- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Інструкція
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
11.10.2005 N 302
( z1306-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 жовтня 2005 р.
за N 1307/11587
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державної
служби статистики
N 207 від 26.10.2016 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 25-вод "Звіт про роботу морського (річкового) порту (причалу)" (місячна) ( v0508202-04 ) та додатка до форми державного статистичного спостереження N 25-вод "Звіт про обробку вантажів за номенклатурою у морських (річкових) портах (причалах)" (піврічна) ( v0363202-04 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету статистики
N 456 від 07.12.2009 )
1. Загальні положення
Інструкція установлює єдиний порядок обліку обсягів оброблених вантажів, включаючи перевалку на підприємствах, не пов'язану з морським або річковим вантажооборотом (далі - Інструкція).
2. Галузь використання
Інструкція поширюється на підприємства водного транспорту і юридичних осіб інших видів економічної діяльності, які здійснюють обробку вантажів на власних або орендованих причалах (пристанях).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного
комітету статистики
N 456 від 07.12.2009 )
3. Документи первинного обліку
Підставою для складання звіту є: наряд-завдання або інший документ, що його замінює, на навантаження або розвантаження вантажів, який видається бригаді портових робітників або залученої робочої сили на виконання робіт, та звіряється з документами на перевезення: копією дорожньої відомості, коносаментом, накладною, рапортом, рейсовим звітом капітана, багажною квитанцією; у прямому, змішаному залізнично-водному сполученні - накладною на прийом готової продукції зі складу, передаточною відомістю, шляховим журналом, всезагальним універсальним чартером на перевезення відповідно до Збірника тарифів на комплекс робіт, пов'язаних з обробленням вантажів у портах України, затвердженого наказом Мінтрансу України від 31.10.95
N 392 (із змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.12.95 за N 476/1012.
4. Основні поняття та їх використання
Оброблено вантажів - визначається за фактичною вагою завантаженого або розвантаженого вантажу "брутто" - предметів, устаткування, речовини, рідини на підставі документів первинного обліку. Одиниця виміру - тисяч фізичних тонн.
Обробка суховантажів - завантаження або розвантаження сипучих, штабельних та штучних вантажів, які завантажуються навалом, складаються в штабелі або кріпляться на суднах.
Обробка наливних вантажів - завантаження або розвантаження вантажів наливом у танкери або інші наливні судна.
Обробка експортних вантажів - завантаження на судна вантажів, вироблених у межах України, що транспортуються іноземним споживачам.
Обробка імпортних вантажів - розвантаження з суден вантажів, вироблених за кордоном, які надійшли на адресу споживачів України.
Обробка транзитних вантажів - завантаження та розвантаження на (з) судна вантажів, вироблених за кордоном, які відправляються або прибувають з (на) причалів підприємств України без будь-якого використання їх вітчизняними споживачами.
Обробка вантажів внутрішнього сполучення - завантаження на судна та розвантаження з них вантажів у межах України для використання вітчизняними споживачами.
Обробка вантажів, пов'язаних з морським та річковим вантажооборотом, - завантаження, розвантаження вантажів, перевезення яких здійснюється водним транспортом морськими або річковими шляхами.
Обробка вантажів, не пов'язаних з морським та річковим вантажооборотом, - завантаження, розвантаження вантажів, перевезення яких здійснюється автомобільними шляхами або залізничними коліями.
Обробка суден - кількість вантажних суден, на які здійснюється завантаження або розвантаження вантажів вручну або механізованим засобом.
Обробка закордонних суден та іноземний фрахт - кількість вантажних закордонних суден та суден іноземних фрахтувачів, на які здійснюється завантаження або розвантаження вантажів вручну або механізованим засобом.
................Перейти до повного тексту