1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Заходи


ЗАТВЕРДЖУЮ
Президент України Л.КУЧМА
19 жовтня 2000 р.
ЗАХОДИ
до закриття Чорнобильської атомної електростанції
1. Безпосередньо пов'язані з Актом закриття
1.1. Забезпечити вшанування пам'яті загиблих внаслідок аварії на четвертому енергоблоці АЕС. Зокрема, покладання квітів від Президента України:
- до пам'ятних знаків на ЧАЕС та території зони відчуження, в м. Києві, інших населених пунктах України;
- представниками посольства України в Російській Федерації від імені Президента, Верховної Ради та Уряду України - на могили героїв-чорнобильців на Митинському кладовищі у Москві;
- представниками посольства України у Республіці Білорусь до пам'ятних знаків у Мінську та інших місць.
Термін: внести пропозиції до 1 грудня 2000 р.
Відповідальні: О.О. Омельченко, А.А. Засуха, В.К. Толстоногов, В.П. Удовиченко, В.В. Дурдинець, С.Ф. Єрмілов, Ю.Ф. Кравченко, А.М. Зленко, А.К. Орел, Ю.П. Богуцький
1.2. До 15 листопада 2000 р. розробити технічну Програму зупинки енергоблока N 3 Чорнобильської АЕС о 12-00 15 грудня 2000 року.
Відповідальні: С.Ф. Єрмілов, І.О. Заєць, Ю.О. Недашковський, В.К. Толстоногов, П.І. Гайдуцький
1.3. До 1 листопада 2000 р. завершити ремонт пускорезервної котельні Чорнобильської АЕС, накопичення в необхідній кількості толочного мазуту, фінансування його закупівлі з метою здійснення безпечного утримання зупинених енергоблоків та об'єктів електростанції після припинення експлуатації енергоблока N 3.
Відповідальні: С.Ф. Єрмілов, І.О. Мітюков, Ю.О. Недашковський, В.К. Толстоногов
1.4. До 1 листопада 2000 р. розглянути технічні можливості введення в дію у грудні 2000 р. одного з котлоагрегатів нової опалювальної котельні, що споруджується на майданчику ЧАЕС, з оцінкою обсягів необхідних паливних ресурсів.
Відповідальні: С.Ф. Єрмілов, Ю.О. Недашковський, В.К. Толстоногов
1.5. Організувати на ЧАЕС та в м. Славутичі:
- зустрічі Президента України та представників іноземних делегацій з колективом станції і жителями міста;
- прес-конференцію Президента України на ЧАЕС для українських та іноземних журналістів;
- відвідання Президентом України та представниками іноземних делегацій в м. Славутичі Міжнародного Чорнобильського центру та об'єктів, створених для професійної перепідготовки і працевлаштування працівників ЧАЕС, які вивільняються;
Термін: внести пропозиції до 15 листопада 2000 р.
Відповідальні: А.А. Засуха, В.П. Удовиченко, С.Ф. Єрмілов, В.І. Холоша, Ю.О. Недашковський, В.К. Толстоногов, І.Я. Сахань, О.С. Яковенко, О.В. Мартиненко
- процедуру зупинки третього енергоблока ЧАЕС з широким висвітленням її у засобах масової інформації (за окремим планом).
Термін: внести пропозиції до 1 грудня 2000 р.
Відповідальні: С.Ф. Єрмілов, Ю.О. Недашковський, В.К. Толстоногов, І.Ф. Драч, О.С. Яковенко, О.В. Мартиненко
1.6. Провести збори громадськості в м. Києві (за окремим планом), передбачивши запрошення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з країн СНД.
Термін: внести пропозиції до 15 листопада 2000 р.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, О.О. Омельченко, А.А. Засуха, А.М. Зленко, Б.С. Ступка, О.С. Яковенко, Ю.П. Богуцький
1.7. Забезпечити фінансування заходів, пов'язаних з Актом закриття Чорнобильської АЕС.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, І.О. Мітюков, А.А. Засуха, О.О. Омельченко, Ю.О. Дагаєв, П.І. Гайдуцький
2. Організаційно-технічні, фінансові та соціальні
2.1. Кабінету Міністрів України прийняти до 1 грудня 2000 р. постанову про зупинку енергоблока N 3 Чорнобильської АЕС. Затвердити розроблені Мінпаливенерго відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України N 598 від 29.03.2000 Програму припинення експлуатації третього енергоблока Чорнобильської АЕС, Комплексну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, Програму соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС та жителів міста Славутича у зв'язку із зняттям з експлуатації станції, передбачивши необхідні заходи з працевлаштування або професійної перепідготовки персоналу ЧАЕС, який вивільняється.
