1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Інструкція


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
27.10.2005 N 331
( z1277-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 2005 р.
за N 1278/11558
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 4-мтп "Звіт про залишки і використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти"
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 331 від 15.09.2008 - зміни вводяться в дію, починаючи зі звіту за 2008 рік ) ( У тексті Інструкції слова та цифри "N 4-мтп (річна)" та "N 4-мтп (св) (річна)" в усіх відмінках та числах замінено словами та цифрами "N 4-мтп (піврічна)" та "N 4-мтп (св) (піврічна)" у відповідних відмінках та числах згідно з Наказом Державного комітету статистики N 331 від 15.09.2008 )
1. Загальні положення
1.1. Звіт за формами N 4-мтп (піврічна), N 4-мтп (св) (піврічна), N 4-мтп (місячна, термінова), N 4-мтп (квартальна) "Звіт про залишки і використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти" (далі - форма N 4-мтп) складають суб'єкти господарювання - юридичні особи та їх відокремлені підрозділи (далі - підприємства) усіх видів економічної діяльності, які використовують та мають у залишках енергетичні матеріали та продукти перероблення нафти.
( Абзац перший пункту 1.1 розділу 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 331 від 15.09.2008 )
Звіт за формою N 4-мтп (піврічна) складають підприємства, які мають у своїй господарській діяльності сектори перетворення палива та енергії в інші види палива та енергії.
Форма N 4-мтп (св) (піврічна) є спрощеним варіантом форми N 4-мтп (піврічна) і передбачена для підприємств - споживачів первинних видів палива та продуктів їх перероблення, які не мають секторів з перетворення палива та енергії в інші види палива та енергії.
1.2. Підприємства подають звіти за формами N 4-мтп територіальному органу державної статистики за своїм місцезнаходженням. Якщо відокремлені підрозділи підприємства знаходяться в різних з ним регіонах, то ці підрозділи подають окремо звіти територіальному органу державної статистики за своїм місцезнаходженням, а звіт підприємства, без включення до свого звіту даних цих підрозділів, - територіальному органу державної статистики за своїм місцезнаходженням.
1.3. Керівник підприємства є відповідальним за повноту та достовірність даних звіту за формою N 4-мтп. Всі показники звіту повинні заповнюватися на основі даних первинної документації та бухгалтерського обліку.
( Пункт 1.4 розділу 1 виключено на підставі Наказу Державного комітету статистики N 331 від 15.09.2008 )
1.4. Первинні дані, отримані органами державної статистики від респондентів під час проведення статистичних спостережень, є конфіденційною інформацією, яка охороняється Законом і використовується виключно для статистичних цілей у зведеному знеособленому вигляді.
2. Заповнення бланків форм державного статистичного спостереження N 4-мтп (піврічна), N 4-мтп (св) (піврічна)
( Назва розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 331 від 15.09.2008 )
2.1. Для визначення найменування енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти, їх кодів, записаних відповідно у графах А, Г, слід застосовувати додаток до ф. N 4-мтп (витяг з пояснення до Номенклатури продукції промисловості, затвердженої наказом Держкомстату України від 30.08.2002 N 320).
2.2. У розділі 1 записуються об'єми залишків усіх видів енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти у споживачів (графи 1 і 3) та у постачальників (графи 2 і 4) на початок і кінець звітного періоду, які можуть знаходитись на складах підприємств, цехів, підсобних виробництв, на будівельних майданчиках, складах житлово-комунальних і культурно-побутових та інших об'єктів, які перебувають на балансі звітуючого підприємства; об'єми залишків, які належать даному підприємству, але з будь-яких причин зберігаються на інших підприємствах, а також залишків на суднах, які знаходяться біля причалів, у портах і гаванях (що обслуговують внутрішні лінії); на локомотивах у депо. Сюди записуються залишки рідких нафтопродуктів (бензину моторного, палива дизельного тощо), які неможливо злити - так звані "мертві" залишки.
Підприємства усіх видів економічної діяльності, крім вуглезбагачувальних фабрик, об'єми залишків палива записують з урахуванням давальницької сировини. Збагачувальні фабрики вугільної промисловості продукти збагачення (концентрат, промпродукт і шлам), одержані із рядового вугілля на давальницьких умовах, до залишків не враховують; їх об'єми відображають шахти відповідно у рядках 100 і 115.
