- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
Р І Ш Е Н Н Я
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2006 р.
за N 1205/13079
( Рішення втратило чинність на підставі Рішення Національної
комісії з цінних паперів та фондового ринку
N 1902 від 27.12.2012 )
Про затвердження Положення про іпотечне покриття звичайних іпотечних облігацій, порядок ведення реєстру іпотечного покриття та управління іпотечним покриттям звичайних іпотечних облігацій
Відповідно до частини першої статті
27 та пункту 3 розділу VI Закону України
"Про іпотечні облігації" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про іпотечне покриття звичайних іпотечних облігацій, порядок ведення реєстру іпотечного покриття та управління іпотечним покриттям звичайних іпотечних облігацій, що додається.
2. Керівнику апарату Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Непрану М.І. забезпечити:
подання цього рішення на реєстрацію до Міністерства юстиції України;
публікацію цього рішення відповідно до законодавства.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Комісії Бірюка С.О.
Протокол засідання Комісії від 1 вересня 2006 р. N 30 |
ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва В.о. Голови Національного банку України Голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України | А.Дашкевич А.В.Шаповалов В.Альошин |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Державної комісії
з цінних паперів
та фондового ринку
01.09.2006 N 774
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2006 р.
за N 1205/13079
ПОЛОЖЕННЯ
про іпотечне покриття звичайних іпотечних облігацій, порядок ведення реєстру іпотечного покриття та управління іпотечним покриттям звичайних іпотечних облігацій
Розділ I. Загальні положення
2. Це Положення визначає:
2.1. Умови включення іпотечних активів до складу іпотечного покриття звичайних іпотечних облігацій.
2.2. Порядок формування іпотечного покриття звичайних іпотечних облігацій.
2.3. Вимоги до збалансованості іпотечного покриття із заборгованістю за звичайними іпотечними облігаціями.
2.4. Вимоги до ведення та змісту розділів реєстру іпотечного покриття.
2.5. Умови доступу до інформації, що міститься в реєстрі іпотечного покриття.
2.6. Порядок перевірки даних реєстру іпотечного покриття та надання витягів з нього.
2.7. Розкриття інформації з реєстру іпотечного покриття.
2.8. Функції з управління іпотечним покриттям звичайних іпотечних облігацій.
2.9. Вимоги та обмеження щодо діяльності управителя, умови заміни управителя.
2.10. Рекомендаційні умови договору про управління іпотечним покриттям.
3. В цілях застосування цього Положення пов'язаною особою вважається:
3.1. Юридична особа, яка здійснює контроль за відповідною юридичною особою або контролюється відповідною юридичною особою, або перебуває під спільним контролем з такою юридичною особою.
3.2. Фізична особа або члени її сім'ї, які здійснюють контроль за відповідною юридичною особою. Членами сім'ї фізичної особи вважаються її чоловік або дружина, прямі родичі (діти або батьки) фізичної особи, її чоловіка або дружини, а також чоловік або дружина будь-якого прямого родича фізичної особи.
3.3. Посадова особа відповідної юридичної особи, уповноважена провадити від її імені юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення правових відносин, а також члени сім'ї такої особи.
Розділ II. Вимоги до іпотечного покриття звичайних іпотечних облігацій
Глава 1. Умови включення іпотечних активів
до складу іпотечного покриття звичайних іпотечних облігацій
1. До складу іпотечного покриття звичайних іпотечних облігацій можуть включатися іпотечні активи з дотриманням нижчезазначених умов.
2. Іпотечні активи мають належати емітенту на праві власності і можуть бути відчужені в разі невиконання емітентом зобов'язань за звичайними іпотечними облігаціями. На момент уключення іпотечних активів до іпотечного покриття, а також протягом усього строку перебування цих активів у складі іпотечного покриття емітент звичайних іпотечних облігацій зобов'язаний:
2.1. Мати права кредитора за відповідним іпотечним активом. Права емітента на іпотечний актив не можуть бути обмежені чи обтяжені правами будь-яких інших осіб, крім власників звичайних іпотечних облігацій.
2.2. Зберігати можливість відступлення прав за відповідним іпотечним активом на користь іншої особи з метою виконання зобов'язань перед власниками звичайних іпотечних облігацій.
2.3. Не обмежувати чи обтяжувати право власників звичайних іпотечних облігацій звернути стягнення на іпотечні активи в складі іпотечного покриття, за винятком обмежень, установлених
Законом та проспектом емісії відповідного випуску звичайних іпотечних облігацій.
