантаженої за межі підприємства готової продукції (виконаних, послуг), що зазначена в оформлених як підстава для розрахунків з покупцями (замовниками) документах (уключаючи продукцію (послуги) за бартерним контрактом), уключаючи непрямі податки (ПДВ, акцизний збір тощо).
5.2. Продукція (послуги) визнається реалізованою після оформлення документів незалежно від надходження платежів за неї.
До складу зазначеного показника також включаються:
- вартість транспортних, пакувальних та інших робіт, що виконуються власними силами підприємства, навіть якщо вони в рахунках до сплати вказані окремо;
- вартість реалізованих відходів, які утворилися в процесі виробництва;
- вартість послуг з оперативної оренди активів та купівлі-продажу іноземної валюти за умови, що ці послуги не були одноразовими операціями, а виділені підприємством в окремі види економічної діяльності;
- вартість послуг з доходів від торгових марок, патентів тощо.
5.3. З обсягу реалізованої продукції не вираховуються знижки, надані покупцям.
У складі цього показника не відображаються:
- вартість продукції власного виробництва для внутрішніх потреб підприємства;
- суми цільових надходжень (дотацій) на виробництво;
- суми попередньої оплати продукції (робіт, послуг);
- авансові платежі;
- надходження, що належать третім особам (іншим підприємствам), тобто, якщо підприємство виконувало посередницькі функції, воно в обсязі реалізованих послуг відображає лише маржу за посередництво.
5.4. Підприємства, які залучають до виконання послуг на умовах підряду сторонні підприємства (підрядників, субпідрядників), до загального обсягу реалізованої продукції (послуг) уключають вартість робіт, що виконувалися підрядниками (субпідрядниками), з урахуванням вартості послуг, виготовлення яких здійснювалось на умовах надання підряднику (субпідряднику) давальницької сировини.
5.5. Підприємства, які утримують на балансі об'єкти житлово-комунального господарства та соціально-культурного призначення, в обсягах реалізованої продукції (робіт, послуг) відображають вартість послуг, реалізованих за межі підприємства або своїм працівникам (членам їх сімей) на комерційній основі. Обсяги реалізованої продукції ( послуг) цих підрозділів ураховуються як другорядні види економічної діяльності.
5.6. Обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) за окремими видами економічної діяльності визначається таким чином:
- за видом економічної діяльності "торгівля; ремонт автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку" - як величина торгової націнки (без урахування вартості проданих товарів). Послуги з ремонту оцінюються за вартістю наданих послуг;
................Перейти до повного тексту