Підприємства-постачальники в об'ємах залишків показують залишки як для власних потреб, так і для подальшого продажу.
За рядком "Газ природний" до залишків у підземних сховищах газу (ПСГ) записуються об'єми закачаного газу для споживачів України без урахування транзиту з використанням ПСГ.
( Пункт 2.2 розділу 2 доповнено абзацом згідно з Наказом Державного комітету статистики N 331 від 15.09.2008 )
Залишки палива, що відкладені до держрезерву та мобзапасу, до цих граф не записуються.
2.3. У розділі 2 до графи "використано - всього у натуральному вимірі" записуються сумарні об'єми енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти, витрачених за усіма напрямками споживання: в процесі перетворення, на неенергетичні потреби (як сировина або матеріал), безпосередньо з метою кінцевого споживання незалежно від джерел їх надходження (чи закуплені вони за власні кошти, чи надійшли як давальницька сировина), а також об'єми втрат енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти при транспортуванні, розподілі та зберіганні. Вуглезбагачувальні фабрики до об'ємів витрат, як і залишків, продукти збагачення з давальницької сировини не враховують.
Об'єми витрат за окремими видами господарської діяльності розшифровуються у відповідних графах розділів 3, 4 та 5 форми N 4-мтп (піврічна), розділів 3 та 4 форми N 4-мтп (св) (піврічна), розділу 3 форми N 4-мтп (квартальна).
2.4. У розділі 3 за формою N 4-мтп (піврічна) графи 1-5 заповнюють підприємства, що займаються перетворенням палива в інші види енергії або паливних продуктів, чи мають у своїй структурі такі підрозділи. Кожне підприємство в залежності від виду діяльності визначає і записує у вільних назвах граф 1-4 конкретний класифікаційний код відповідно до таких кодів: 01 - витрати палива на виробництво кам'яновугільних, буровугільних і торф'яних брикетів; 02 - на виробництво коксу та коксового газу; 03 - витрати палива на виробництво різних видів газу, у тому числі синтетичного; 04 - обсяги доменного коксу, еквівалентного обсягу виходу доменного газу при виробництві чавуну та феросплавів в доменних печах; 05 - витрати нафти та інших компонентів на виробництво нафтопродуктів; 06 - витрати палива на виробництво тепло- і електроенергії електростанціями загального користування; 07 - витрати палива на виробництво тепло- і електроенергії електростанціями підприємств; 08 - витрати палива на виробництво тепло- і електроенергії теплоелектроцентралями; 09 - витрати палива на перетворення паливно-енергетичних ресурсів іншими підприємствами та установками, не зазначеними вище. Підприємством заповнюється стільки назв вільних граф, скільки ним здійснюється напрямків перетворення палива в інші види енергії або палива.
До даних граф 1-5 відповідно враховуються об'єми втрат енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти в процесі їх перетворення: вугілля і торфу при виробництві брикетів, вугілля при виробництві коксу та коксового газу, нафти при знесоленні та зневоднюванні та інші технологічні втрати і відходи палива, пов'язані з його перетворенням (об'єми цих втрат окремо виділяються у графі 3 розділу 5).
( Абзац другий пункту 2.4 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 331 від 15.09.2008 )
2.5. У розділі 3 за формами N 4-мтп (піврічна) графу "витрати на власне споживання енергетичним сектором" заповнюють підприємства з видобутку і виробництва первинного палива та енергії, підприємства з перетворення енергії (або мають в своїй структурі такі підрозділи) та інші енергетичні підприємства. В цій графі записуються витрати палива на здійснення всіх технологічних процесів з видобутку і виробництва продукції паливної промисловості, виробництва електроенергії та відпуску теплоенергії енергетичними підприємствами з урахуванням втрат палива в технологічних процесах виробництва, а також витрати їх на внутрішній заводський транспорт.
( Пункт 2.5 розділу 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету статистики N 331 від 15.09.2008 )
2.6. У розділі 4 за формою N 4-мтп (піврічна) та розділах 3 за формами N 4-мтп (св) (піврічна) до графи "використано для неенергетичних цілей (як сировина, матеріал)" записуються об'єми енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти, що використовуються:

................
Перейти до повного тексту