3. Забезпечені іпотекою зобов'язання боржників підлягають виконанню виключно у грошовій формі. Не дозволяється включати до складу іпотечного покриття іпотечні активи, договірні умови виникнення яких передбачають виконання зобов'язань боржників у натуральній формі, шляхом заліку або в інший спосіб, який не передбачає повної сплати емітенту основної суми боргу та процентів у грошовій формі.
4. Відомості про те, що емітент є іпотекодержателем за відповідним іпотечним договором, мають бути внесені до відповідного державного реєстру в установленому законодавством порядку. Відомості про обтяження нерухомого майна іпотекою на користь емітента документально підтверджуються витягом (довідкою або іншим документом відповідно до законодавства) з Державного реєстру іпотек або з Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обмежень залежно від того, у якому з цих реєстрів відповідно до законодавства реєструються іпотеки.
5. Іпотечні активи не перебувають у заставі чи не обтяжені іншим чином для забезпечення виконання емітентом інших зобов'язань, ніж зобов'язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій. На момент уключення іпотечних активів до складу іпотечного покриття, а також протягом усього строку перебування цих активів у складі іпотечного покриття права емітента як кредитора за відповідними іпотечними активами не можуть бути предметом договірних чи позадоговірних обмежень чи обтяжень, які передбачають виникнення в інших осіб, крім власників звичайних іпотечних облігацій, прав на отримання задоволення їх вимог до емітента за рахунок таких іпотечних активів.
6. За іпотечним чи кредитним договором, які підтверджують права емітента на відповідний іпотечний актив, що включається до складу іпотечного покриття, не прийнято рішення про звернення стягнення.
Щодо боржника за таким іпотечним чи кредитним договором не порушено провадження за справою про банкрутство. Іпотечні активи не включаються до складу іпотечного покриття у разі:
6.1. Наявності вимоги емітента про дострокове виконання боржником зобов'язань за відповідним іпотечним чи кредитним договором або судового провадження щодо стягнення з боржника заборгованості за таким договором.
6.2. Звернення стягнення на нерухоме майно, що є предметом іпотеки.
6.3. Порушення щодо боржника провадження за справою про банкрутство.
7. Умови відповідного іпотечного договору не можуть передбачати можливості заміни чи відчуження іпотекодавцем предмета іпотеки без згоди іпотекодержателя. З метою забезпечення контролю емітента за правом власності боржника на нерухоме майно, що є предметом іпотеки за відповідним іпотечним активом, відповідні відомості повинні бути внесені до Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна або до іншого державного реєстру, у якому відповідно до законодавства підлягає реєстрації інформація щодо заборони відчуження нерухомості.
8. Предмет іпотеки має знаходитися на території України і бути застрахованим на його повну вартість від ризиків випадкового знищення, пошкодження або псування. На момент уключення іпотечних активів до складу іпотечного покриття, а також протягом усього строку перебування цих активів у складі іпотечного покриття страхування предмета іпотеки на його повну вартість підтверджується відповідним договором страхування. При цьому страховиком має бути фінансова установа, з моменту внесення якої до Державного реєстру фінансових установ минуло не менше одного року та щодо якої протягом останнього року не вживалися заходи впливу у вигляді призначення тимчасової адміністрації.
9. Іпотечні активи не повинні бути включені до складу іпотечного покриття (іпотечного пулу) іншого випуску іпотечних цінних паперів. На момент уключення іпотечних активів до складу іпотечного покриття, а також протягом усього строку перебування цих активів у складі іпотечного покриття вони не можуть забезпечувати виконання зобов'язань емітента за іншим випуском іпотечних облігацій або іпотечних сертифікатів, крім того випуску звичайних іпотечних облігацій, для якого відповідне іпотечне покриття було сформоване.
10. Основна сума боргу боржника за забезпеченим іпотекою зобов'язанням не може перевищувати 75 відсотків оціночної вартості предмета іпотеки жилого призначення, визначеної суб'єктом оціночної діяльності, або 60 відсотків оціночної вартості предмета іпотеки нежилого призначення, визначеної суб'єктом оціночної діяльності. Дана вимога застосовується як на момент уключення відповідних іпотечних активів до іпотечного покриття, так і протягом усього строку перебування цих активів у складі іпотечного покриття. При цьому:
10.1. Правила віднесення нерухомого майна до нерухомості жилого або нежилого призначення визначені пунктами 5 та 6 глави 2 цього розділу.
