- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
Н А К А З
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 вересня 2005 р.
за N 1125/11405
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства
закордонних справ
N 139 від 20.05.2013 )
Про затвердження Положення про акредитацію в Україні іноземних кореспондентів та представників іноземних засобів масової інформації
1. Затвердити Положення про акредитацію в Україні іноземних кореспондентів та представників іноземних засобів масової інформації (додається).
2. Забезпечення виконання цього наказу покласти на Прес-службу Міністерства закордонних справ України.
3. Прес-службі Міністерства закордонних справ України у встановленому порядку подати цей наказ в Міністерство юстиції України для державної реєстрації.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра закордонних справ України.
5. Департаменту Генерального секретаріату довести цей наказ до відома всіх структурних підрозділів МЗС України та закордонних дипломатичних установ.
6. Скасувати наказ МЗС України від 23 жовтня 2001 року N 198 "Про затвердження Положення про акредитацію в Україні іноземних кореспондентів та представників іноземних засобів масової інформації".
Т.в.о. Міністра | О.В.Шамшур |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
закордонних справ України
14.09.2005 N 150
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 вересня 2005 р.
за N 1125/11405
ПОЛОЖЕННЯ
про акредитацію в Україні іноземних кореспондентів та представників іноземних засобів масової інформації
1. Загальні положення
1.1. Це Положення визначає єдиний порядок акредитації в Україні іноземних кореспондентів та представників іноземних засобів масової інформації (далі - працівники засобів масової інформації).
1.2. Для завдань цього Положення під працівниками засобів масової інформації розуміються:
- журналісти друкованих та електронних засобів масової інформації, радіо-, теле-, фото-, відео- та кінохронікальних програм;
- продюсери, редактори;
- технічні співробітники (спеціалісти з обслуговування теле-, кіно-, відео-, фотоапаратури та засобів зв'язку).
2. Акредитація в Україні працівників засобів масової інформації
2.1. Працівники засобів масової інформації здійснюють свою професійну діяльність в Україні після акредитації, яка проводиться Прес-службою Міністерства закордонних справ України (далі - Прес-служба МЗС України).
2.2. При Прес-службі МЗС України акредитуються працівники засобів масової інформації, визначені в пункті 1.2 цього Положення.
2.3. Працівники засобів масової інформації можуть бути акредитовані лише від одного засобу масової інформації.
2.4. Не можуть бути акредитовані при Прес-службі МЗС України співробітники іноземних дипломатичних представництв і консульських установ, апаратів військових аташе, торговельних представництв, міжнародних організацій і представництв держав при міжнародних організаціях, які мають штаб-квартиру в Україні і відповідно до статутних документів цих організацій або відповідних міжнародних угод користуються дипломатичними привілеями та імунітетом, а також іноземні громадяни, які є працівниками українських засобів масової інформації.
2.5. Акредитація працівників засобів масової інформації може бути постійною, тимчасовою чи спеціальною.
2.5.1. Постійна акредитація надається працівникам засобів масової інформації на термін до 2 років.
2.5.2. Тимчасова акредитація надається працівникам засобів масової інформації на термін до 6 місяців.
2.5.3. Спеціальна акредитація надається працівникам засобів масової інформації на період висвітлення ними окремих подій, що відбуваються в Україні.
3. Порядок надання постійної, тимчасової або спеціальної акредитації в Україні працівникам засобів масової інформації
3.1. Постійна акредитація працівника засобу масової інформації здійснюється на підставі таких документів:
3.1.1. Офіційне звернення керівника засобу масової інформації щодо отримання акредитації для працівника цього засобу масової інформації, яке має містити: повне ім'я та прізвище працівника; номер паспорта; громадянство; посаду у засобі масової інформації, мету та термін перебування в Україні; пріоритетні теми, які планується висвітлювати; відомості про те, чи працюватиме журналіст за завданням редакції, що подає заяву, або одночасно готуватиме матеріали для інших засобів масової інформації; місце проживання за кордоном та в Україні.
3.1.2. Автобіографічні дані працівника засобу масової інформації.
3.1.3. Копії сторінок паспорта працівника засобу масової інформації, де міститься інформація про громадянство, номер, дані про те, ким він виданий, строк його дії (для українських громадян - відомості про реєстрацію).
3.1.4. Копія редакційного посвідчення або довідка кадрового органу цього засобу масової інформації, що підтверджує належність працівника до засобу масової інформації.
3.1.5. Чотири фотокартки (3х4 см) для іноземних громадян, три - для громадян України.
3.2. Прес-служба МЗС України має право запитувати додаткову інформацію щодо професійної діяльності працівника засобу масової інформації, який проходитиме процедуру акредитації.
3.3. Тимчасова та спеціальна акредитація працівника засобу масової інформації здійснюється на підставі документів, зазначених у пунктах 3.1.1., 3.1.3 та 3.1.4.
3.4. Документи для акредитації працівників засобів масової інформації при Прес-службі МЗС України надсилаються керівництвом зацікавленого засобу масової інформації до дипломатичного представництва або консульської установи України в країні перебування для подальшої передачі до Прес-служби МЗС України.
3.5. У разі відсутності дипломатичного представництва або консульської установи України в країні перебування документи для акредитації працівників засобів масової інформації при Прес-службі МЗС України надсилаються керівництвом зацікавленого засобу масової інформації до Прес-служби МЗС України.
3.6. Рішення про надання постійної акредитації приймається протягом тридцяти робочих днів з часу отримання документів.
Рішення про надання тимчасової акредитації приймається протягом десяти робочих днів з часу отримання документів.
Рішення про надання спеціальної акредитації приймається протягом двох робочих днів з часу отримання документів.
3.7. Після проходження процедури постійної акредитації працівники засобів масової інформації отримують у Прес-службі МЗС України посвідчення про акредитацію (далі - акредитаційна картка) відповідних зразків.
3.8. При отриманні акредитаційної картки працівник засобу масової інформації заповнює акредитаційну анкету встановленого зразка (додається).
3.9. Після проходження процедури тимчасової акредитації працівники засобів масової інформації отримують у Прес-службі МЗС України посвідчення про тимчасову акредитацію (далі - тимчасова акредитаційна картка) відповідного зразка.
3.10. Після проходження процедури спеціальної акредитації працівники засобів масової інформації вносяться до списків осіб, акредитованих для висвітлення окремих подій.
3.11. Акредитаційна картка та тимчасова акредитаційна картка підписуються начальником Прес-служби МЗС України або уповноваженою ним особою.
3.12. На акредитаційній картці та тимчасовій акредитаційній картці проставляється гербова печатка Прес-служби МЗС України.
................Перейти до повного тексту