1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
06.06.2005 N 143
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2005 р.
за N 1371/11651
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної служби статистики N 46 від 13.02.2015 )
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 11-зв'язок "Звіт про продукцію зв'язку" (поштою - квартальна)
Відповідно до статті 14 Закону України "Про державну статистику" та з метою подальшого вдосконалення державного статистичного спостереження зі статистики зв'язку
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 11-зв'язок "Звіт про продукцію зв'язку" (поштою - квартальна) (далі - Інструкція), що додається.
2. Департаменту статистики послуг (Калачова І.В.) здійснювати методологічне керівництво збором та розробкою даних за формою державного статистичного спостереження зі статистики зв'язку відповідно до затвердженої у пункті 1 цього наказу Інструкції.
3. Начальникам головних управлінь статистики в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Управління статистики у м. Севастополі довести Інструкцію до відома операторів зв'язку всіх форм власності.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Міністр транспорту та
зв'язку України
О.Г.Осауленко


Є.А.Червоненко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
06.06.2005 N 143
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 листопада 2005 р.
за N 1371/11651
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 11-зв'язок "Звіт про продукцію зв'язку" ( v0309202-04 ) (поштою - квартальна)
1. Загальні положення
Ця Інструкція визначає порядок заповнення та одержання статистичної інформації про поштові відправлення, поштові перекази, періодичні видання, виплати пенсій та грошової допомоги, а також телеграми, міжміські телефонні розмови тощо (далі - продукція зв'язку).
1.1. Інструктивний матеріал
Підставою для обліку продукції зв'язку є первинна документація, форми якої затверджені наказом Державного комітету зв'язку та інформатизації України від 12 липня 2002 року N 139 "Про затвердження спеціалізованих форм бланків, книг, ярликів, що застосовуються у поштовому зв'язку, та технічних умов щодо їх виготовлення".
Для визначення порядку обліку окремих видів продукції зв'язку на підприємствах поштового зв'язку, у його філіях і структурних підрозділах необхідно користуватися Інструкцією з обліку поштових відправлень, поштових переказів, періодичних видань, виплат пенсій та грошової допомоги, затвердженою наказом Держкомзв'язку України від 17 грудня 1998 року N 173 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 4 січня 1999 року за N 2/3295 (у редакції наказу від 16.01.2002 N 7, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2002 за N 103/6391).
1.2. Галузь використання
Інструкція поширюється на операторів поштового зв'язку та операторів телекомунікацій України всіх форм власності, які здійснюють свою господарську діяльність з метою надання послуг зв'язку.
2. Основні поняття та їх визначення
У цій Інструкції терміни вживаються в значеннях, які визначені у Законах України "Про телекомунікації" (із змінами та доповненнями) та "Про поштовий зв'язок" (із змінами та доповненнями), Правилах надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 N 1155, Правилах надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2005 N 720, Правилах розповсюдження періодичних друкованих видань, затверджених спільним наказом Держкомзв'язку України, Мінінформу України та Мінтрансу України від 10.12.98 N 169/81/492 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25.12.98 за N 820/3260 (із змінами).
До безоплатних поштових відправлень належать:
прості листи масою до 20 грамів і поштові картки, відправниками та адресатами (одержувачами) яких є військовослужбовці строкової служби;
посилки масою до 15 кг з одягом військовослужбовців, призваних на строкову службу, що відправляються в установленому порядку військовими частинами;
секограми, у тому числі міжнародні, за винятком тих, що пересилаються повітряним видом транспорту.
Вихідні поштові перекази - поштові перекази, прийняті для пересилання й виплати зазначеної суми грошей адресатам.
Вихідні телеграми - телеграми, що прийняті безпосередньо від відправників у структурних підрозділах оператора, з квартирних телефонів, з телефонів підприємств, установ, організацій (за договором) за виділеними телефонними номерами, через листонош з доставки поштової кореспонденції та телеграм, а також на мережі АТ/Телекс для подальшого передавання на мережу загального користування. До вихідних телеграм належать платні телеграми, службові (платні та безоплатні) телеграми та телеграми "Переговор".
Вихідними міжміськими телефонними розмовами вважаються міжміські телефонні розмови від даної міжміської телефонної станції до комутаційних станцій чи вузлів телефонних мереж в інших зонах нумерації.
Вихідними поштовими відправленнями вважаються поштові відправлення, які вийняті з поштових скриньок та прийняті об'єктами поштового зв'язку для пересилання й доставки адресатам.
Вихідними періодичними друкованими виданнями вважаються періодичні друковані видання, одержані об'єктами зв'язку від видавців (видавництв), редакцій, у тому числі пунктів децентралізованого друкування газет для доставки передплатникам та розповсюдження вроздріб.