10.2. Основною сумою боргу за іпотечним активом є непогашений боржником розмір кредиту, забезпеченого іпотекою, без урахування процентних платежів або комісій, що нараховуються на заборгованість за кредитом.
10.3. Оціночна вартість предмета іпотеки визначається на підставі висновку (звіту) суб'єкта оціночної діяльності, який надається на момент укладення відповідного іпотечного договору.
11. Зобов'язання боржника не можуть бути забезпечені наступною іпотекою.
12. До складу іпотечного покриття можуть включатися лише ті іпотечні активи, які є стандартними або під контролем відповідно до критеріїв, визначених пунктом 7 глави 3 цього розділу.
13. До складу іпотечного покриття не можуть включатися іпотечні активи, зобов'язання боржників за якими забезпечені іпотекою об'єктів незавершеного будівництва або іпотекою майнових прав, у тому числі прав на об'єкти нерухомості, будівництво яких не завершено, або прав користування нерухомим майном. Предметом іпотеки за іпотечними активами, що включаються до іпотечного покриття, може бути виключно нерухоме майно, визначене пунктами 5 та 6 глави 2 цього розділу, право власності іпотекодавця на яке зареєстроване в установленому законодавством порядку. Документом, що підтверджує державну реєстрацію права власності іпотекодавця на предмет іпотеки, є витяг або інший документ відповідно до законодавства з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно та їх обмежень, Державного реєстру земель, Реєстру прав на нерухоме майно або іншого реєстру відповідно до законодавства.
14. До складу іпотечного покриття не можуть включатися іпотечні активи, зобов'язання боржників за якими забезпечені іпотекою таких об'єктів нерухомості жилого призначення:
14.1. Фондів житла для тимчасового проживання.
14.2. Жилих квартир і будинків, що є об'єктами права державної чи комунальної власності.
15. До складу іпотечного покриття не можуть включатися іпотечні активи, зобов'язання боржників за якими забезпечені іпотекою таких об'єктів нерухомості нежилого призначення:
15.1. Земель сільськогосподарського призначення.
15.2. Земель, будівель та споруд, які є об'єктами права державної чи комунальної власності.
15.3. Цілісних майнових комплексів підприємств, які перебувають у державній або комунальній власності.
15.4. Повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання, космічних об'єктів.
Глава 2. Порядок формування іпотечного
покриття звичайних іпотечних облігацій
1. Для кожного випуску звичайних іпотечних облігацій формується окреме іпотечне покриття, відомості про яке підлягають унесенню до реєстру іпотечного покриття у встановленому цим Положенням порядку.
2. На момент реєстрації Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку відповідного випуску звичайних іпотечних облігацій їх іпотечне покриття формується виключно з іпотечних активів.
3. На момент реєстрації випуску звичайних іпотечних облігацій та протягом усього строку перебування їх в обігу:
3.1. Забороняється включати до складу іпотечного покриття активи, які не відповідають вимогам
Закону.
3.2. Сукупний розмір іпотечних активів, зобов'язання боржників за якими забезпечені іпотекою нерухомого майна жилого призначення, повинен становити не менше ніж 85 відсотків від сукупного розміру всіх іпотечних активів, уключених до складу іпотечного покриття.
4. Уключення до складу іпотечного покриття іпотечних активів, зобов'язання боржників за якими забезпечені іпотекою нерухомого майна нежилого призначення, дозволяється у межах 15 відсотків від сукупного розміру усіх іпотечних активів, уключених до складу іпотечного покриття.
5. Для цілей застосування цього Положення до нерухомого майна жилого призначення, зокрема, належать:
5.1. Жилі квартири, права власності іпотекодавців на які зареєстровані в установленому законодавством порядку, які призначені для проживання громадян.
5.2. Жилі будинки разом із земельними ділянками, на яких вони розташовані, права власності іпотекодавців на які зареєстровані в установленому законодавством порядку і які призначені для проживання громадян.
5.3. Жилі будинки, права власності іпотекодавців на які зареєстровані в установленому законодавством порядку і які призначені для проживання громадян, без земельних ділянок, на яких вони розташовані, у разі якщо іпотекодавці володіють правом довгострокової оренди чи постійного користування такими земельними ділянками.
6. Для цілей застосування цього Положення до нерухомого майна нежилого призначення, зокрема, належать:
6.1. Будівлі та споруди, права власності іпотекодавців на які зареєстровані в установленому законодавством порядку, що використовуються для розміщення офісів, торговельних площ, розважальних закладів, закладів ресторанного господарства і побутового обслуговування, інших аналогічних об'єктів.
