- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
19.06.2006 N 229/569/402
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 липня 2006 р.
за N 805/12679
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
соціальної політики
N 251/267/948 від 17.05.2021 )
Про затвердження Змін до Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам
1. Затвердити Зміни до Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров'я України від 30.04.2002
N 226/293/169, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 31.05.2002 за N 466/6754 (додаються).
2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра В.М.Дьяченка.
Міністр праці
та соціальної політики
України І.Сахань
Міністр фінансів
України В.Пинзеник
Міністр охорони
здоров'я України Ю.Поляченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства праці
та соціальної політики
України,
Міністерства фінансів
України,
Міністерства охорони
здоров'я України
19.06.2006 N 229/569/402
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 липня 2006 р.
за N 805/12679
ЗМІНИ
до Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам
1. У тексті
Порядку цифри "16" замінити цифрами "18", цифри і слова "I і II групи", "I чи II групи" та цифри і слово "I, II групи" виключити.
2. Додаток 1 вилучити. Додаток 2 вважати додатком 1.
3. У підпункті 1.1:
абзаци другий-шостий викласти в такій редакції:
"державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам віком до 18 років;
надбавок на догляд за інвалідами з дитинства та дітьми-інвалідами віком до 18 років".
4. Підпункт 1.2 доповнити абзацом такого змісту:
"Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам призначається управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі державних адміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення)".
5. У підпункті 2.1:
абзац перший викласти в такій редакції:
"2.1. Право на державну соціальну допомогу мають інваліди з дитинства та діти-інваліди віком до 18 років";
абзац п'ятий викласти в такій редакції:
"Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України
"Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України
"Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" або пенсія чи державна соціальна допомога згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам". При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", ці виплати призначаються одночасно".
6. У підпункті 2.2:
в абзацах третьому і четвертому цифри "70" та "50" замінити відповідно цифрами "80" та "60";
в абзаці четвертому слово "непрацюючим" виключити.
7. У підпункті 2.4:
абзаци другий-сьомий викласти в такій редакції:
"заява про призначення усіх видів соціальної допомоги за формою, що затверджується наказом Мінпраці;
паспорт або в разі його відсутності інший документ, що може засвідчувати особу, яка подає заяву;
довідка про присвоєння ідентифікаційного номера Єдиного державного реєстру фізичних осіб;
оригінал та копія свідоцтва про народження дитини-інваліда;
довідка про місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда чи копія паспорта інваліда з дитинства або дитини-інваліда з відомостями про постійне місце проживання;
довідка про місце проживання батьків, усиновителів, опікуна, піклувальника, який подав заяву, чи копія паспорта з відомостями про постійне місце проживання.
Іноземці та особи без громадянства додатково подають копію посвідки на постійне або тимчасове проживання";
у зв'язку з цим абзаци другий-сьомий уважати абзацами другим-восьмим;
у абзаці дев'ятому слово "інваліда" виключити;
абзац тринадцятий викласти в такій редакції:
"Переведення інваліда з дитинства чи дитини-інваліда з пенсії або з державної соціальної допомоги, призначеної згідно з Законом України
"Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам", на державну соціальну допомогу відповідно до Закону України
"Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" здійснюється на підставі заяви. При цьому державна соціальна допомога призначається з дня звернення за нею. Виплата призначеної державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам здійснюється з урахуванням суми виплаченої пенсії або державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам". До документів, необхідних для призначення державної соціальної допомоги, додається довідка-атестат про припинення виплати раніше призначеної пенсії або державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" та витяг з акта огляду медико-соціальної експертизи чи медичний висновок закладу охорони здоров'я, які вилучаються з пенсійної справи одержувача пенсії (у пенсійній справі залишається завірена у встановленому порядку копія медичного документа) або з справи одержувача державної соціальної допомоги згідно із Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам".
8. Підпункт 2.6 доповнити абзацами третім і четвертим такого змісту:
"На дітей-інвалідів державна соціальна допомога призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, незалежно від того, чиї дані вказані в третій графі (прізвище, ім'я, по батькові матері, батька, опікуна, піклувальника) медичного висновку про визнання дитини інвалідом, виданого лікарсько- консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу. Діти- інваліди віком від 16 до 18 років можуть бути отримувачами державної соціальної допомоги на себе, якщо вони набули неповної або повної цивільної дієздатності, а також, коли дітям-інвалідам віком від 16 до 18 років встановлена група інвалідності. Надання особам неповної або повної цивільної дієздатності здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
Якщо над дитиною-інвалідом, із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яка перебуває у навчальному закладі, закладі охорони здоров'я або закладі соціального захисту населення, не встановлено опіку чи піклування або не призначено опікуна чи піклувальника, опіку або піклування над нею здійснює цей заклад в особі керівника цієї установи".
9. Абзац перший підпункту 2.7 викласти в такій редакції:
"У разі зміни групи інвалідності державна соціальна допомога у новому розмірі виплачується інваліду з дитинства з дня зміни групи інвалідності, якщо така зміна приводить до збільшення розміру, але з місяця, наступного за тим, в якому встановлена нова група інвалідності, при зменшенні розміру допомоги".
10. Підпункт 2.9 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Одержувачам державної соціальної допомоги органи праці та соціального захисту населення, які її призначили, видають посвідчення встановленого зразка".
11. Пункт 3 викласти в такій редакції:
"3 Надбавка на догляд за інвалідами з дитинства та дітьми-інвалідами
3.1 На підставі документів, зазначених у підпункті 2.4 цього Порядку, до державної соціальної допомоги призначається також надбавка на догляд:
за інвалідами з дитинства І групи;
за одинокими інвалідами з дитинства II і III групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду;
за дітьми-інвалідами.
Одинокі інваліди з дитинства II і III групи у своїй заяві про призначення державної соціальної допомоги повідомляють про відсутність працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати (незалежно від місця їх проживання), а також додатково подають довідку про склад сім'ї, видану уповноваженим органом за місцем проживання.
3.2 До державної соціальної допомоги дітям-інвалідам віком до 18 років призначається надбавка на догляд за ними.
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною- інвалідом.
Одиноким матерям (одиноким батькам) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається незалежно від факту роботи.
3.3 Одинокою матір'ю (одиноким батьком) вважається особа, яка відповідно до Закону України
"Про державну допомогу сім'ям з дітьми" має право на призначення допомоги на дітей одиноким матерям, крім вдів та вдівців з дітьми, матерів (батьків) дітей у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті.
3.4 Розміри надбавки на догляд:
за інвалідом з дитинства І групи - 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
за одиноким інвалідом з дитинства II і III групи - 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
за дитиною-інвалідом віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.
................Перейти до повного тексту