Передбачити при доопрацюванні проекту Державного бюджету України на 2001 рік кошти на обслуговування ЧАЕС та оплату робіт згідно з Комплексною програмою зняття її з експлуатації.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, С.Ф. Єрмілов, І.О. Мітюков, В.Ф. Москаленко, І.О. Заєць, В.В. Дурдинець, В.В. Роговий, І.Я. Сахань, А.А. Засуха, В.П. Удовиченко, П.І. Гайдуцький, О.С. Яковенко
2.2. Протягом 2001 року розглянути питання про реорганізацію НАЕК "Енергоатом", передбачивши виведення з її складу ЧАЕС та створення на базі цієї станції в м. Славутичі спеціалізованого підприємства для виведення з експлуатації енергоблоків атомних станцій.
Розробити і прийняти нормативно-правовий документ про визначення відповідального оператора ядерних установок Чорнобильської АЕС, які виводяться з експлуатації.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, С.Ф. Єрмілов, С.Р. Станік, І.О. Заєць, Ю.О. Недашковський, В.К. Толстоногов, П.І. Гайдуцький
2.3. Забезпечити до 1 жовтня 2001 року повний розрахунок з ЧАЕС за відпущену нею електроенергію. Прийняти рішення щодо передачі заборгованості ВП "Чорнобильська АЕС".
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, С.Ф. Єрмілов, О.І. Гридасов, Ю.В. Продан, Ю.О. Недашковський, П.І. Гайдуцький
2.4. Вирішити до 1 січня 2001 року питання щодо погашення заборгованості Чорнобильської АЕС з податків та інших обов'язкових платежів.
Підготувати відповідну постанову Кабінету Міністрів України, а також подати на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо реструктуризації заборгованості.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, С.Ф. Єрмілов, М.Я. Азаров, Ю.О. Недашковський, В.К. Толстоногов, А.А. Засуха, В.П. Удовиченко, П.І. Гайдуцький
2.5. Виділити до дати зупинки третього енергоблока ЧАЕС передбачені в Державному бюджеті на 2000 рік кошти на утримання раніше зупинених першого та другого енергоблоків.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, І.О. Мітюков, С.Ф. Єрмілов, П.І. Гайдуцький
2.6. Виділити до кінця 2000 р. у повному обсязі кошти (17,1 млн. грн.) на український внесок в реалізацію міжнародних чорнобильських проектів.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, В.В. Дурдинець, І.О. Мітюков, І.Я. Сахань, В.В. Роговий, С.Ф. Єрмілов, А.М. Зленко, П.І. Гайдуцький
2.7. Розробити до кінця 2000 р. комплексну програму розвитку міста Славутича та селища Лісне і соціальної підтримки їх населення, передбачивши у Державному бюджеті України на 2001 рік фінансування її реалізації. Передбачити, зокрема, забезпечення цих населених пунктів електричною та тепловою енергією, підтримку об'єктів соціальної та комунально-побутової інфраструктури, створення умов для отримання дітьми освіти у середніх та вищих навчальних закладах, забезпечення їх літнього відпочинку.
Відповідальні: С.Б. Гавриш (за згодою), Ю.І. Єхануров, С.Ф. Єрмілов, В.В. Роговий, І.О. Мітюков, А.А. Засуха, В.Г. Кремень, В.Ф. Москаленко, О.С. Яковенко, П.І. Гайдуцький
2.8. Передбачити окремим рядком у Державному бюджеті України на 2001-й та наступні роки витрати, пов'язан з м. Славутичем, які не покриваються його власними надходженнями.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, І.О. Мітюков, П.І. Гайдуцький
2.9. Забезпечити організаційно-правове та фінансове супроводження передачі об'єктів державної власності у комунальну власність територіальної громади м. Славутича.