6.2. Будівлі та споруди, права власності іпотекодавців на які зареєстровані в установленому законодавством порядку, що використовуються для виробничих потреб.
6.3. Земельні ділянки, права власності іпотекодавців на які зареєстровані в установленому законодавством порядку, у тому числі земельні ділянки, на яких розташовані об'єкти незавершеного будівництва.
6.4. Квартири та будинки, права власності іпотекодавців на які зареєстровані в установленому законодавством порядку, які використовуються для здачі в найм (оренду), у тому числі для проживання громадян.
7. Емітент має право виключити окремі іпотечні активи зі складу іпотечного покриття лише у зв'язку з їх адекватною заміною або на підставі підпункту 6.1 пункту 6 глави 3 цього розділу.
8. Емітент зобов'язаний замінити окремі іпотечні активи в складі іпотечного покриття та/або включити нові іпотечні активи до складу іпотечного покриття у таких випадках:
8.1. Виявлена невідповідність окремих іпотечних активів у складі іпотечного покриття встановленим вимогам.
8.2. Емітентом або іншою особою ініційоване звернення стягнення на предмет іпотеки, що забезпечує виконання зобов'язань боржника за відповідним іпотечним активом, або іпотека достроково припиняється з будь-яких інших підстав.
8.3. Боржник за іпотечним активом прострочив строк сплати чергових платежів відповідно до умов кредитного договору більш як на три місяці.
8.4. Стосовно боржника за іпотечним активом порушено провадження за справою про банкрутство.
8.5. Емітентом порушені принципи збалансованості іпотечного покриття із заборгованістю за звичайними іпотечними облігаціями, визначені главою 3 цього розділу.
9. Емітент зобов'язаний здійснити заміну іпотечних активів у складі іпотечного покриття або включити до складу іпотечного покриття нові іпотечні активи протягом п'яти робочих днів з моменту настання однієї з обставин, зазначених у пункті 8 цієї глави або з дня пред'явлення відповідної вимоги управителя, яка обґрунтована наявністю таких обставин.
10. Нові іпотечні активи, що включаються до складу іпотечного покриття, повинні відповідати характеристикам, зазначеним у главі 1 цього розділу, та забезпечувати збалансованість іпотечного покриття із заборгованістю за звичайними іпотечними облігаціями.
11. Заміна іпотечних активів у складі іпотечного покриття вважається такою, що набрала чинності, з моменту внесення відомостей про це до реєстру іпотечного покриття.
12. Якщо при настанні обставин, зазначених у пункті 8 цієї глави, у розпорядженні емітента немає нових іпотечних активів, що відповідають вимогам, установленим главою 1 цього розділу, емітент має право включити до складу іпотечного покриття інші активи, якими можуть бути лише:
12.1. Державні цінні папери або цінні папери, повністю гарантовані державою.
12.2. Грошові кошти, розміщені емітентом на окремому депозитному рахунку в банку, з моменту отримання яким банківської ліцензії минуло не менше одного року та щодо якого протягом останніх дванадцяти місяців Національним банком України не вживалися заходи впливу у вигляді призначення тимчасової адміністрації або обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремого виду операцій, а саме приймання вкладів (депозитів) від юридичних та фізичних осіб. Умови такого депозиту можуть передбачати можливість дострокового повернення емітенту суми депозиту на його першу вимогу.
13. Проспектом емісії можуть бути встановлені додаткові обмеження щодо включення інших активів до складу іпотечного покриття.
14. Розмір інших активів не може перевищувати 25 відсотків від розміру іпотечного покриття, розрахованого за правилами, визначеними пунктами 4, 5 глави 3 цього розділу. При цьому:
14.1. Розмір державних цінних паперів або цінних паперів, повністю гарантованих державою, визначається як сукупна заборгованість за всіма цінними паперами, уключеними до складу іпотечного покриття, без урахування нарахованих процентів (дивідендів), з урахуванням амортизації такої заборгованості мінус сукупна сума дисконту, у разі якщо відповідні цінні папери є дисконтними. Якщо відповідні цінні папери перебувають в обігу на фондовій біржі, розмір державних цінних паперів або цінних паперів, повністю гарантованих державою, визначається на основі їх котирування.
14.2. Розмір грошових коштів, розміщених емітентом на окремому депозитному рахунку в банку, визначається як загальна сума депозиту без урахування нарахованих процентів.
