- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Наказ Державного комітету
статистики України
27.10.2005 N 331
( z1277-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 2005 р.
за N 1279/11559
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 11-мтп "Звіт про результати використання палива, теплоенергії та електроенергії"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету статистики
N 331 від 15.09.2008 - зміни вводяться
в дію, починаючи зі звіту за 2008 рік )
1. Загальні положення
1.1. Звіт за формою державного статистичного спостереження N 11-мтп Звіт
"Про результати використання палива, теплоенергії та електроенергії" (далі - форма N 11-мтп) складають за півріччя та за рік наростаючим підсумком суб'єкти господарювання - юридичні особи та їх відокремлені підрозділи (далі - підприємства) усіх видів економічної діяльності з середньодобовими витратами умовного палива від 2 т і вище, або теплоенергії 15 Гкал і більше, або з приєднаною електричною потужністю 100 кВт і більше, які використовують паливо та енергію на виробництво окремих видів продукції і робіт та комунально-побутові потреби підприємства, і надають його територіальному органу державної статистики за місцезнаходженням. При цьому, якщо підприємство або його відокремлений підрозділ відповідає одному із вказаних цензів, то воно повинне звітувати за формою
N 11-мтп і заповнювати всі розділи і рядки звітів, навіть якщо у звітному періоді деякі з наведених показників будуть нижчими від установленого цензу. Підприємства, які орендують приміщення, про результати своєї діяльності звітують за домовленістю (або самі, або про їх витрати палива та енергії звітує орендодавець). Разом зі звітом за рік складаються і подаються форма N 11-мтп (паливо)
"Фактичні витрати палива на виробництво окремих видів продукції і робіт" та форма N 11-мтп (вер)
"Утворення та використання вторинних енергетичних ресурсів".
( Абзац перший пункту 1.1 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики
N 331 від 15.09.2008 )
1.2. Підприємства, у яких середньодобові витрати умовного палива менше 2 т умовного палива, або теплоенергії менше 15 Гкал, або з приєднаною електричною потужністю менше 100 кВт, заповнюють бланк форми N 11-ер
"Про витрати палива, теплоенергії та електроенергії". Звіт складається за півріччя та за рік наростаючим підсумком і надається територіальному органу державної статистики за своїм місцезнаходженням.
1.3. Якщо відокремлені підрозділи підприємства знаходяться в різних з ним регіонах, то ці підрозділи подають окремо звіти територіальному органу державної статистики за своїм місцезнаходженням, а звіт підприємства без даних цих підрозділів - територіальному органу державної статистики за своїм місцезнаходженням.
( Пункт 1.4 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики
N 3311.5. Звіт складається на основі даних первинної виробничої документації та вивірених даних бухгалтерського обліку палива та енергії.
( Пункт 1.6 розділу 1 виключено на підставі Наказу Державного комітету статистики
N 331 від 15.09.2008 )
1.6. Первинні дані, отримані органами державної статистики від респондентів під час проведення статистичних спостережень, є конфіденційною інформацією, яка охороняється Законом і використовується виключно із статистичною метою у зведеному знеособленому вигляді.
2. Заповнення бланка форми державного статистичного спостереження N 11-мтп
2.1. Підприємства, у яких на виробництво продукції паливо не витрачається, а витрачається теплоенергія та електроенергія, указують витрати тільки теплоенергії та електроенергії і заповнюють розділи II і III звіту.
2.2. Витрати палива на кожний вид продукції (виконаних робіт) і в цілому для підприємства наводяться в тоннах умовного палива, теплоенергії - в гігакалоріях, електроенергії - в тисячах кіловат-годин.
Натуральне паливо перераховують в умовне з теплотою згоряння 7000 ккал/кг на підставі періодичного визначення теплоти згоряння палива в лабораторіях (власних або сторонніх - на замовлення). При неможливості безпосереднього лабораторного визначення теплоти згоряння палива дозволяється визначення її шляхом розрахунку з застосуванням розрахункових формул і таблиць теплотворної спроможності горючої маси.
Усі види натурального палива перераховуються в умовне за їх фактичними калорійними еквівалентами, розрахованими як відношення нижчої теплотворної спроможності окремого виду палива до теплотворної спроможності 1 кг умовного палива, тобто 7000 ккал/кг.
Калорійний еквівалент (К) визначається за формулою:
p
Q ---
i
E = ------
7000
p
де Q --- - нижча теплотворна спроможність натурального
i палива, ккал/кг
При неможливості визначення теплотворної спроможності палива зазначеними методами дозволяється користуватись даними документів постачальників щодо визначення якісних характеристик палива.
