1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про серйозні недоліки у виконанні законодавства щодо забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян у Львівській області
Перевіркою, проведеною за дорученням Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, встановлено, що стан виконання у Львівській області вимог чинного законодавства про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю є незадовільним, криміногенна ситуація в регіоні залишається складною, захист конституційних прав і свобод громадян належним чином не забезпечується.
Особливу стурбованість у населення області викликає зростання тяжких злочинів та стан додержання конституційних прав і свобод громадян. Минулого року на 17,5 відсотка збільшилася кількість умисних убивств, на 29,6 відсотка - згвалтувань, на 67,7 відсотка - вимагань. Залишається нерозкритим ряд убивств.
Має місце порушення прав громадян під час розслідування кримінальних справ та тримання під вартою.
У ході особистого прийому громадян членами Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю надійшли численні скарги на діяльність органів прокуратури, внутрішніх справ та посадових осіб обласної державної адміністрації, насамперед з питань поновлення порушених прав.
Керівники правоохоронних органів, зокрема прокурор області Б. Ринажевський, начальник Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області В. Рябошапка не забезпечили належної протидії організованій злочинності та проявам корупції. В області не викрито жодного організованого злочинного угруповання у банківській та фінансово-кредитній системах, бюджетних організаціях, у сфері приватизації, в органах влади і управління.
Вкрай незадовільною є взаємодія органів прокуратури, міліції, служби безпеки з контрольно-ревізійним управлінням області. Практично за кожним другим зверненням цих органів ревізії виявилися безрезультатними.
Головною причиною такого становища є відсутність належної, тісної, повсякденної взаємодії між органами виконавчої влади і правоохоронними органами. Керівники правоохоронних органів, і насамперед начальник Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області В. Рябошапка та прокурор області Б. Ринажевський не завжди критично оцінюють реальний стан боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Правоохоронні органи області на порушення вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією" нерідко формально підходять до виявлення та попередження корупційних діянь, створюють видимість активної діяльності. Провадження у половині адміністративних справ про корупцію з року в рік закривається судами через відсутність складу правопорушення або його малозначність. Цим самим завдається суттєва шкода конституційним правам громадян, інтересам держави, дискредитується діяльність правоохоронних органів.
Голова Львівської обласної державної адміністрації М. Янків не використав надані йому законодавством повноваження щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, реалізації відповідних програм та власних рішень із цих питань. Незважаючи на те, що такий стан справ потребував прийняття рішучих та скоординованих заходів, він виявив безпорадність та безпринципність у виправленні становища.
У зв'язку з неналежним виконанням посадових обов'язків, вимог законодавства щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян постановляю:
1. Звільнити ЯНКІВА Мирона Дмитровича з посади голови Львівської обласної державної адміністрації.

................
Перейти до повного тексту