15. Іпотечні та інші активи включаються до складу іпотечного покриття з моменту внесення відомостей про них до реєстру іпотечного покриття. На ці активи поширюється правовий режим застави іпотечного покриття на користь власників звичайних іпотечних облігацій, установлений статтею
8 Закону.
16. Відомості про обтяження заставою іпотечного покриття на користь власників звичайних іпотечних облігацій вносяться управителем до Державного реєстру обтяжень рухомого майна протягом п'яти робочих днів з дня державної реєстрації випуску звичайних іпотечних облігацій у порядку, установленому законодавством.
Глава 3. Принципи збалансованості іпотечного
покриття із заборгованістю за звичайними іпотечними облігаціями
1. Протягом усього строку обігу звичайних іпотечних облігацій їх іпотечне покриття повинно мати розмір, стан та характеристики, які б забезпечили повне виконання зобов'язань емітента за звичайними іпотечними облігаціями. При цьому емітент зобов'язаний дотримуватись збалансованості іпотечного покриття із заборгованістю за звичайними іпотечними облігаціями відповідно до умов, викладених у цій главі.
2. На момент реєстрації випуску звичайних іпотечних облігацій та протягом усього строку їх обігу емітент зобов'язаний забезпечити, щоб значення коефіцієнта іпотечного покриття не перевищувало 0,9. У будь-який час протягом строку обігу звичайних іпотечних облігацій основна сума боргу за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій не може перевищувати 90 відсотків від розміру їх іпотечного покриття. Значення коефіцієнту іпотечного покриття звичайних іпотечних облігацій, виконання зобов'язань за якими повністю гарантовано державою, не може перевищувати 1.
3. Основна сума боргу за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій - це несплачена емітентом сукупна номінальна вартість розміщених звичайних іпотечних облігацій одного випуску. Якщо протягом строку обігу звичайних іпотечних облігацій емітент здійснив викуп частини розміщених звичайних іпотечних облігацій, то такі іпотечні облігації не враховуються при розрахунку основної суми боргу за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.
4. Розмір іпотечного покриття розраховується за формулою
ІП = ОБ + ЦП + Д,
де ІП - розмір іпотечного покриття;
ОБ - сума несплаченого боржниками основного боргу за всіма
іпотечними активами, уключеними до складу іпотечного покриття, без
урахування процентів, комісій та інших платежів, що нараховуються
на основну суму боргу;
ЦП - розмір державних цінних паперів або цінних паперів,
повністю гарантованих державою, включених до складу іпотечного
покриття, який визначається відповідно до підпункту 14.1 пункту 14
глави 2 цього розділу;
Д - розмір грошових коштів, розміщених емітентом на окремому
депозитному рахунку в банку, уключених до складу іпотечного
покриття, який визначається відповідно до підпункту 14.2 пункту 14
глави 2 цього розділу.
5. З моменту сплати боржниками за іпотечними чи іншими активами у складі іпотечного покриття частини основного боргу за цими активами або їх погашення у повному обсязі розмір іпотечного покриття автоматично зменшується на відповідну суму.
6. При розрахунку розміру іпотечного покриття враховується розмір тільки тих іпотечних та інших активів (для грошових коштів, розміщених емітентом на депозитному рахунку в банку), які протягом строку їх перебування в складі іпотечного покриття є стандартними або під контролем. При цьому емітент має право:
6.1. Виключити із складу іпотечного покриття іпотечні активи, які не відносяться до категорії стандартних або під контролем.
6.2. Залишити іпотечні активи, які не відносяться до категорії стандартних або під контролем, у складі іпотечного покриття. При цьому наявність таких активів у складі іпотечного покриття не впливатиме на розрахунок розміру та визначення стану іпотечного покриття. У цьому разі в реєстрі іпотечного покриття мають відображатися відомості про категорію відповідних активів - стандартні, під контролем, субстандартні, сумнівні або безнадійні.
7. Віднесення іпотечних активів чи інших активів (для грошових коштів, розміщених емітентом на депозитному рахунку в банку) до категорії стандартних або під контролем здійснюється відповідно до критеріїв та правил, визначених нормативно-правовими документами Національного банку України, які визначають порядок віднесення активів банку до відповідних категорій.
8. Іпотечні активи в складі іпотечного покриття вважаються стандартними, під контролем, субстандартними, сумнівними або безнадійними з дати виявлення обставин, які є підставою для віднесення тих чи інших активів до відповідної категорії.