Дані у графах 1, 4, 5 розділів I, II, III записуються в цілих числах, у графах 2 і 3 - з одним десятковим знаком.
У графі А записуються найменування видів продукції і робіт згідно з Номенклатурою продукції промисловості (НПП), затвердженою наказом Держкомстату України від 30.08.2002 N 320 та гармонізованою з класифікаціями видів економічної діяльності (
КВЕД і зовнішньоекономічної діяльності (
УКТЗЕД і наведеною в додатку до форми
N 11-мтп.
( Абзац восьмий пункту 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики
N 331 від 15.09.2008 )
У графі Б указуються одиниці виміру виробленої продукції (виконаних робіт), які приведені у графі А; у графі В - коди продукції за НПП; у графі Г записуються номери рядків, які відповідають видам продукції і робіт згідно з додатком до форми
N 11-мтп.
( Абзац дев'ятий пункту 2.2 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики
N 331 від 15.09.2008 )
У графі 1 звіту вказується кількість виробленої продукції (виконаної роботи) за звітний період у натуральному вимірі.
У графі 2 записуються фактичні питомі витрати палива, теплоенергії та електроенергії на одиницю продукції (роботи) за відповідний період попереднього року за кожним видом виробленої продукції (виконаної роботи); при цьому питомі витрати приводяться в структурі фактичного обсягу продукції відповідного періоду попереднього року. Дані цієї графи повинні відповідати аналогічним даним (графа 3) звіту за формою
N 11-мтп за відповідний період попереднього року.
Якщо продукція виготовлена вперше в звітному періоді, то фактичні питомі витрати палива і енергії за відповідний період попереднього року умовно приймаються на рівні питомих витрат звітного періоду.
У графі 3 указуються фактичні питомі витрати палива, теплоенергії і електроенергії, одержані як частка від ділення даних графи 5 (фактичні витрати палива і енергії за звітний період) на дані графи 1 (обсяг виробленої продукції або виконаної роботи за звітний період), помножена на 1000.
У графі 4 записуються витрати палива, теплоенергії і електроенергії на всю вироблену продукцію (виконану роботу) у звітному періоді за фактичними питомими витратами відповідного періоду попереднього року, які розраховуються шляхом множення фактично виробленої продукції (роботи) за звітний період (графа 1) на фактичні питомі витрати палива і енергії за відповідний період минулого року (графа 2) і поділена на 1000.
У графі 5 відображаються фактичні витрати палива, теплоенергії та електроенергії на всю вироблену продукцію (виконану роботу) і на всі інші потреби підприємства за звітний період. При цьому до фактичних витрат палива на виробництво продукції (роботи) повинні враховуватись витрати тільки на основні і допоміжні технологічні процеси виробництва даного виду продукції; до фактичних витрат теплової і електричної енергії повинні включатись також витрати на допоміжні потреби виробництва і втрати енергії в перетворювачах, в теплових і електричних мережах підприємства (цеху), які віднесені на виробництво даної продукції (роботи). У разі, якщо окремі допоміжні потреби (подання води, вентиляція, виробництво кисню, холоду, стисненого повітря тощо) є складовою частиною технологічного процесу виробництва продукції, витрати енергії на них відносяться до технологічних витрат.
При значних витратах теплової і електричної енергії на окремі складові допоміжних потреб їх необхідно враховувати самостійно. Зокрема, витрати електричної енергії на виробництво стисненого повітря.
На підприємствах, які виробляють різноманітну продукцію, розподіл загальновиробничих цехових і заводських витрат теплової і електричної енергії на виробництво продукції (роботи), у випадках неможливості їх точного визначення, доцільно проводити пропорційно споживанню енергії на технологічні процеси виробництва або в залежності від обсягів послуг, отриманих від допоміжних і підсобних цехів.
Втрати енергії в теплових, електричних заводських мережах і перетворювачах розподіляються на основі дослідних замірів або пропорційно споживанню енергії при виробництві відповідних видів продукції (робіт).
До обсягів фактичних витрат палива, теплової і електричної енергії на виробництво продукції (роботи) необхідно включати затрати цих ресурсів, пов'язані з відступом від прийнятої технології, режимів роботи, рецептур, недодержанням вимог до якості сировини і матеріалів, та інші нераціональні затрати. Не включаються витрати палива та енергії на будівництво і капітальний ремонт будівель і споруд, монтажні роботи, налагодження і пуск технологічного устаткування (заново установленого або після капітального ремонту), науково-дослідні і експериментальні роботи, втрати палива при збереженні і транспортуванні.
Витрати палива, теплової та електричної енергії на виробництво напівфабрикатів для поставки іншим підприємствам враховуються окремо і не включаються до витрат на виробництво основної продукції (роботи) даного підприємства.
