1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ
Н А К А З
19.05.2005 N 132
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 червня 2005 р.
за N 612/10892
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства N 179 від 14.03.2013 )
Про затвердження Порядку одержання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель
Відповідно до статей 6 та 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" та Положення про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1958 (із змінами), з метою визначення процедури одержання від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок одержання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель (додається).
2. Державній інспекції з контролю за використанням та охороною земель (Нечипоренко О.М.), Юридичному управлінню Держкомзему України (Кальніченко А.Г.) забезпечити:
погодження наказу з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України та Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва;
подання наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Голова Комітету
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва
Міністр з охорони навколишнього
природного середовища
А.С.Даниленко



А.В.Дашкевич

П.М.Ігнатенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України по земельних
ресурсах
19.05.2005 N 132
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
2 червня 2005 р.
за N 612/10892
ПОРЯДОК
одержання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Цей Порядок розроблено відповідно до статей 6 та 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", пунктів 4 та 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1958 (із змінами).
1.2. Порядок визначає процедуру одержання від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель.
2. ПРОЦЕДУРА ОДЕРЖАННЯ ДОКУМЕНТІВ, МАТЕРІАЛІВ ТА ІНШОЇ ІНФОРМАЦІЇ
2.1. Відповідно до вимог статей 6 і 9 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", пунктів 5 та 10 Положення про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1958 (із змінами), Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель та її територіальні органи (далі - інспекційні органи Держкомзему України) мають право одержувати від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб документи, матеріали та іншу інформацію, необхідні для виконання покладених на них завдань.
2.2. Види перевірок, які проводяться інспекційними органами Держкомзему України, та підстави для їх проведення визначені у розділі 3 Порядку планування та проведення перевірок з питань здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, затвердженого наказом Держкомзему України від 12.12.2003 N 312, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.12.2003 за N 1223/8544.
2.3. Для отримання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, державний інспектор з контролю за використанням та охороною земель (далі - державний інспектор) вручає керівнику юридичної особи, що перевіряється, чи посадовій особі, яка виконує його обов'язки, або фізичній особі (власнику чи користувачу земельної ділянки) письмове клопотання про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідних для здійснення державного контролю за використанням та охороною земель (далі - клопотання) (додаток 1).
2.4. У клопотанні державний інспектор зазначає перелік документів, матеріалів та іншої інформації, які необхідно надати до інспекційного органу Держкомзему України, термін та порядок їх надання. Клопотання підписується державним інспектором, що проводить перевірку.
2.5. Клопотання складається у двох примірниках. Перший примірник клопотання вручається під розпис (надсилається поштою) керівнику юридичної особи, що перевіряється, чи посадовій особі, яка виконує його обов'язки, або фізичній особі (власнику або користувачу земельної ділянки), другий залишається у державного інспектора.
Якщо клопотання вручається під розпис, особа, яка його отримує, зазначає на другому примірнику свою посаду (для посадових осіб), прізвище, ім'я та по батькові, дату та час отримання, засвідчує це підписом. У разі, якщо особи, зазначені у цьому пункті, відмовляються отримати клопотання, державний інспектор робить про це відповідну відмітку на другому примірнику клопотання і засвідчує це підписом, перший примірник клопотання надсилається поштою рекомендованим листом.
На другому примірнику клопотання зазначаються посада, прізвище, ім'я та по батькові особи, яка його відправила, дата його відправлення.
2.6. Керівник органу, що перевіряється, вирішує питання щодо виділення для осіб, які проводять перевірку, кімнати (робочого місця) для роботи з документами та у разі необхідності надають можливість користуватись телефонним зв'язком, наявною оргтехнікою.
3. ЗАХОДИ РЕАГУВАННЯ У РАЗІ ВІДМОВИ В НАДАННІ ДОКУМЕНТІВ, МАТЕРІАЛІВ ТА ІНШОЇ ІНФОРМАЦІЇ
3.1. У разі невиконання посадовими особами органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, власниками або користувачами земельних ділянок письмового клопотання державного інспектора, ненадання йому необхідної інформації, документів або надання неправдивої інформації, вчинення інших перешкод для виконання покладених на нього завдань державний інспектор складає на вищезазначених осіб протокол про адміністративні правопорушення за статтею 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
3.2. Якщо під час проведення перевірки буде встановлено, що особи, визначені у статті 2 Закону України "Про боротьбу з корупцією", неправомірно втручаються, використовуючи своє посадове становище, у діяльність інспекційного органу Держкомзему України, з метою перешкодити проведенню перевірки, вчиняють дії, що мають ознаки корупційного діяння чи не дотримуються інших спеціальних обмежень, визначених у Законі України "Про боротьбу з корупцією", державний інспектор, який проводить перевірку, повинен негайно повідомити про ці діяння компетентний державний орган, що визначений у статті 4 Закону України "Про боротьбу з корупцією". Одночасно державний інспектор інформує про це керівника інспекційного органу Держкомзему України, в якому він працює.
3.3. У повідомленні до органів, що ведуть боротьбу з корупцією, зазначаються:
дата та час вчинення протиправних дій (недотримання спеціальних обмежень);
найменування посади, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка їх вчинила;
суть протиправних дій (зазначається детально);
найменування посади, прізвище, ім'я, по батькові державного інспектора, який був присутній при їх вчиненні (виявленні).
Повідомлення підписується державним інспектором, який був присутній при вчиненні (виявленні) протиправних дій.
3.4. З метою одержання від громадян, у тому числі посадових осіб, усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з порушенням вимог земельного законодавства, державний інспектор має право викликати вказаних осіб до інспекційного органу Держкомзему України (стаття 10 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", пункт 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2002 N 1958 /із змінами/). Зразок повідомлення про виклик (далі - повідомлення) додається (додаток 2).
3.5. Повідомлення складається у двох примірниках. Перший примірник вручається під розпис особі, яка викликається, або надсилається поштою рекомендованим листом, другий залишається у державного інспектора. За рішенням державного інспектора повідомлення може бути направлено телефонограмою чи факсимільним зв'язком. Повідомлення підписується державним інспектором, який викликає громадянина (посадову особу) для отримання пояснень.
3.6. Особа, яка отримує повідомлення, зазначає на другому примірнику свою посаду (для посадових осіб), прізвище, ім'я та по батькові, дату, час його отримання та засвідчує це своїм підписом. При відмові особи від підпису про отримання повідомлення державний інспектор робить про це відповідну відмітку на його другому примірнику. При цьому перший примірник повідомлення направляється особі, що викликається, поштою рекомендованим листом.
У разі відправлення повідомлення поштою, телефонограмою чи факсимільним зв'язком на його другому примірнику робиться про це відповідна відмітка.
3.7. Повідомлення повинне містити:
найменування посади (для посадових осіб), прізвище, ім'я та по батькові особи, що викликається;
місцезнаходження юридичної чи місце проживання фізичної особи;
зазначення часу та дати явки за викликом;
найменування та місцезнаходження інспекційного органу Держкомзему України (назва населеного пункту, вулиця, номер будинку, кабінету, телефону);

................
Перейти до повного тексту