9. Якщо протягом строку обігу звичайних іпотечних облігацій коефіцієнт іпотечного покриття перевищує значення, установлені пунктом 2 цієї глави, емітент зобов'язаний включити нові іпотечні активи до складу іпотечного покриття для приведення його розміру у відповідність до вимог, установлених пунктом 2 цієї глави, або здійснити викуп частини розміщених іпотечних облігацій.
10. Протягом строку обігу звичайних іпотечних облігацій характеристики іпотечного покриття стосовно строків, дохідності і порядку погашення повинні бути збалансованими з відповідними характеристиками звичайних іпотечних облігацій у відповідності до пунктів 11 - 14 цієї глави.
11. Середньозважений строк іпотечних та інших активів у складі іпотечного покриття повинен перевищувати строк погашення звичайних іпотечних облігацій. При цьому:
11.1. Строк повного виконання зобов'язань за звичайними іпотечними облігаціями - це проміжок часу (у місяцях) між поточною датою і датою повного погашення звичайних іпотечних облігацій, визначеною проспектом емісії.
11.2. Строк окремого іпотечного активу в складі іпотечного покриття - це проміжок часу (у місяцях) між поточною датою і датою, на яку відповідний кредит має бути повністю погашений боржником згідно з умовами кредитного договору. При розрахунку строку окремого іпотечного активу вірогідність його дострокового погашення не враховується.
11.3. Строк окремого іншого активу в складі іпотечного покриття у вигляді державних цінних паперів або цінних паперів, повністю гарантованих державою, - це проміжок часу (у місяцях) між поточною датою і датою повного погашення відповідних цінних паперів, визначеною умовами їх випуску.
11.4. Строк окремого іншого активу в складі іпотечного покриття у вигляді грошових коштів на депозитному рахунку в банку - це проміжок часу (у місяцях) між поточною датою і датою закінчення відповідного депозитного договору.
11.5. Строк іпотечних активів у складі іпотечного покриття, які не відносяться до категорії стандартних або під контролем, прирівнюється до нуля.
11.6. Середньозважений строк іпотечних та інших активів у складі іпотечного покриття визначається за формулою
n
S b с
_ i=1 i i
с = ------------ ,
n
S b
i=1 i
_
де с - середньозважений строк іпотечних та інших активів
у складі іпотечного покриття;
с - строк кожного активу (іпотечного чи іншого активу)
у складі іпотечного покриття;
n - кількість активів (іпотечних та інших активів) у складі
іпотечного покриття;
b - питома вага розміру відповідного активу (іпотечного чи
іншого активу) у сукупному розмірі іпотечного покриття.
S - знак суми.
12. У разі перевищення строку повного виконання зобов'язань за звичайними іпотечними облігаціями над середньозваженим строком іпотечних та інших активів у складі іпотечного покриття емітент зобов'язаний здійснити заміну відповідних активів або включити нові активи до складу іпотечного покриття для виконання вимог, передбачених пунктом 11 цієї глави.
13. Регулярність та розмір періодичних платежів у рахунок сплати процентів за іпотечними та іншими активами в складі іпотечного покриття повинні відповідати регулярності та розміру періодичних платежів емітента в рахунок сплати процентів за звичайними іпотечними облігаціями. При цьому:
13.1. Регулярність платежів емітента в рахунок сплати процентів за звичайними іпотечними облігаціями - це процентний період (у місяцях), за який нараховуються та сплачуються процентні платежі відповідно до умов проспекту емісії звичайних іпотечних облігацій.
13.2. Регулярність платежів боржників у рахунок сплати процентів за іпотечними та іншими активами в складі іпотечного покриття - це проміжок часу (у місяцях), за який нараховуються та сплачуються на користь емітента процентні платежі відповідно до умов кредитних договорів (для іпотечних активів), депозитних договорів (для грошових коштів на депозитному рахунку в банку) або умов випуску цінних паперів (для державних цінних паперів або цінних паперів, повністю гарантованих державою).
13.3. Розмір періодичних процентних платежів за звичайними іпотечними облігаціями - це сукупний розмір процентних платежів, що підлягає виплаті емітентом на користь власників звичайних іпотечних облігацій за відповідний процентний період.
13.4. Розмір періодичних процентних платежів за іпотечними та іншими активами в складі іпотечного покриття - це сукупний дохід, що отримується емітентом у вигляді процентних платежів за іпотечними та іншими активами в складі іпотечного покриття протягом процентного періоду за звичайними іпотечними облігаціями.
