1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ
Н А К А З
05.11.2007 N 69/299
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 листопада 2007 р.
за N 1315/14582
Про затвердження Порядку відтворення визначних об'єктів архітектурно-містобудівної спадщини
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 березня 2007 року N 543 "Про визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України з питань відтворення видатних пам'яток історії та культури"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок відтворення визначних об'єктів архітектурно-містобудівної спадщини, що додається.
2. Державній службі з питань національної культурної спадщини, управлінню реставрації та реконструкції історичної забудови Міністерства регіонального розвитку та будівництва України:
1) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
2) у двотижневий строк після державної реєстрації довести цей наказ до відома Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, підвідомчих установ (організацій) Міністерства культури і туризму України, Міністерства регіонального розвитку та будівництва України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на голову Державної служби з питань національної культурної спадщини М.М.Кучерука і заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва України І.А.Соколова.
Міністр культури
і туризму України
Міністр регіонального
розвитку та будівництва
України

Ю.П.Богуцький


В.Г.Яцуба
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури
і туризму України,
Міністерства регіонального
розвитку та будівництва
України
05.11.2007 N 69/299
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 листопада 2007 р.
за N 1315/14582
ПОРЯДОК
відтворення визначних об'єктів архітектурно-містобудівної спадщини
1. Загальні положення
1.1. Цим Порядком визначаються особливості проведення науково-дослідних, проектних та інших робіт з відтворення визначних об'єктів архітектурно-містобудівної спадщини.
1.2. Терміни вживаються в цьому Порядку в такому значенні:
1.2.1. Відтворення об'єкта архітектурно-містобудівної спадщини - науково обґрунтований процес відбудови об'єкта на його історичному місці на підставі матеріалів фіксаційної документації.
1.2.2. Історико-містобудівне обґрунтування - науково-дослідна робота, якою визначається можливість будівництва об'єкта на конкретній території в межах історичного ареалу населеного місця, об'ємно-просторові параметри об'єкта з урахуванням його впливу на пам'ятки (об'єкти культурної спадщини), а також на збереження традиційного характеру середовища.
1.2.3. Фіксаційна документація - описи, обміри, проектні та виконавські креслення, гравюри, малюнки, фото, макети, що містять інформацію, достатню для розроблення проектної документації з відтворення об'єкта архітектурно-містобудівної спадщини.
1.3. Визначним об'єктом архітектурно-містобудівної спадщини (далі - об'єкт) може бути визнано об'єкт, що відповідає принаймні одному з таких критеріїв:
справляв значний вплив на розвиток культури, архітектури, містобудування, мистецтва впродовж тривалого історичного періоду;
був етапним твором видатних архітекторів чи інших митців;
був складовою частиною визначного архітектурно-містобудівного комплексу (ансамблю) або важливою містобудівною домінантою історичного населеного місця.
1.4. В основу вирішення питання щодо доцільності відтворення об'єкта покладаються критерії історико-культурної цінності та допустимості і правомірності відтворення об'єкта, основними з яких є:
знищення внаслідок природних та/або антропогенних чинників (воєнних дій, акту вандалізму, стихійного лиха, пожежі або інших чинників руйнівного характеру);
необхідність повернення історичному середовищу його традиційного характеру;
забезпеченість об'єкта фіксаційною документацією.
1.5. Фіксаційна документація в обов'язковому порядку має включати:
креслення плану і фасадів;
натурну фотофіксацію фрагментів чи деталей, а також не менше трьох загальних видів об'єкта з різних точок.

................
Перейти до повного тексту