1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Закон України


З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 27, ст.234 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Кодексом N 2755-VI від 02.12.2010, ВВР, 2011, N 13-14, N 15-16, N 17, ст.112 Законом N 77-VIII від 28.12.2014, ВВР, 2015, N 11, ст.75 )
Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. В абзаці першому частини другої статті 105 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 40-44, ст. 356) слова "за погодженням з органом, який здійснює державну реєстрацію" виключити.
( Пункт 2 розділу I втратив чинність на підставі Кодексу N 2755-VI від 02.12.2010 )
3. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., NN 46-47, ст. 403; 2001 р., N 4, ст. 21, N 17, ст. 80; 2002 р., N 16, ст. 114):
1) у статті 10:
у назві слово "реєстрації" замінити словами "взяття на облік";
частини третю - п'яту замінити п'ятьма частинами такого змісту:
"Взяття на облік Фондом соціального страхування від нещасних випадків юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду, а фізичних осіб, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, - в день отримання від них відповідної заяви.
Роботодавці набувають статусу страхувальників:
юридичні особи - з дня взяття їх на облік;
фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, - у день одержання робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків у встановленому порядку від органу державної служби зайнятості повідомлення про реєстрацію трудового договору (контракту) між фізичною особою - підприємцем та найманим працівником;
фізичні особи, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, - з дня взяття на облік.
Повідомлення про взяття на облік роботодавця як платника страхових внесків та страхове свідоцтво надсилаються роботодавцю наступного робочого дня з дня взяття на облік. Форма повідомлення та страхового свідоцтва встановлюються Фондом соціального страхування від нещасних випадків.
Зняття з обліку роботодавця як платника страхових внесків здійснюється Фондом соціального страхування від нещасних випадків на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а фізичних осіб, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, - за їх заявою після розірвання останнього трудового договору з найманим працівником та проведення передбачених законодавством перевірок роботодавця, звірення розрахунків з ним і проведення остаточного розрахунку.
Внесення змін до особових справ страхувальників проводиться на підставі відповідних повідомлень державних реєстраторів і заяв роботодавців не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей або заяв";
2) у частині другій статті 21 слово "зареєстровано" замінити словами "перебуває на обліку";
3) пункт 1 частини першої статті 24 викласти в такій редакції:
"1) здійснювати облік та вести реєстр платників страхових внесків";
4) у статті 45:
у частині другій:
пункт 1 виключити;
у пункті 3:
підпункт "б" викласти в такій редакції:
"б) про зміну технології робіт або виду діяльності підприємства для переведення його до відповідного класу професійного ризику";
підпункт "в" виключити;
доповнити частиною четвертою такого змісту:
"Фізична особа, яка не має статусу підприємця та використовує найману працю, у десятиденний строк після укладення трудового договору (контракту) з першим із найманих працівників повинна подати заяву про взяття на облік у Фонді соціального страхування від нещасних випадків";
5) у частині першій статті 49 слово "реєстрацію" замінити словами "взяття на облік";
6) абзац п'ятий пункту 3 розділу XI "Прикінцеві положення" виключити.
4. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., N 22, ст. 171):
1) абзац другий частини другої статті 4 замінити сімома абзацами такого змісту:
"Взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється Фондом на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду, а фізичних осіб, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, - у тижневий строк після укладення трудового договору (контракту) з першим із найманих працівників.
Роботодавці набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття:
юридичні особи - з дня взяття їх на облік;
фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, - з дня укладення трудового договору (контракту) з найманим працівником;
фізичні особи, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, - в день укладення трудового договору (контракту) з першим із найманих працівників.
Повідомлення про взяття на облік роботодавця як платника страхових внесків надсилається роботодавцю наступного робочого дня з дня взяття на облік.
Зняття з обліку роботодавця як платника страхових внесків здійснюється Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а фізичних осіб, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, - після розірвання останнього трудового договору з найманим працівником, після проведення передбачених законодавством перевірок роботодавця, звірення розрахунків з ним та проведення остаточного розрахунку";
2) абзац третій частини другої статті 12 викласти в такій редакції:
"1) здійснюють облік та ведуть реєстр платників страхових внесків";
3) в абзаці шостому частини третьої статті 17 слова "його реєстрації як платника страхових внесків для зняття з обліку" замінити словами "здійснення його обліку як платника страхових внесків для отримання довідки про відсутність заборгованості";
4) пункт 1 і абзац п'ятий пункту 3 частини другої статті 35 виключити;
5) у частині першій статті 38:
в абзаці першому слова "несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків" виключити;
в абзаці другому слова "у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків" виключити;
абзац п'ятий виключити.