13.5. Регулярність та розмір періодичних процентних платежів за іпотечними та іншими активами в складі іпотечного покриття є такими, що відповідають регулярності та розміру періодичних процентних платежів за звичайними іпотечними облігаціями, якщо протягом процентного періоду за звичайними іпотечними облігаціями сукупний розмір процентних платежів за іпотечними та іншими активами перевищує сукупний розмір процентних платежів за звичайними іпотечними облігаціями. Для контролю за дотриманням даної вимоги протягом певного процентного періоду за звичайними іпотечними облігаціями використовується формула
n n
S IА * r + S АЗ * r > НВ * r ,
i=1 IА i=1 АЗ НВ
де IА - розмір іпотечних активів у складі іпотечного
покриття;
r - процентна ставка за іпотечним активом у складі
IА
іпотечного покриття;
n - кількість активів (іпотечних та інших активів) у складі
іпотечного покриття;
АЗ - розмір інших активів у складі іпотечного покриття;
r - процентна ставка за іншим активом у складі іпотечного
АЗ
покриття;
НВ - сукупна номінальна вартість непогашених звичайних
іпотечних облігацій відповідного випуску;
r - процентна ставка за звичайними іпотечними облігаціями.
НВ
S - знак суми.
13.6. У разі порушення вимоги, установленої підпунктом 13.5 пункту 13 цієї глави, емітент зобов'язаний здійснити заміну відповідних активів, уключити нові активи до складу іпотечного покриття таким чином, щоб забезпечити відповідність цих параметрів.
14. Середньозважений розмір процентів (доходу) за іпотечними та іншими активами в складі іпотечного покриття повинен перевищувати розмір процентів (доходу) за звичайними іпотечними облігаціями. При цьому:
14.1. Процент за звичайними іпотечними облігаціями - це процентна ставка за звичайними іпотечними облігаціями, визначена проспектом їх емісії.
14.2. Процент за окремим іпотечним або іншим активом у складі іпотечного покриття - це процентна ставка, визначена умовами відповідного кредитного договору (для іпотечних активів), депозитного договору (для грошових коштів на депозитному рахунку в банку) або умовами випуску цінних паперів (для державних цінних паперів або цінних паперів, повністю гарантованих державою).
14.3. Процент за іпотечними активами в складі іпотечного покриття, які не відносяться до категорії стандартних або під контролем, прирівнюється до нуля.
14.4. Будь-які доходи від звичайних іпотечних облігацій, а також від інших активів у складі іпотечного покриття, які виражені у вигляді дисконту, підлягають перерахунку на процентну основу.
14.5. Якщо умови випуску звичайних іпотечних облігацій, а також умови окремих іпотечних чи інших активів у складі іпотечного покриття, передбачають застосування плаваючої процентної ставки, то з метою застосування даного правила береться до розрахунку фактична процентна ставка на поточну дату, яка визначена на основі формули розрахунку плаваючої процентної ставки.
14.6. Середньозважений розмір процентів за іпотечними та іншими активами у складі іпотечного покриття визначається за формулою
n
S b r
_ i=1 i i
r = --------------- ,
n
S b
i=1 i
_
де r - середньозважена процентна ставка за іпотечними та
іншими активами в складі іпотечного покриття;
r - процентна ставка за кожним активом (іпотечним чи іншим
активом) у складі іпотечного покриття;
n - кількість активів (іпотечних та інших активів) у складі
іпотечного покриття;
b - питома вага розміру відповідного активу (іпотечного чи
іншого активу) у сукупному розмірі іпотечного покриття.
S - знак суми.
14.7. У разі наступного перевищення процентної ставки за звичайними іпотечними облігаціями над середньозваженою процентною ставкою за іпотечними та іншими активами у складі іпотечного покриття емітент зобов'язаний здійснити заміну відповідних активів або включити нові активи до складу іпотечного покриття таким чином, щоб забезпечити відповідність цих процентних ставок, а якщо це неможливо, - забезпечити відповідність доходності за іпотечними та іншими активами в складі іпотечного покриття та за звичайними іпотечними облігаціями відповідно до вимог, установлених підпунктом 13.5 пункту 13 цієї глави.
15. Контроль за дотриманням принципів збалансованості іпотечного покриття із заборгованістю за звичайними іпотечними облігаціями, визначених у цій главі, покладається на емітента, управителя та аудитора відповідно до їх повноважень, визначених
Законом.
