- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні (щодо підтримки молодої сім'ї, посилення соціального захисту дітей та молоді у 2001-2006 роках)
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2007, N 18-19, ст.272 )
Верховна Рада України
постановляє:
1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань про становище молоді в Україні (щодо підтримки молодої сім'ї, посилення соціального захисту дітей та молоді у 2001-2006 роках) (додаються).
2. Кабінету Міністрів України до 1 березня 2008 року поінформувати Верховну Раду України про стан виконання Рекомендацій, схвалених цією Постановою.
3. Видавництву Верховної Ради України в установленому порядку підготувати та видати збірник матеріалів за результатами цих парламентських слухань.
Управлінню справами апарату Верховної Ради України сплатити в установленому порядку витрати, пов'язані з виданням зазначеного збірника.
4. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.
Голова Верховної Ради України | О.МОРОЗ |
м. Київ, 22 березня 2007 року N 816-V |
Схвалено
Постановою Верховної Ради України
від 22 березня 2007 року N 816-V
РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань про становище молоді в Україні (щодо підтримки молодої сім'ї, посилення соціального захисту дітей та молоді у 2001-2006 роках)
Учасники парламентських слухань, які відбулися 20 грудня 2006 року, обговоривши питання про становище молоді в Україні (щодо підтримки молодої сім'ї, посилення соціального захисту дітей та молоді у 2001-2006 роках), відзначають, що зазначений період характеризується певним покращанням ситуації на молодіжному ринку праці, достатньо стабільним рівнем економічної активності деяких категорій молоді, стійкою тенденцією до скорочення чисельності безробітної міської молоді, спрямуванням зусиль держави щодо посилення соціального захисту дітей та молоді, зокрема дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення умов для зростання добробуту, забезпечення житлом молодих сімей, удосконалення організації відпочинку та оздоровлення дітей, надання допомоги одиноким матерям, малозабезпеченим та багатодітним сім'ям, матерям при народженні дитини та по догляду за дитиною тощо.
Проте рівень доходів молоді помітно поступається відповідним показникам працездатного населення старших вікових груп та осіб пенсійного віку, що негативно впливає на стандарти життя молодих сімей, збільшує ризики їх бідності. Вкрай незадовільними залишаються умови проживання молоді, зростає розшарування населення за рівнем матеріального добробуту. Однією з вагомих причин безробіття серед молоді залишається проблема її працевлаштування після закінчення загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів. Гострими залишаються проблеми соціального сирітства, бездоглядності, безпритульності певної частини дітей, забезпечення сільської місцевості молодими спеціалістами, соціального захисту педагогічних працівників, залучення молоді до здорового способу життя, в тому числі занять фізичною культурою.
Молодь не відчуває власної соціальної перспективи у державі.
Зважаючи на те, що державна молодіжна політика потребує здійснення системи заходів правового, економічного, соціального, культурологічного, освітнього, інформаційно-просвітницького, організаційного характеру, учасники парламентських слухань рекомендують:
1. Президенту України розглянути питання ефективності та перспективи подальшої діяльності Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України.
2. Верховній Раді України законодавчо врегулювати питання щодо:
подальшого обмеження та заборони реклами алкоголю, тютюнових виробів;
заборони перепрофілювання та закриття оздоровчих, спортивних закладів;
загальнодержавної програми оздоровлення та відпочинку дітей, молоді, сімей з дітьми.
3. Кабінету Міністрів України:
при розробці проекту Закону України про Державний бюджет України на 2008 рік передбачити збільшення бюджетних асигнувань щодо надання пільгових державних кредитів на здобуття вищої освіти, відновлення і будівництва соціально-культурних, спортивних об'єктів, закладів для відпочинку і оздоровлення дітей та молоді;
внести до Верховної Ради України:
законопроект про оздоровлення дітей в Україні;
законодавчі пропозиції про внесення змін до законів України:
"Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо запровадження державної грошової допомоги в розмірі прожиткового мінімуму сім'ям, які усиновили дитину,
"Про місцеве самоврядування в Україні",
"Про місцеві державні адміністрації" щодо збільшення (з відповідним фінансовим забезпеченням) в структурах місцевих органів виконавчої влади, органах місцевого самоврядування кількості штатних працівників, які займаються питаннями реалізації державної політики стосовно дітей, молоді, сім'ї, фізичної культури та спорту;
забезпечити стабільне функціонування сільських шкіл, розвиток розгалуженої, доступної для кожної дитини системи навчальних закладів різних типів, розширення мережі нових форм навчання, підвищення рівня інформатизації та оновлення навчальної, лабораторної бази навчальних закладів;
вжити заходів щодо забезпечення права на освіту осіб з інвалідністю, зокрема розробки відповідної програми з урахуванням подолання архітектурних і транспортних перешкод доступу інвалідів до здобуття освіти (матеріально-технічна непристосованість навчальних закладів до організації навчання інвалідів);
вжити заходів щодо поліпшення соціально-побутових умов учнів та студентів (проведення інвентаризації і відповідних ремонтних робіт у гуртожитках навчальних закладів різних типів і рівнів акредитації, забезпечення стипендіями та іншими видами матеріальної допомоги, удосконалення системи пільгового проїзду в громадському транспорті тощо);
................Перейти до повного тексту