1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАГЛЯДУ
ЗА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯМ БЕЗПЕКИ АВІАЦІЇ
Н А К А З
05.07.2006 N 482
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 липня 2006 р.
за N 881/12755
Про затвердження Положення про взаємодію в контрольованій зоні авіаційних суб'єктів служб авіаційної безпеки з підрозділами центральних органів виконавчої влади, щодо забезпечення авіаційної безпеки
На виконання Закону України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації", відповідно до Указу Президента України від 15 липня 2004 року N 803 "Про Державну службу України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації", постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2006 N 709 "Про затвердження Положення про Державну службу України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації" та з метою вдосконалення взаємодії в контрольованій зоні аеропортів та авіапідприємств України центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення авіаційної безпеки
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про взаємодію в контрольованій зоні авіаційних суб'єктів служб авіаційної безпеки з підрозділами центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення авіаційної безпеки, що додається.
2. Начальнику управління авіаційної безпеки Сутулинському О.М.:
2.1. Забезпечити подання цього наказу в установленому порядку до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію.
2.2. Довести цей наказ до керівників аеропортів та авіапідприємств всіх форм власності, а також до заінтересованих центральних органів виконавчої влади.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова Державіаслужби
ПОГОДЖЕНО:
Заступник Міністра
внутрішніх справ України
Начальник управління нагляду
за додержанням і застосуванням
законів на транспорті Генеральної
прокуратури України
Перший заступник Голови Державної
прикордонної служби України
Заступник Голови Служби
безпеки України
Голова Державної митної
служби України
Перший заступник Міністра України
з питань надзвичайних ситуацій та
у справах захисту населення від
наслідків Чорнобильської катастрофи
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
М.О.Марченко