16. Якщо випуск звичайних іпотечних облігацій здійснюється в національній валюті, а окремі іпотечні чи інші активи в складі іпотечного покриття виражені в іноземній валюті, розрахунок розміру іпотечного покриття та визначення його інших характеристик здійснюється у національній валюті України відповідно до офіційного обмінного курсу Національного банку України на день проведення відповідного розрахунку. Якщо випуск звичайних іпотечних облігацій здійснюється в іноземній валюті, а окремі іпотечні чи інші активи в складі іпотечного покриття виражені в національній валюті, розрахунок розміру іпотечного покриття та визначення його інших характеристик здійснюються у відповідній іноземній валюті згідно з офіційним обмінним курсом Національного банку України на день проведення розрахунку.
Розділ III. Реєстр іпотечного покриття
Глава 1. Загальні вимоги до ведення
реєстру іпотечного покриття
1. Реєстр іпотечного покриття звичайних іпотечних облігацій - це база даних, що ведеться емітентом звичайних іпотечних облігацій, у якій відображаються відомості про іпотечне покриття, яке сформоване емітентом щодо окремого випуску звичайних іпотечних облігацій. Щодо іпотечного покриття кожного випуску звичайних іпотечних облігацій ведеться окремий реєстр.
2. Емітент зобов'язаний забезпечити ведення реєстру іпотечного покриття з використанням електронних носіїв інформації з можливістю формування документа, що відображає дані реєстру іпотечного покриття, на паперовому носії. Емітент самостійно визначає програмне забезпечення і технологічні особливості, що використовуються ним для ведення реєстру іпотечного покриття.
3. Емітент зобов'язаний забезпечити безперебійне функціонування реєстру іпотечного покриття протягом усього строку обігу звичайних іпотечних облігацій та збереження відомостей, що містяться у реєстрі, у тому числі в разі настання непередбачуваних обставин, які можуть загрожувати знищенню цих відомостей. Технічні особливості ведення реєстру іпотечного покриття повинні передбачати формування дубліката реєстру та його збереження у безпечний спосіб, який би дав змогу використовувати дублікат реєстру в разі знищення або пошкодження інформаційної бази основного реєстру. У проспекті емісії має визначатися спосіб формування та утримання дубліката реєстру іпотечного покриття.
4. Емітент самостійно визначає внутрішній підрозділ та/або осіб, відповідальних за ведення реєстру іпотечного покриття.
5. Ведення реєстру іпотечного покриття включає дії емітента, пов'язані із забезпеченням:
5.1. Унесення записів до реєстру іпотечного покриття та виключення записів з реєстру іпотечного покриття.
5.2. Зміни (оновлення) відомостей, що містяться в реєстрі іпотечного покриття.
5.3. Утримання реєстру іпотечного покриття в операційному стані протягом усього строку обігу звичайних іпотечних облігацій.
5.4. Надання інформації (витягів) з реєстру на вимогу управителя, власників звичайних іпотечних облігацій або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
5.5. Зберігання документів, що є підставою для внесення записів до реєстру іпотечного покриття, зміни або виключення таких записів.
6. Реєстр іпотечного покриття складається з чотирьох розділів:
1) розділ I - "Загальні відомості про іпотечне покриття";
2) розділ II - "Відомості про іпотечні активи в складі іпотечного покриття";
3) розділ III - "Відомості про інші активи в складі іпотечного покриття";
4) розділ IV - "Реєстраційний журнал".
7. Розділи реєстру іпотечного покриття повинні відповідати вимогам, визначеним у главах 2 - 5 цього розділу.
Глава 2. Відомості, що містяться
у розділі I реєстру "Загальні відомості про іпотечне покриття"
1. Розділ I реєстру іпотечного покриття повинен містити таку узагальнену інформацію про відповідний випуск звичайних іпотечних облігацій:
1.1. Відомості про емітента звичайних іпотечних облігацій, уключаючи: повне найменування; місцезнаходження; ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; банківські реквізити; номер, дату видачі та строк банківської ліцензії або свідоцтва та ліцензії небанківської фінансової установи.
1.2. Відомості про управителя іпотечним покриттям звичайних іпотечних облігацій, уключаючи: повне найменування; місцезнаходження; ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; банківські реквізити; номер, дату видачі та строк дії ліцензії на здійснення професійної діяльності з управління іпотечним покриттям.
1.3. Відомості про аудитора (аудиторську фірму), який (яка) здійснює перевірку стану іпотечного покриття, уключаючи: ім'я (найменування); місце проживання (місцезнаходження); ідентифікаційний код згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; банківські реквізити; номер, дату видачі та строк сертифіката аудитора.
................Перейти до повного тексту