1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ РИБНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомрибгоспу
України
13.03.2007 N 13
( z0248-07 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
21 березня 2007 р.
за N 249/13516
РЕЖИМ
промислового рибальства в басейні Чорного моря у 2007 році
1. Цей Режим розроблено відповідно до статей 25, 26, 34 Закону України "Про тваринний світ", Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 1996 року N 1192, та на підставі рішення Науково-промислової ради Держкомрибгоспу (протокол від 31.01.2007 N 1).
2. Промисел в басейні Чорного моря буде здійснюватися відповідно до Правил промислового рибальства в басейні Чорного моря, затверджених наказом Держкомрибгоспу України від 8 грудня 1998 року N 164, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 9 березня 1999 року за N 147/3440 (далі - Правила рибальства), а також цього Режиму.
3. Терміни початку й закінчення лову, встановлені Правилами рибальства та цим Режимом, включають першу та останню дату вказаних періодів промислу.
4. Промисловий вилов осетрових видів риб і їх гібридів у басейні Чорного моря забороняється, а прилов цих об'єктів випускається в море незалежно від їх життєздатності.
5. При промислі шпрота різноглибинними тралами прилов чорноморської хамси не регламентується протягом усього року, прилов азовської хамси не регламентується тільки у дозволений період для її промислу кошільними неводами. У разі відсутності відповідного заключення ПівденНІРО хамса, що розповсюджена з жовтня до березня на схід від меридіана, що проходить через мис Кікінеїз, вважається азовською, а вся інша - чорноморською.
6. Величина прилову тюльки та атерини в усіх знаряддях лову вздовж кримського узбережжя не регламентується.
7. Кількість сіток, що застосовуються для промислу калкана, обмежено 8500 одиницями. Довжина сіток не повинна перевищувати 100 м. Сітки для користувачів розподіляються: Автономна Республіка Крим - 5100 одиниць (у тому числі Каркінітська затока - 250 одиниць), Миколаївська область - 400 одиниць, Херсонська область - 1100 одиниць (у тому числі Каркінітська затока - 50 одиниць), Одеська область - 1650 одиниць, резерв Держкомрибгоспу - 250 одиниць. Розподіл сіток між користувачами здійснюється органом рибоохорони.
8. Заборона на вилов калкана під час нересту у виключній (морській) економічній зоні визначається в термін з 1 до 30 травня.
У територіальних і внутрішніх морських водах на цей період вводиться Державним Кримським Азово-Чорноморським управлінням охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства за погодженням з ПівдеНІРО ступінчата заборона на вилов калкана терміном на 15 діб (на схід від меридіана, що проходить через мис Башенний; між меридіанами, що проходять через мис Башенний і порт Євпаторія, виключаючи акваторію Каркінітської затоки; між меридіаном, що проходить через порт Євпаторія, і меридіаном 32 град. 13 хв. с.д., включаючи усю акваторію Каркінітської затоки; західніше меридіана 32 град. 13 хв. с.д.).
У період нерестової заборони забороняється спеціалізований промисел калкана сітками. Калкан, що був приловлений іншими знаряддями лову в цей період, випускається в море незалежно від його життєздатності. У період зазначеного нерестового обмеження забороняється спеціалізований промисел катрана і скатів сітками та наживними крюччями, шпрота різноглибинними тралами в територіальних і внутрішніх морських водах (заборона не стосується ділянок мис Башенний - Алушта, мис Аю-Даг - мис Сарич, острів Зміїний).
9. Забороняється неспеціалізований промисел сітками в річках Дніпро, Інгул, Інгулець з їх придатковими системами.
10. Величина прилову скатів при промислі калкана сітками не регламентується.
11. Установлюється промислова міра на рапану - 7 см. Вимір здійснюється подібно до мідії, як це передбачено Правилами рибальства. При вилученні рапани драгою Хижняка допущений прилов особин непромислового розміру становить 8% за чисельністю, а при вилученні скребками, сачками, щипцями і зборі руками прилов особин непромислового розміру не допускається.
12. Забороняється промисел протягом усього року в Тилигульському лимані і р. Тилигул на північ від лінії, що з'єднує південну частину с. Гуляївка і с. Волкове, до гирла р. Тилигул та у заплаві цієї річки від гирла до автошляху, що з'єднує села Косівка і Мар'янівка.
13. Дозволяється спеціалізований промисел закидними неводами та волокушами пелінгаса в Березанському лимані з 1 січня до 31 березня і з 15 жовтня до 31 грудня. Мінімальний крок вічка: у матні - 30 мм, у приводах і крилах - 40 мм.
14. Забороняється промисел пелінгаса сітками у період з 15 червня до 14 жовтня у Чорному морі на північ від лінії, що з'єднує мис Тарханкут з Дністровсько-Царгородським маяком, та в передгирловому просторі р. Дунай (від Старостамбульського гирла до Білгородського каналу включно і на 10 км у глиб моря).
15. При промислі пузанка закидними неводами в річці Південний Буг забороняється використовувати їх засобом тралення.
16. Мінімальний розмір вічка у сітках при лові бичка встановлюється 22 мм, в Тилигульському лимані - 20 мм.
17. Дозволяється спеціалізований промисел азово-чорноморських кефалей в чорноморських лиманах (крім Дніпровсько-Бузького) і пов'язаних з морем озерах (крім озера Донузлав) сітками, розмір вічка яких установлюється органами рибоохорони за погодженням з науковими організаціями.
18. У чорноморських лиманах (крім Дніпровсько-Бузького) і пов'язаних з морем озерах мінімальні розміри пелінгаса і азово-чорноморських кефалей, мінімальний крок вічка в знаряддях для їх вилову і терміни промислу визначаються органами рибоохорони на підставі рекомендацій науково-дослідних установ.

................
Перейти до повного тексту