1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
18.12.2007 N 450
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 грудня 2007 р.
за N 1399/14666
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 85 від 27.03.2015 )
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-споживання (річна) "Обстеження споживання продуктів та послуг у виробництві продукції (робіт, послуг)"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 - зміни вводяться в дію, починаючи з річного звіту за 2008 рік )
Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", частини восьмої статті 19 та статті 55 Господарського кодексу України та з метою забезпечення інформаційних потреб системи національних рахунків
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-споживання (річна) "Обстеження споживання продуктів та послуг у виробництві продукції (робіт, послуг)" (далі - Інструкція), що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
2. Респондентам під час заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-споживання (річна) "Обстеження споживання продуктів та послуг у виробництві продукції (робіт, послуг)" використовувати Інструкцію, затверджену цим наказом.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
3. Департаменту міжгалузевої статистики підприємств (Жук І.М.) визначити необхідний тираж, підготувати й передати адміністративно-господарському департаменту оригінал Інструкції, затвердженої цим наказом, для виготовлення.
4. Департаменту фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності (Кучіна І.Ю.) забезпечити фінансування послуг щодо виготовлення та доставки Інструкції, затвердженої цим наказом.
5. Адміністративно-господарському департаменту (Кобзар О.К.) забезпечити контроль за своєчасним виготовленням та доставкою Інструкції, затвердженої цим наказом, на адресу головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві та Управління статистики у місті Севастополі.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету статистики України від 13.07.2006 N 316 "Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-споживання (річна) "Обстеження споживання продуктів та послуг у виробництві продукції (робіт, послуг) за 2006 рік", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.07.2006 за N 879/12753.
7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Піщейка В.О.
Голова О.Г.Осауленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держкомстату України
18.12.2007 N 450
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 грудня 2007 р.
за N 1399/14666
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 1-споживання (річна) "Обстеження споживання продуктів та послуг у виробництві продукції (робіт, послуг)"
( Назва Інструкції із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
1. Загальні положення
1.1. Перелік підприємств, що звітують за формою державного статистичного спостереження N 1-споживання (річна) "Обстеження споживання продуктів та послуг у виробництві продукції (робіт, послуг)" (далі - звіт), визначається органами державної статистики відповідно до чинного законодавства та діючої статистичної методології.
( Пункт 1.1 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
1.2. В адресній частині звіту наводяться:
- за реквізитом "Найменування" - повна назва підприємства, що звітує (згідно з реєстраційними даними);
- за реквізитом "Місцезнаходження" - місцезнаходження підприємства відповідно до реєстраційних даних;
- за реквізитом "Адреса здійснення діяльності, щодо якої подається звіт" - повна поштова адреса місцезнаходження підприємства, що звітує.
1.3. При заповненні звіту застосовуються первинні документи, регістри синтетичного й аналітичного обліку.
1.4. У рядках, які не мають показників, ставиться прочерк.
1.5. Показники звіту заповнюються в тисячах гривень з одним десятковим знаком.
2. Показники щодо матеріальних витрат на виробництво продукції (робіт, послуг) (Розділ 1)
2.1. За показником матеріальні витрати відображаються витрати підприємства, які пов'язані з виробництвом продукції (робіт, послуг) у звітному періоді.
Заповнення показника матеріальні витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) здійснюється на підставі регістрів бухгалтерського обліку (книг, відомостей, журналів тощо):
( Абзац другий пункту 2.1 розділу 2 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
- за рахунками класу 8 "Витрати за елементами";
( Абзац третій пункту 2.1 розділу 2 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
- за рахунками класу 9 "Витрати діяльності";
( Абзац четвертий пункту 2.1 розділу 2 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
- за рахунком 23 "Виробництво";
( Абзац п'ятий пункту 2.1 розділу 2 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
- за рахунком 15 "Капітальні інвестиції" (у частині обліку витрат на поліпшення основних засобів власними силами).
( Абзац шостий пункту 2.1 розділу 2 в редакції Наказу Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
Основні вимоги до визнання, складу та оцінки витрат викладені в Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 16 "Витрати".
До показника матеріальні витрати (розділ 1) включається:
- вартість витрачених (спожитих) у виробництві продуктів: сировини й основних матеріалів, напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів (канцелярське приладдя, продукти на лікувально-профілактичне харчування працівників тощо);
- вартість робіт і послуг виробничого та невиробничого характеру (здійснення окремих операцій з виробництва продукції, обробки сировини й матеріалів; оплата підприємствами-замовниками спожитих послуг з переробки давальницької сировини; проведення іспитів з випробування сировини й матеріалів, які використовуються у виробництві; транспортні послуги, які є складовою технологічного процесу виробництва тощо);
- витрати на сплату спожитих послуг, які були надані сторонніми підприємствами та фізичними особами - підприємцями, з поточного обслуговування та ремонту основних засобів (крім транспортних засобів, офісної та комп'ютерної техніки, зокрема касових апаратів, ремонт яких належить до послуг сторонніх організацій);
( Абзац одинадцятий пункту 2.1 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 333 від 18.09.2008 )
- витрати, пов'язані з використанням природної сировини (відрахування на покриття витрат на геологорозвідку та геологорозшук корисних копалин, на рекультивацію земель, плата за деревину, продану на пні, плата за воду, що вибирається з водогосподарських систем у межах затверджених лімітів, а також платежі за використання інших природних ресурсів, за викиди і скиди забруднювальних речовин у навколишнє природне середовище, розміщення відходів та інші види шкідливого впливу в межах ліміту).
2.2. Не враховуються у показнику матеріальні витрати на виробництво продукції (робіт, послуг) та не відображаються у звіті:
- вартість придбаних для перепродажу товарів (послуг), покупних матеріалів (електроенергії, газу, нафтопродуктів тощо), які реалізуються без додаткової обробки на даному підприємстві;
- собівартість реалізованих необоротних та оборотних активів;
- оплата робіт, виконаних підрядниками;
- вартість продукції інтегрованої діяльності (продукції, яка випускається на одній стадії виробництва і служить фактором виробництва на наступній).

................
Перейти до повного тексту