( Пункт 5 розділу I втратив чинність на підставі Закону N 77-VIII від 28.12.2014 )
6. У Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 31-32, ст. 263; 2005 р., N 16, ст. 257, ст. 259, N 32, ст. 421; 2006 р., N 1, ст. 11):
1) частину другу статті 7 доповнити абзацом такого змісту:
"забезпечує органи державної влади інформацією з Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації";
2) частину тринадцяту статті 9 доповнити абзацом такого змісту:
"документи подано особою, яка не має на це повноважень";
3) частину третю статті 16 після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"отримання даних у порядку взаємообміну інформацією відомчих реєстрів органів статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування".
У зв'язку з цим абзаци п'ятий - десятий вважати відповідно абзацами шостим - одинадцятим;
4) у статті 17:
у частині другій:
в абзаці дев'ятому слово "основні" виключити;
після абзацу двадцять першого доповнити чотирма новими абзацами такого змісту:
"дата затвердження передавального акта або розподільчого балансу;
дані про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа;
дані про юридичних осіб - правонаступників;
дата прийняття, дата набрання законної сили та номер судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством, щодо порушення (припинення) провадження у справі про банкрутство, щодо визнання її банкрутом, щодо скасування державної реєстрації припинення".
У зв'язку з цим абзаци двадцять другий - двадцять дев'ятий вважати відповідно абзацами двадцять шостим - тридцять третім;
доповнити абзацами такого змісту:
"дані, що отримані в порядку взаємообміну інформацією з відомчих реєстрів органів статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування: дати та номери записів про взяття на облік в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, дати та номери записів про зняття з обліку в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, дані про види діяльності, в тому числі про основний вид діяльності;
інша додаткова інформація про здійснення зв'язку з юридичною особою";
після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"3. В Єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо органів державної влади і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб:
повне найменування юридичної особи та скорочене в разі його наявності;
ідентифікаційний код юридичної особи;
місцезнаходження юридичної особи;
дані про розпорядчий акт, на підставі якого створено юридичну особу;
дата створення юридичної особи;
дата державної реєстрації юридичної особи;
дані про відокремлені підрозділи юридичної особи;
дані про перебування юридичної особи в процесі припинення;
дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення;
дата передачі реєстраційної справи до державної архівної установи, її адреса".
У зв'язку з цим частини третю та четверту вважати відповідно частинами четвертою та п'ятою;
у частині четвертій:
в абзаці п'ятому слово "основні" виключити;
абзац одинадцятий доповнити словами "зокрема дата прийняття, дата набрання законної сили та номер судового рішення про оголошення фізичної особи - підприємця померлою або визнання безвісно відсутньою, щодо припинення підприємницької діяльності, що не пов'язане з банкрутством, щодо порушення (припинення) провадження у справі про банкрутство, щодо визнання банкрутом, щодо скасування державної реєстрації припинення підприємницької діяльності";
доповнити абзацами такого змісту:
"дані, що отримані в порядку взаємообміну інформацією з відомчих реєстрів органів статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування: дати та номери записів про взяття на облік в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, дати та номери записів про зняття з обліку в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, дані про види діяльності, у тому числі про основний вид діяльності;
інша додаткова інформація про здійснення зв'язку з фізичною особою - підприємцем";
5) абзац шостий частини четвертої статті 21 після слів "від імені юридичної особи" доповнити словами "або від імені фізичної особи - підприємця";
6) частину двадцяту статті 22 викласти в такій редакції:
"20. За публікацію повідомлень, зазначених у частинах п'ятій - сьомій та дванадцятій цієї статті, справляється плата в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в частині тринадцятій цієї статті, - у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, яка використовується на відшкодування витрат, пов'язаних з веденням Єдиного державного реєстру та виданням спеціалізованого друкованого засобу масової інформації";
7) частину першу статті 23 викласти в такій редакції:
"1. Юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму (крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, державних, комунальних організацій, закладів та установ) та назву";
8) у статті 24:
абзац третій частини першої викласти в такій редакції:
"примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом";
частину одинадцяту доповнити абзацом такого змісту:
"документи подано особою, яка не має на це повноважень";
9) у частині першій статті 26 слова "не пізніше наступного робочого дня з дати" замінити словами "у день";
10) абзац дев'ятий частини першої статті 27 після слів "використання у найменуванні юридичної особи" доповнити словами "приватного права";
11) у статті 28:
у частині другій:
в абзаці шостому слово "основні" виключити;
в абзаці сьомому слова "без довіреності" замінити словами "на підставі довіреності";
частину дев'яту після слів "Єдиного державного реєстру та" доповнити словами "в той же день";
12) у статті 29:
абзац третій частини першої викласти в такій редакції:
"примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення про внесення змін до установчих документів";

................
Перейти до повного тексту