- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2006 р.
за N 1380/13254
Про затвердження Положення про Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин
Відповідно до Закону України
"Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині", постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1994 року
N 257 "Про створення Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин" та на виконання наказу МОЗ України від 28 вересня 2006 року
N 650 "Про вдосконалення нормативно-правової бази та адаптацію законодавства України до Європейських стандартів в галузі трансплантації органів, тканин і клітин"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин, що додається.
2. Директору Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин Кухарчуку О.Л. забезпечити реєстрацію Положення про Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин та наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Гайдаєва Ю.О.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
11.12.2006 N 812
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 грудня 2006 р.
за N 1380/13254
ПОЛОЖЕННЯ
про Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин
1. Загальні положення
1.1. Координаційний центр трансплантації органів, тканин і клітин (далі - Центр) створений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1994 року
N 257 "Про створення Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин".
1.2. Центр є бюджетною неприбутковою науково-практичною установою, яка підпорядкована Міністерству охорони здоров'я України.
1.3. Центр у своїй діяльності керується
Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами МОЗ України та цим Положенням.
1.4. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в Державному казначействі та рахунки в установах банків, круглу печатку зі своїм найменуванням, штампи, бланки, емблеми, символіку тощо.
1.5. Центр відповідно до чинного законодавства України здійснює оперативний та бухгалтерський облік, веде статистичну звітність.
2. Основні напрямки діяльності Центру
2.1. Організаційно-методичне керівництво, інформаційне забезпечення, контроль, забезпечення взаємодії закладів, установ та організацій, що здійснюють діяльність, пов'язану з трансплантацією.
2.2. Здійснення наукових досліджень і впровадження у практичну медицину наукових розробок у галузі трансплантації органів, тканин і клітин.
2.3. Забезпечення діяльності єдиної державної інформаційної системи трансплантації.
3. Основні функції Центру
3.1. Бере участь у розробці, у тому числі у проведенні експертизи проектів нормативно-правових актів, що регламентують діяльність, пов'язану з трансплантацією.
3.2. Центр у межах своїх повноважень на підставі нормативно-правових актів видає накази організаційно-розпорядчого характеру, організовує і контролює їх виконання.
3.3. Центр узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення цього законодавства та в установленому порядку вносить їх до МОЗ України.
3.4. Здійснює в межах своїх повноважень заходи щодо адаптації законодавства України з питань діяльності, пов'язаної з трансплантацією, до законодавства Європейського Союзу шляхом підготовки проектів нормативно-правових актів.
3.5. Розробляє та подає до МОЗ України на затвердження критерії якості трансплантатів, відбору реципієнтів та донорів.
3.6. У встановленому чинним законодавством України порядку розробляє умови проведення передклінічних досліджень, а також порядок проведення експертиз матеріалів передклінічного вивчення ксенотрансплантатів і матеріалів ембріофетального походження, призначених для трансплантації.
3.7. Розробляє та подає на затвердження до МОЗ України протоколи передклінічних та клінічних випробувань нових методів лікування з використанням трансплантації органів, тканин і клітин.
3.8. У встановленому чинним законодавством України порядку здійснює експертизу матеріалів передклінічних випробувань вітчизняних та закордонних методик трансплантації органів, тканин і клітин.
3.9. У встановленому чинним законодавством України порядку організує та виконує клінічні випробування нових методів лікування з використанням трансплантації органів, тканин і клітин. Оцінює результати клінічних випробувань вітчизняних та закордонних методів лікування з використанням трансплантації органів, тканин і клітин.
3.10. За результатами клінічних випробувань подає до МОЗ України пропозиції щодо впровадження в медичну практику нових методів лікування із застосуванням трансплантації органів, тканин і клітин.
3.11. У встановленому чинним законодавством України порядку здійснює у закладах охорони здоров'я, які провадять діяльність, пов'язану з трансплантацією, контроль за обліком ксенотрансплантатів та матеріалів ембріофетального походження, призначених для трансплантації.
3.12. У встановленому чинним законодавством України порядку здійснює спеціалізовану оцінку і експертизу якості та безпеки ксенотрансплантатів, матеріалів ембріофетального походження, призначених для трансплантації.
3.13. У встановленому чинним законодавством України порядку здійснює у закладах охорони здоров'я, які провадять діяльність, пов'язану з трансплантацією, контроль за виробництвом, технологією обробки, обігом, зберіганням, застосуванням, утилізацією та знищенням відбракованих органів, ксенотрансплантатів і матеріалів ембріофетального походження.
3.14. Розробляє і подає на затвердження до МОЗ України вимоги до виробництва ксенотрансплантатів і матеріалів ембріофетального походження, призначених для трансплантації.
3.15. Подає пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Переліку державних та комунальних закладів охорони здоров'я і державних наукових установ, які мають право провадити діяльність, пов'язану з трансплантацією органів та інших анатомічних матеріалів людині, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.04.2000
N 695 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2006
N 164.
3.16. Здійснює та координує заходи щодо формування позитивної громадської думки стосовно донорства та трансплантації.
3.17. Проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження щодо стандартизації трансплантатів, визначення показань і протипоказань, оптимальних умов проведення трансплантації органів, тканин і клітин на експериментальних моделях і при захворюваннях людини.
3.18. Забезпечує у межах своєї компетенції дотримання принципів біологічної та медичної етики в процесі наукових досліджень Центру, експертиз, випробувань, проведення трансплантацій тощо.
3.19. Налагоджує прямі зв'язки та співробітництво з закордонними підприємствами, установами, організаціями, що провадять діяльність, пов'язану з трансплантацією органів та інших анатомічних матеріалів людині, для виконання науково-дослідних та інвестиційних програм, обміну технологіями, медичною технікою та науковою інформацією.
3.20. Співпрацює з науково-дослідними установами МОЗ України, Національної академії наук України та Академії медичних наук України шляхом обміну інформацією, виконання спільних наукових досліджень, що стосуються трансплантології.
3.21. Організує наукові з'їзди, конференції і наради, у тому числі міжнародні, для обговорення питань діяльності в галузі трансплантології.
3.22. Видає науковий журнал та інші інформаційні матеріали.
3.23. Подає пропозиції до МОЗ України щодо бюджетного фінансування наукових програм у галузі трансплантології, розробок найважливіших новітніх технологій та вирішення найважливіших проблем охорони здоров'я, що будуть виконуватися за замовленням МОЗ України.
................Перейти до повного тексту