- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 грудня 2006 р.
за N 1286/13160
Про затвердження Порядку реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання
1. Затвердити Порядок реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання, що додається.
2. Головній державній інспекції з карантину рослин України (Костяк М.М.) в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Мельника С.І.
Міністр ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | Ю.Ф.Мельник А.В.Дашкевич |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики України
21.11.2006 N 690
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 грудня 2006 р.
за N 1286/13160
ПОРЯДОК
реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання
1. Загальні положення
1.1. Порядок реєстрації осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання (далі - Порядок), визначає загальні організаційні і правові вимоги щодо реєстрації осіб органами Державної служби з карантину рослин України, які спрямовані на запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких регульованих шкідливих організмів на території України та виявлення, локалізацію і ліквідацію регульованих шкідливих організмів.
1.2. Цей Порядок розроблений відповідно до Закону України
"Про карантин рослин" і поширюється на осіб, які здійснюють господарську діяльність з обігу об'єктів регулювання у карантинній та регульованій зонах, виробляють насіннєвий та садивний матеріал, здійснюють біологічний контроль з використанням біологічних контрольних організмів, здійснюють зберігання та переробку зерна (далі - особи).
1.3. Порядок обов'язковий для виконання Головним державним інспектором з карантину рослин України, його заступниками, головними державними інспекторами з карантину рослин Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, їх заступниками, державними інспекторами з карантину рослин (далі - державні інспектори з карантину рослин) та особами.
1.4. Реєстрація осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання, проводиться на підставі результатів перевірки об'єктів регулювання державним інспектором з карантину рослин.
1.5. Плата за проведення перевірок об'єктів регулювання та реєстрацію осіб не стягується.
2. Реєстрація осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання
2.1. Реєстрацію осіб, діяльність яких відповідно до статті
27 Закону України
"Про карантин рослин" підлягає реєстрації, проводять державні інспекції з карантину рослин Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - Державні інспекції з карантину рослин).
2.2. Для реєстрації в Державній інспекції з карантину рослин особи подають заяву про проведення перевірки та реєстрацію особи (далі - заява) (додаток 1).
2.3. До заяви додаються виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
2.4. Державний інспектор з карантину рослин протягом 5 робочих днів з моменту надходження заяви про проведення перевірки та реєстрацію особи здійснює перевірку об'єктів регулювання.
2.5. Перевірка здійснюється шляхом інспектування, огляду, обстеження, відбору зразків для аналізу та фітосанітарної експертизи об'єктів регулювання в процесі їх виробництва, зберігання, переробки та транспортування. За результатами перевірки складається акт перевірки особи, яка підлягає реєстрації (далі - акт перевірки) (додаток 2).
2.6. За результатами розгляду заяви, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та на підставі акта перевірки Державна інспекція з карантину рослин зобов'язана прийняти рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації особи протягом 10 робочих днів. Рішення про відмову в реєстрації надається особі у письмовій формі.
2.7. Підставами для прийняття рішення про відмову у реєстрації особи може бути:
невідповідність поданих документів вимогам цього Порядку;
виявлення зараження об'єктів регулювання, потужностей (об'єктів) виробництва та обігу об'єктів регулювання регульованими шкідливими організмами;
відсутність в особи можливостей та потужностей для виконання фітосанітарних заходів, а також виявлення недостовірної інформації, зазначеної в заяві, про що зазначається в акті перевірки.
2.8. Рішення про відмову у реєстрації надсилається особі у письмовій формі протягом п'яти днів після прийняття такого рішення.
2.9. Підставами для прийняття рішення про скасування реєстрації можуть бути:
скасування державної реєстрації особи як юридичної особи;
неповідомлення про внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців у встановлений термін;
систематичні порушення вимог щодо боротьби з карантинними організмами та невиконання розпоряджень державного інспектора з карантину рослин щодо вжиття особою фітосанітарних заходів, які виявлені під час проведення планових перевірок;
виявлення неодноразових порушень вимог, зазначених у карантинному дозволі та карантинному сертифікаті, щодо інспектування, огляду, нагляду та фітосанітарної експертизи об'єктів регулювання, що ввозяться особою, під час проведення планових перевірок.
2.10. У разі прийняття рішення про скасування реєстрації, рішення про повторну реєстрацію може бути прийняте на підставі повторного подання особою заяви, виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та перевірки.
2.11. У разі внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо місцезнаходження або місця проживання, організаційно-правової форми, ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ юридичної особи або ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів (за їх наявності) та форми власності особа зобов'язана подати протягом 10 робочих днів Державній інспекції з карантину рослин відповідну інформацію у письмовій формі.
3. Ведення загальнодержавного реєстру осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання
3.1. Загальнодержавний реєстр осіб, які здійснюють господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання (далі - Реєстр осіб), затверджує та веде Головна державна інспекція з карантину рослин України (далі - Укрголовдержкарантин).
3.2. Уключення до Реєстру осіб проводиться на підставі подання від Державних інспекцій з карантину рослин про реєстрацію особи. Укрголовдержкарантин щоквартально переглядає та вносить зміни до Реєстру осіб (додаток 3).
3.3. Реєстр осіб ведеться в електронному та письмовому вигляді у формі журналу з пронумерованими сторінками і розміщується на веб-сайті Державної служби з карантину рослин України.
3.4. До Реєстру осіб заноситься ідентифікаційний код за ЄДРПОУ юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів (за їх наявності), яка здійснює господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання, дані про її місцезнаходження або місце проживання, найменування, прізвище та ініціали керівника, номери телефонів та реєстраційний номер. Реєстр осіб підписується особою, відповідальною за його ведення.
3.5. Кожній особі, яка включена до Реєстру осіб, Укрголовдержкарантин видає посвідчення про реєстрацію особи, яка здійснює господарську діяльність, пов'язану з виробництвом та обігом об'єктів регулювання (додаток 4), та надає семизначний реєстраційний номер.
3.6. У разі втрати або пошкодження виданого посвідчення про реєстрацію особи, зміни реквізитів, особа повідомляє про це Укрголовдержкарантин. Видача нового посвідчення про реєстрацію особи здійснюється на підставі письмового звернення особи.
3.7. Реєстр осіб розміщується на веб-сайті Державної служби з карантину рослин України. Користувачами даних Реєстру осіб можуть бути державні органи, органи місцевого самоврядування та інші особи.
3.8. Користування даними Реєстру осіб є безоплатним.
Головний державний інспектор з карантину рослин України | М.М.Костяк |
Додаток 1
до пункту 2.2 Порядку
реєстрації осіб,
які здійснюють господарську
діяльність, пов'язану
з виробництвом та обігом
об'єктів регулювання
Начальнику Державної
інспекції з карантину рослин
ЗАЯВА
про проведення перевірки та реєстрацію особи
Заявник __________________________________________________________
(для юридичної особи: повне найменування,
................Перейти до повного тексту