Відповідальні: О.М. Бондар, С.Ф. Єрмілов, В.В. Роговий, І.О. Мітюков, Ю.О. Недашковський, В.К. Толстоногов, О.С. Яковенко, Л.В. Підпалов
2.10. Забезпечити в повному обсязі розрахунки з працівниками, вивільненими у зв'язку із закриттям ЧАЕС, у порядку і терміни, визначені законодавством про працю.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, С.Ф. Єрмілов, І.Я. Сахань, В.В. Роговий, І.О. Мітюков, П.І. Гайдуцький
2.11. Забезпечити до 15 листопада 2000 р. погашення поточної заборгованості державного бюджету з чорнобильських виплат перед жителями м. Славутича та працівниками ЧАЕС.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, І.О. Мітюков, П.І. Гайдуцький
2.12. Вирішити питання щодо фінансування підрозділів Внутрішніх військ МВС України з охорони Чорнобильської АЕС, спеціалізованих органів і підрозділів внутрішніх справ, які забезпечують охорону, громадський порядок, протипожежну безпеку та пропускний режим, а також медико-санітарних частин, санепідемстанцій ЧАЕС і зони відчуження.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, І.О. Мітюков, В.В. Дурдинець, Ю.Ф. Кравченко, В.Ф. Москаленко, П.І. Гайдуцький
2.13. Забезпечити до 1 жовтня 2001 р. проведення Чорнобильською АЕС розрахунків за договорами та зобов'язаннями з підприємствами, установами та організаціями м. Славутича.
Відповідальні: С.Ф. Єрмілов, В.К. Толстоногов, П.І. Гайдуцький
2.14. Провести протягом 2000 р. обстеження соціально-побутових умов проживання осіб, відселених із зони відчуження. Організувати, в разі необхідності, соціально-побутове обслуговування вдома одиноких громадян похилого віку та інвалідів або влаштування їх у будинки-інтернати. Надати матеріальну допомогу інвалідам-чорнобильцям, сім'ям загиблих ліквідаторів, одиноким ветеранам війни і праці, іншим соціально незахищеним громадянам.
Відповідальні: В.В. Дурдинець, В.Ф. Москаленко, О.Ф. Возіанов, Д.М. Гродзинський, С.Ф. Єрмілов, І.Я. Сахань, Б.О. Зайчук, В.К. Толстоногов, В.П. Удовиченко, П.І. Гайдуцький, О.С. Яковенко, Ю.П. Богуцький, голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, голови обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
2.15. Вирішити питання організації медико-санітарного забезпечення працюючих в зоні відчуження на період закриття та виведення з експлуатації ЧАЕС
Відповідальні: В.Ф. Москаленко, С.Ф. Єрмілов, Ю.Ф. Кравченко
2.16. Провести до 1 березня 2001 р. медичну диспансеризацію учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, відселених із зони відчуження, надати їм у разі необхідності допомогу в лікуванні.
Відповідальні: В.В. Дурдинець, В.Ф. Москаленко, О.Ф. Возіанов, Д.М. Гродзинський, С.Ф. Єрмілов, П.І. Гайдуцький, Ю.П. Богуцький
2.17. Передбачити у Державній програмі зайнятості населення на 2001 рік окремий розділ щодо персоналу ЧАЕС, який вивільняється внаслідок її закриття. Визначити у ньому, зокрема, заходи з працевлаштування при створенні на території станції спеціалізованого підприємства; створення нових робочих місць у рамках програми організації та фінансування розвитку виробничої та соціальної інфраструктури міста Славутича; організованого переселення в інші місцевості з наступним працевлаштуванням вивільнених працівників та членів їхніх сімей.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, С.Ф. Єрмілов, І.Я. Сахань, В.В. Роговий, В.П. Удовиченко, П.І. Гайдуцький, О.С. Яковенко
2.18. Забезпечити протягом I кварталу 2001 р. відкриття спеціальної кредитної лінії для реалізації на конкурсній основі інвестиційних проектів у Спеціальній економічній зоні "Славутич" та створення компенсуючих робочих місць для працівників ЧАЕС, які вивільняються.
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, І.О. Мітюков, В.В. Роговий, П.І. Гайдуцький
2.19. Провести до кінця 2000 р. комплексне обстеження міських електричних мереж м. Славутича та вирішити питання щодо їх передачі ВАТ "Чернігівобленерго".
Відповідальні: Ю.І. Єхануров, С.Ф. Єрмілов, Ю.О. Недашковський, В.К. Толстоногов, П.І. Гайдуцький
2.20. Визначити до 1 січня 2001 р. джерела фінансування та утримання Спеціалізованої медико-санітарної частини N 5 Медико-санітарного відділу Мінпаливенерго України у 2001 та наступні роки. Створити на її базі реабілітаційний центр для персоналу, який буде задіяний у процесі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення в екологічно безпечну систему об'єкта "Укриття".

................
Перейти до повного тексту