В.М.Рудік



О.Кривчиков

П.А.Шишолін

А.М.Мудров

О.Б.Єгоров



Т.В.Амосова


А.В.Дашкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державіаслужби
05.07.2006 N 482
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 липня 2006 р.
за N 881/12755
ПОЛОЖЕННЯ
про взаємодію в контрольованій зоні авіаційних суб'єктів служб авіаційної безпеки з підрозділами центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення авіаційної безпеки
Це Положення розроблено відповідно до Закону України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації", Указу Президента України від 15 липня 2004 року N 803 "Про Державну службу України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації", Повітряного кодексу України, Закону України "Про міліцію", Закону України "Про державний кордон України", Закону України "Про Державну прикордонну службу України", Митного кодексу України, Закону України "Про Службу безпеки України", постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2006 N 709 "Про затвердження Положення про Державну службу України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації".
1. Загальні положення
1.1. Положення про взаємодію в контрольованій зоні аеропортів та авіапідприємств служб авіаційної безпеки з підрозділами центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення авіаційної безпеки (далі - Положення) розроблено відповідно до вимог Закону України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації".
1.2. Положення регламентує порядок взаємодії служби авіаційної безпеки з підрозділами Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства оборони України, Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України, які знаходяться на території аеропорту при виконанні покладених на них завдань у мирний час та в особливий період.
1.3. Положення поширюється на аеропорти та авіапідприємства всіх форм власності, а також на заінтересовані центральні органи виконавчої влади.
2. Визначення
У цьому Положенні терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації".
3. Головні завдання взаємодіючих підрозділів в аеропорту
3.1. Згідно з Державною програмою авіаційної безпеки цивільної авіації авіаційну безпеку в аеропорту в частині, що їх стосується, забезпечують підрозділи:
служби авіаційної безпеки авіаційного суб'єкта;
Міністерства внутрішніх справ України;
Служби безпеки України;
Державної прикордонної служби України;
Державної митної служби України;
Міністерства оборони України (на аеродромах спільного використання та базування);
Міністерства України з надзвичайних ситуацій та в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (за запитом).
3.2. Служба авіаційної безпеки є підрозділом авіаційного суб'єкта незалежно від форм власності та підпорядкованості, який відповідає за здійснення заходів із забезпечення захисту, охорони та безпеки пасажирів, членів екіпажу, авіаційного персоналу, повітряних суден, об'єктів авіаційного суб'єкта та об'єктів радіонавігаційного забезпечення.
Головними завданнями служби авіаційної безпеки є:
організація та проведення контролю на безпеку членів екіпажу повітряних суден, пасажирів, їх ручної поклажі, багажу, вантажу та бортових припасів, у тому числі бортового харчування, кур'єрських і поштових відправлень, охорона повітряних суден та об'єктів авіаційного суб'єкта, їх захист від актів незаконного втручання;
організація та контроль за пропускною системою авіаційного суб'єкта, а в міжнародних аеропортах - у секторах контрольованої зони, визначених наказом керівника авіаційного суб'єкта, за погодженням з керівниками підрозділів прикордонного та митного контролю в аеропорту;
урегулювання кризової ситуації, припинення акту незаконного втручання, інших протиправних посягань у діяльність цивільної авіації;
підтримка постійного контакту з підрозділами прикордонного, митного контролю та територіального органу Міністерства внутрішніх справ України в аеропорту.
3.3. Підрозділ Міністерства внутрішніх справ України відповідає за здійснення організаційних та практичних заходів щодо забезпечення та дотримання вимог авіаційної безпеки на території авіаційного суб'єкту в частині, що його стосується.
Головними завданнями підрозділу Міністерства внутрішніх справ України є забезпечення безпеки цивільної авіації, громадян, громадського порядку, запобігання, виявлення і припинення злочинів на об'єктах авіаційних суб'єктів та на прилеглій території, виявлення осіб, які можуть становити загрозу для цивільної авіації, та здійснює контроль за ситуацією в частині, віднесеній законодавством України до компетенції Міністерства внутрішніх справ України, у разі виникнення правопорушень і надзвичайних ситуацій.
3.4. Підрозділ Служби безпеки України авіаційного суб'єкта здійснює відповідно до законодавства заходи щодо виявлення та припинення актів незаконного втручання на повітряному транспорті, у передбачених законодавством випадках використовує озброєні підрозділи для запобігання таким актам або ліквідації їх наслідків.
3.5. Підрозділ прикордонного контролю Державної прикордонної служби України в межах компетенції:
здійснює у встановленому порядку прикордонний контроль і пропуск через державний кордон України осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна;
координує діяльність правоохоронних та державних органів, що здійснюють різні види контролю під час перетинання державного кордону України, або беруть участь у забезпеченні режиму в пунктах пропуску через державний кордон України;
проводить розшук у пунктах пропуску через державний кордон осіб, які переховуються від органів дізнання, слідства та суду, ухиляються від відбуття покарань за кримінальні злочини;
установлює, за погодженням з митними органами та адміністрацією міжнародних аеропортів, режим у пунктах пропуску через державний кордон для повітряного сполучення та контролює його додержання;
бере участь у боротьбі з тероризмом.
3.6. Підрозділ Державної митної служби України здійснює митний контроль, надає допомогу службам авіаційної безпеки міжнародних аеропортів у запобіганні незаконному розміщенню на повітряних суднах, які виконують міжнародні рейси, зброї, вибухових, отруйних, радіоактивних та інших небезпечних речовин і предметів, а також незаконному перевезенню заборонених вантажів.
3.7. Міністерство оборони України в межах компетенції забезпечує здійснення заходів із запобігання або ліквідації наслідків актів незаконного втручання у військових секторах аеродромів спільного використання та вживає заходів щодо виявлення і знешкодження вибухових пристроїв.
3.8. Міністерство України з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в межах компетенції вживає заходів щодо виявлення і знешкодження вибухових пристроїв за відповідним запитом спеціально уповноваженого органу з питань авіаційної безпеки.

................
Перейти до повного тексту