- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про особливості приватизації Українського державного підприємства електрозв'язку "Укртелеком"
( Указ не вступив в дію у зв'язку з відхиленням проекту
Закону про особливості приватизації Українського
державного підприємства електрозв'язку "Укртелеком"
згідно з Постановою ВР
N 891-XIV від
09.07.99 )
З метою подальшого розвитку мережі електрозв'язку, збільшення надходжень коштів до Державного бюджету України, погашення заборгованості з виплати пенсій, інших соціальних виплат населенню та згідно з пунктом 4 розділу XV "Перехідні положення"
Конституції України постановляю:
1. Установити, що приватизація державного майна Українського державного підприємства електрозв'язку "Укртелеком" (далі - підприємство) здійснюється на основі таких принципів:
законності;
закріплення у державній власності контрольного пакета акцій у розмірі 50 відсотків статутного фонду плюс одна акція;
державного регулювання та контролю;
надання пільг у процесі приватизації членам трудового колективу підприємства, а також прирівняним до них особам;
забезпечення соціальної захищеності та рівності прав участі громадян України у процесі приватизації підприємства;
платності відчуження державного майна;
створення сприятливих умов для залучення інвестицій;
повного, своєчасного та достовірного інформування громадян про порядок приватизації;
заборони перепрофілювання.
2. Об'єктом приватизації згідно з цим Указом є майно цілісного майнового комплексу підприємства, в тому числі акції (частки, паї), що належать державі в майні господарських товариств (в тому числі підприємств змішаної форми власності), засновником або учасником яких є підприємство.
3. Суб'єктами приватизації згідно з цим Указом є:
Фонд державного майна України;
посередники.
4. У процесі передприватизаційної підготовки та під час приватизації підприємства Державний комітет зв'язку та інформатизації України і Фонд державного майна України залучають радників, експертів та уповноважених осіб, відбір яких здійснюється на конкурсних засадах та в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Залучення радників є обов'язковим.
5. Приватизація підприємства регулюється цим Указом, Законом України "Про приватизацію державного майна" та іншими нормативно-правовими актами України з питань приватизації.
6. Передприватизаційна підготовка підприємства здійснюється відповідно до затвердженого Кабінетом Міністрів України плану-графіка, який розробляється Державним комітетом зв'язку та інформатизації України разом з Фондом державного майна України.
Передприватизаційна підготовка підприємства передбачає:
інвентаризацію майна;
реструктуризацію та відокремлення окремих структурних підрозділів;
проведення аудиту;
оцінку майна для визначення розміру статутного фонду;
утворення відкритого акціонерного товариства на базі його майна.
Відповідальність за проведення передприватизаційної підготовки підприємства покладається на Державний комітет зв'язку та інформатизації України.
7. У процесі передприватизаційної підготовки підприємства інвентаризація його майна проводиться комісією з інвентаризації, що утворюється за рішенням Державного комітету зв'язку та інформатизації України.
Структурні підрозділи підприємства, які не беруть участі в єдиному технологічному процесі виробництва та не пов'язані з основними видами його діяльності, підлягають відокремленню згідно з планом-графіком.
8. Аудиторська перевірка фінансової звітності підприємства за рік, що передує року прийняття рішення про приватизацію, проводиться незалежним аудитором (аудиторською фірмою) відповідно до вимог міжнародних стандартів бухгалтерського обліку й аудиту.
9. Оцінка майна підприємства для визначення розміру статутного фонду відкритого акціонерного товариства, що утворюється на базі майна підприємства, проводиться експертним шляхом на підставі ринкової вартості активів.
10. Після проведення оцінки вартості майна підприємства Державний комітет зв'язку та інформатизації України перетворює його у відкрите акціонерне товариство "Укртелеком" (далі - товариство) і виступає його засновником з боку держави.
Утворене відповідно до цієї статті товариство є правонаступником підприємства, що приватизується.
11. Статут товариства розробляється підприємством і затверджується Державним комітетом зв'язку та інформатизації України.
12. До проведення перших загальних зборів акціонерів товариства персональний склад його виконавчих органів затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Державного комітету зв'язку та інформатизації України, Національного агентства України з управління державними корпоративними правами, Фонду державного майна України. Обов'язки голови правління товариства до затвердження Кабінетом Міністрів України персонального складу його виконавчих органів покладаються на керівника підприємства.
Перші загальні збори акціонерів товариства скликаються його правлінням після виконання плану розміщення акцій.
До порядку денного перших загальних зборів акціонерів товариства включаються такі питання:
обрання органів управління товариства;
звіт голови правління про підсумки фінансово-господарської діяльності товариства;
порядок розподілу прибутку та заходи щодо погашення боргових зобов'язань товариства;
визначення стратегії розвитку та основних напрямів діяльності товариства.
13. Порядок приватизації передбачає:
прийняття рішення про приватизацію;
опублікування інформації про прийняття рішення про приватизацію;
утворення комісії з приватизації;
затвердження плану розміщення акцій;
продаж акцій.
14. Рішення про приватизацію підприємства приймається Кабінетом Міністрів України за спільним поданням Державного комітету зв'язку та інформатизації України і Фонду державного майна України після закінчення передприватизаційної підготовки та опубліковується у газеті "Урядовий кур'єр".
................Перейти до повного тексту