- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 вересня 2006 р.
за N 1032/12906
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
економічного розвитку і торгівлі
N 978/1674 від 16.08.2013 )
Про затвердження Порядку утворення державних холдингових компаній у процесі корпоратизації та приватизації
1. Затвердити Порядок утворення державних холдингових компаній у процесі корпоратизації та приватизації (додається).
2. Департаменту економіки державного сектору Міністерства економіки України забезпечити подання на державну реєстрацію цього наказу до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
Міністр економіки України В.о. Голови Фонду державного майна України ПОГОДЖЕНО: Голова Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва | В.Макуха В.Петров А.Дашкевич |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки
України,
Фонду державного майна
України
11.08.2006 N 275/1252
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
5 вересня 2006 р.
за N 1032/12906
ПОРЯДОК
утворення державних холдингових компаній у процесі корпоратизації та приватизації
Цей Порядок розроблено відповідно до пункту 7 статті
6 Закону України
"Про холдингові компанії в Україні", з метою визначення порядку утворення державних холдингових компаній у процесі корпоратизації та приватизації.
1. Засновниками державних холдингових компаній у процесі корпоратизації державних підприємств є органи, уповноважені управляти державним майном. Засновниками державних холдингових компаній у процесі приватизації державних підприємств є органи, уповноважені управляти державним майном, та/або державні органи приватизації відповідно до законодавства (далі - Засновник).
2. Ініціатором утворення державної холдингової компанії в процесі корпоратизації можуть бути:
державне підприємство;
орган, уповноважений управляти державним майном.
Ініціатором утворення державної холдингової компанії в процесі приватизації можуть бути:
державний орган приватизації;
підприємство, щодо якого прийнято рішення про приватизацію;
господарські товариства, утворені в процесі корпоратизації.
3. Ініціатор утворення державної холдингової компанії подає органу, уповноваженому управляти державним майном:
обґрунтування доцільності утворення державної холдингової компанії;
перелік підприємств та їх структурних підрозділів, на базі яких пропонується утворити державну холдингову компанію та її корпоративні підприємства;
проект статуту державної холдингової компанії.
Вимоги до документів, які подає ініціатор утворення державної холдингової компанії, викладені в додатку до цього Порядку.
У разі, якщо ініціатором утворення державної холдингової компанії є орган, уповноважений управляти державним майном, перелік підприємств та їх структурних підрозділів, на базі яких пропонується утворити державну холдингову компанію та її корпоративні підприємства, а також проект статуту державної холдингової компанії готує цей орган.
4. Засновник у передбачених законодавством випадках подає матеріали щодо утворення державної холдингової компанії до відповідного органу Антимонопольного комітету або до Кабінету Міністрів для отримання дозволу на концентрацію, узгоджені дії суб'єктів господарювання.
5. Засновник, якщо ним є орган, уповноважений управляти державним майном, отримує згоду на утворення державної холдингової компанії Міністерства економіки та Фонду державного майна.
6. Засновник, якщо ним є державний орган приватизації, отримує згоду на утворення державної холдингової компанії Міністерства економіки та центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у відповідній сфері діяльності.
7. Засновник, якщо ним є орган, уповноважений управляти державним майном, надсилає до Міністерства економіки та Фонду державного майна документи, передбачені пунктом 3 цього Порядку.
8. Засновник, якщо ним є державний орган приватизації, надсилає до Міністерства економіки та центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у відповідній сфері діяльності, документи, передбачені пунктом 3 цього Порядку.
9. Міністерство економіки та Фонд державного майна або центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у відповідній сфері діяльності, у місячний термін аналізує подані документи та готує висновки щодо згоди або мотивованої відмови на утворення державної холдингової компанії.
10. У разі утворення державної холдингової компанії у процесі приватизації Засновник подає до Фонду державного майна разом з документами, передбаченими пунктом 3 цього Порядку, рішення уповноважених органів господарських товариств про згоду на утворення на базі їх підприємств державної холдингової компанії та її корпоративних підприємств.
11. Рішення про утворення державної холдингової компанії Засновник приймає за погодженням з Кабінетом Міністрів.
12. Після отримання погодження Кабінету Міністрів Засновник приймає рішення про утворення державної холдингової компанії та розробляє відповідні заходи, які затверджуються розпорядчим документом.
13. Заходи щодо утворення державної холдингової компанії повинні передбачати:
корпоратизацію державних підприємств, пакети акцій яких мають увійти до статутного фонду державної холдингової компанії;
................Перейти до повного тексту