1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
07.07.2005 N 169
( z0779-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 2005 р.
за N 780/11060
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 189 від 02.07.2007 )
ІНСТРУКЦІЯ
обліковцям щодо перепису худоби у домашніх господарствах у міських населених пунктах за станом на 1 січня 2006 року
1. Загальні положення
1.1. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 року N 424-р "Про проведення перезакладення книг погосподарського обліку та перепису поголів'я худоби у домашніх господарствах" органами державної статистики з 1 до 15 січня 2006 року проводиться перепис худоби у домашніх господарствах у міських населених пунктах.
1.2. Перепис худоби у домашніх господарствах у міських населених пунктах проводиться на суцільній основі із проведенням вибіркової контрольної перевірки.
1.3. Перепис худоби у домашніх господарствах у міських населених пунктах проводиться один раз у п'ять років та здійснюється з метою визначення поголів'я худоби та птиці, яке утримується домогосподарствами, як для задоволення власних потреб у продовольстві, так і для продажу. Дані перепису худоби необхідні для інформування уряду країни про чисельність та тенденції зміни поголів'я сільськогосподарських тварин. Ці дані беруться за основу при визначенні й оцінці обсягів та кон'юнктури виробництва окремих видів продукції сільського господарства.
1.4. Усі первинні дані, отримані під час перепису худоби від домашніх господарств, є конфіденційною інформацією і використовуються лише з метою отримання статистичних даних у зведеному знеособленому вигляді. Поширення статистичної інформації щодо конкретного домогосподарства забороняється.
1.5. Відповідно до статті 13 Закону України "Про державну статистику" та Положення про Державний комітет статистики України, затвердженого Указом Президента України від 19 січня 2004 року N 60, органи державної статистики мають право застосовувати під час проведення державних статистичних спостережень щодо фізичних осіб, які підлягають цим спостереженням, метод безпосереднього відвідування працівниками органів державної статистики та тимчасовими працівниками, які залучаються до проведення статистичних спостережень, їх житлових і господарських приміщень та будівель, земельних ділянок тощо.
1.6. Ця Інструкція містить вказівки щодо порядку опитування та безпосередньо проведення перепису худоби у домашніх господарствах у міських населених пунктах.
Домогосподарство - сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життя, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують свої кошти та витрачають їх. Ці особи можуть перебувати у родинних стосунках або стосунках свояків, не перебувати у будь-яких з цих стосунків або бути і в тих, і в інших стосунках.
Одинак, який не має родини, також вважається окремим домогосподарством. Якщо у даному будинку, квартирі або іншому житловому приміщенні живуть дві або більше родини, які ведуть самостійне господарство, то кожна з цих родин записується як окреме домогосподарство.
2. Порядок та процедура опитування домогосподарства
Інформація щодо кожного домогосподарства повинна бути вірною і точною. Обліковець повинен виконувати свою роботу на високому рівні і наполягати на тому, щоб інформація, надана домогосподарством, була повною та достовірною. Обліковець є ключовою особою у цьому перепису.
Перед початком проведення перепису худоби обліковцю необхідно виконати такі дії:
2.1. Уважно прочитати цю Інструкцію, діяти точно відповідно до її положень.
2.2. Відвідати кожне домогосподарство, за яке відповідає і в якому здійснює збір інформації.
2.3. Розшукати голову домогосподарства, де буде проведено перепис. Після того обліковцю необхідно представитися і ознайомити опитуваного з метою перепису, звернувши особливу увагу на використання інформації у зведеному знеособленому вигляді. У разі відсутності голови опитувати необхідно найбільш відповідального члена домогосподарства (наприклад, дружину (чоловіка), старшого сина, інших), якщо він може точно відповісти на запитання. Якщо така відповідальна особа відсутня, необхідно відвідати домогосподарство ще раз у її присутності.
2.4. Провести опитування голови домогосподарства за переліком показників форми N 3 "Переписний лист домашніх господарств з обліку худоби та наявності сільськогосподарської техніки на 1 січня 200_ року" (далі - форма N 3). Після завершення опитування ще раз перевірити повноту та правильність заповнення бланка. Звертаємо увагу, що робота займе повний робочий день. Ймовірно виникне необхідність узгодити свій робочий час з часом, коли домогосподарством може бути надана необхідна інформація; можливо, це можна зробити шляхом попередньої домовленості.
2.5. Уся інформація, отримана в ході перепису, носить конфіденційний характер. Обліковець не має права нікого ознайомлювати із списками домоволодінь та даними заповненої форми N 3, за винятком залучених до цієї роботи осіб та працівників органів державної статистики, яким здаються матеріали перепису худоби.
Не дозволяється залишати графік роботи, списки домоволодінь та заповнені бланки у місцях, де хто-небудь може їх побачити чи взяти.
2.6. Не дозволяється об'єднувати обов'язки, пов'язані з переписом худоби, з особистою, політичною, релігійною чи громадською діяльністю.
2.7. Не дозволяється, щоб яка-небудь несанкціонована особа була разом з обліковцем чи допомагала йому, коли проводиться перепис у домогосподарстві. У разі втручання несанкціонованих осіб у роботу обліковця необхідно негайно повідомити про це керівництво районного органу державної статистики.
2.8. Успішна робота обліковця залежить від способу проведення опитування.
Ні одна модель не може підходити до всіх ситуацій, з якими можна зіткнутися при проведенні перепису. Необхідно пристосовуватися до різноманітних реакцій опитуваного. Крім наявності здорового глузду, терпіння і такту, необхідно бути ввічливим і вдумливим. Перепис можливо розпочинати з привітання та пояснення мети візиту, обов'язково показати іменне посвідчення. Наприклад, можна розпочати опитування з подібних слів:

................
Перейти до повного тексту