Витрати котельно-пічного палива та енергії на інші види продукції (робіт), які не наведені у вільних рядках, записуються в цілому в рядку 9010 "Інше виробниче споживання". При цьому графи 1, 2 і 3 не заповнюються, а у графі 4 записуються витрати котельно-пічного палива, теплоенергії та електроенергії, розраховані як сума витрат на кожний вид виробленої продукції у звітному періоді за фактичними питомими витратами відповідного періоду попереднього року, а в графі 5 - фактичні витрати за звітний період. Якщо ж показники графи 4 неможливо розрахувати за фактичними питомими витратами відповідного періоду попереднього року, то дані графи 4 дорівнюватимуть даним графи 5. За цими ж рядками до обсягів витрат включаються втрати палива при його зберіганні, транспортуванні, оформлені відповідними актами, а також витрати палива та енергії, пов'язані з виготовленням нових дослідних зразків виробів, проведенням науково-дослідних і експериментальних робіт, тощо.
2.3. За рядком 9100 "Разом виробниче споживання" у всіх розділах записуються суми витрат котельно-пічного палива, теплоенергії і електроенергії на виробництво всіх видів продукції і робіт. Сюди ж включаються витрати, які показані в рядку 9010 "Інше виробниче споживання". До рядка 9100 також включаються витрати на комунально-побутове споживання підприємств.
2.4. До витрат на комунально-побутове споживання підприємства включаються витрати котельно-пічного палива, теплоенергії та електроенергії на опалення, освітлення, вентиляцію, гаряче водопостачання та інші санітарно-гігієнічні потреби комунальних і культурно-побутових підприємств (організацій), які є на самостійному балансі, а також на всіх об'єктах комунального і культурно-побутового призначення, які перебувають на балансі звітуючого підприємства або які знаходяться на самостійному балансі і не входять до складу звітуючого підприємства (організації) - витрати в їдальнях, буфетах, душових, пральнях, оздоровчих пунктах, дитячих закладах, клубах, будинках культури, на стадіонах, у будинках відпочинку, гуртожитках і інших організаціях комунального і культурно-побутового призначення, крім об'єктів комунально-побутового призначення, які розміщуються у виробничих і адміністративних спорудах підприємства (організації) і не мають окремо приладів обліку витрат палива та енергії, витрати яких записуються у рядку 9010 "Інше виробниче споживання".
У графі 4 всіх розділів звіту відображаються витрати котельно-пічного палива, теплоенергії та електроенергії на комунально-побутові потреби підприємства у звітному періоді, розраховані за фактичними питомими витратами відповідного періоду попереднього року, а в графі 5 - фактично за звітний період. Якщо ж показники графи 4 неможливо розрахувати за фактичними питомими витратами відповідного періоду попереднього року, то дані графи 4 дорівнюватимуть даним графи 5.
2.5. У рядку 9300 "Всього витрачено" в розділі I записується сума загальних витрат палива в цілому для підприємства.
2.6. У рядку 9650 записується фактична реалізація теплоенергії та електроенергії іншим підприємствам і організаціям. Електростанції і районні котельні відображають у цьому рядку кількість теплоенергії, яка відпущена іншим підприємствам і організаціям. З підсумкових даних відпуску (продажу) за рядком 9655 відображається обсяг теплової енергії, відпущеної від власних джерел.
3. Розділи I, II, III
( У розділі 3 слова та цифри "додаток 1 до форми N 11-мтп"
у всіх відмінках та числах замінено словами та цифрами
"форма N 11-мтп (паливо)" у відповідних відмінках та
числах; слова та цифри "додаток 2 до форми N 11-мтп"
в усіх відмінках та числах замінено відповідно словами
та цифрами "форма N 11-мтп (вер)" у відповідних
відмінках та числах згідно з Наказом Державного комітету
статистики
N 331 від 15.09.2008 )
3.1. У розділі I "Паливо" форми
N 11-мтп повинні враховуватись:
а) природні паливні ресурси: вугілля кам'яне і буре, сланці, торф неагломерований паливний, дрова для опалення, нафта, газовий конденсат, газ природний і супутній, інші види природного палива (торф'яна крихта, солома, комиш, хмиз, костра, качани і стебла кукурудзи, стебла бавовнику, лушпиння і відходи лісозаготівлі і деревообробки (суччя, кора, пні, хвоя, щепка, тирса та відходи деревні, стружка, обрізки)), а також використані як паливо демонтовані непотрібні дерев'яні шпали, рудникові стійки, стовпи зв'язку, дерев'яна тара тощо;
................Перейти до повного тексту