Відправлення міжнародної прискореної пошти (EMS) - міжнародне відправлення з документами чи товарним вкладенням, яке приймається, обробляється, перевозиться та доставляється (вручається) адресатові (одержувачу) прискореним способом.
Вхідні поштові перекази - поштові перекази, що надходять до об'єкта поштового зв'язку для виплати зазначеної суми грошей адресатам на території, яка обслуговується даними об'єктами поштового зв'язку.
Вхідні телеграми - телеграми, що доставляються адресатам оператором зв'язку або іншим підприємством відповідно до договору з ним.
Вхідними міжміськими телефонними розмовами вважаються міжміські телефонні розмови до даної міжміської телефонної станції від комутаційних станцій чи вузлів телефонних мереж в інших зонах нумерації.
Вхідними періодичними друкованими виданнями вважаються усі періодичні видання, що надходять до даного об'єкта поштового зв'язку для доставки передплатникам і розповсюдження вроздріб у населеному пункті, який обслуговується даним об'єктом поштового зв'язку.
Вхідними поштовими відправленнями вважаються поштові відправлення, що надходять до об'єкта поштового зв'язку з інших об'єктів поштового зв'язку, а також одержані від відправників чи вийняті з поштових скриньок для вручення адресатам на території, яка обслуговується цим об'єктом поштового зв'язку.
Звичайне поштове відправлення - поштове відправлення (посилка, прямий контейнер), яке приймається для пересилання без оцінювання вкладення з видачею відправникові розрахункового документа та врученням адресатові (одержувачу) під розписку.
Інші послуги - це послуги поштового зв'язку з пересилання спеціальних мішків "М"; внутрішніх листів і бандеролей з оголошеною цінністю, дрібних пакетів; посилок звичайних масою понад 10 кг та з оголошеною цінністю; поштових переказів (простих, прискорених), у тому числі переказів з післяплатою; та послуги, пов'язані з іншою підприємницькою діяльністю: з розповсюдження періодичних друкованих видань за передплатою та вроздріб; виплата пенсій та грошової допомоги (у селі, селищі міського типу та у місті); доставка безадресної рекламної продукції (листівок, буклетів тощо).
Міжміська телефонна мережа - сукупність обладнання і каналів, за допомогою яких забезпечується з'єднання споживачів, розташованих у різних зонах нумерації.
Міжнародне поштове відправлення з оголошеною цінністю - міжнародне поштове відправлення з вкладенням паперів, документів або інших предметів, цінність яких визначається відправником.
Мішок "М" - міжнародне поштове відправлення (спеціальний мішок) з вкладенням друкованих видань (книг, газет, журналів тощо), яке подається для пересилання одним відправником і адресується одному адресатові (одержувачу) за одним місцем призначення.
Оператор зв'язку - суб'єкт підприємницької діяльності, який відповідно до законодавства України надає послуги зв'язку.
Поштове відправлення з післяплатою - поштове відправлення з оголошеною цінністю, при поданні якого відправник доручає об'єкту поштового зв'язку стягнути визначену ним суму вартості відправлення з адресата (одержувача) і переслати її за зворотною адресою.
Поштовий зв'язок - приймання, обробка, перевезення та доставка (вручення) поштових відправлень, виконання доручень користувачів щодо поштових переказів, банківських операцій.
Просте поштове відправлення - поштове відправлення, що приймається для пересилання оператором поштового зв'язку без видачі розрахункового документа про прийняття і доставляється (вручається) адресатові (одержувачу) без розписки.
Рекомендоване поштове відправлення - поштове відправлення (лист, поштова картка, бандероль, секограма, дрібний пакет, мішок "М"), що приймається для пересилання без зазначення суми оголошеної цінності вкладення з видачею відправникові розрахункового документа про прийняття і доставляється (вручається) адресатові (одержувачу) під розписку.
Секограма - поштове відправлення, що приймається для пересилання у відкритому вигляді з вкладенням письмових повідомлень, написаних секографічним способом, друкованих видань для сліпих, кліше із знаками секографії, а також звукових записів та спеціального паперу, призначених виключно для сліпих.
Телеграма - це документальне повідомлення, лист або інформація, які передаються засобами телеграфного зв'язку.
Телекомунікаційна послуга - продукт діяльності оператора та/або провайдера телекомунікацій, спрямований на задоволення потреб споживачів у сфері телекомунікацій.
Телекомунікації (електрозв'язок) - передавання, випромінювання та/або приймання знаків, сигналів, письмового тексту, зображень та звуків або повідомлень будь-якого роду по радіо, проводових, оптичних або інших електромагнітних системах.

................
Перейти до повного тексту