- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Указ
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про ріелторську діяльність
( Указ не вступив в дію у зв'язку з відхиленням проекту
Закону про ріелторську діяльність згідно з Постановою ВР
N 937-XIV від 14.07.99 )
З метою врегулювання відносин у сфері здійснення операцій з нерухомим майном, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна, активізації інвестиційної діяльності та відповідно до пункту 4 розділу XV "Перехідні положення"
Конституції України постановляю:
1. Установити, що ріелторська діяльність - це підприємницька діяльність, пов'язана із здійсненням операцій з нерухомим майном.
До операцій з нерухомим майном належать:
торгівля нерухомим майном, у тому числі продаж нерухомого майна з прилюдних торгів;
посередницька діяльність, пов'язана з нерухомим майном;
інформаційно-консультаційна діяльність, пов'язана з нерухомим майном.
2. Ріелторська діяльність регулюється цим Указом та іншими актами законодавства.
Якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що містить цей Указ, застосовуються правила міжнародного договору.
3. Торгівля нерухомим майном - це діяльність, пов'язана з купівлею-продажем нерухомого майна.
Продаж нерухомого майна з прилюдних торгів - це діяльність, пов'язана з організацією і проведенням прилюдних торгів з реалізації нерухомого майна. Порядок проведення прилюдних торгів визначається законом.
Посередницька діяльність, пов'язана з нерухомим майном, - це діяльність з надання послуг щодо здійснення цивільно-правових угод з нерухомим майном (купівля-продаж, оренда, міна, забезпечення розселення комунальних квартир тощо) і правами на нього.
Інформаційно-консультаційна діяльність, пов'язана з нерухомим майном, - це одержання, зберігання, використання та поширення інформації щодо нерухомого майна і надання фізичним та юридичним особам консультацій з зазначених питань.
4. Для здійснення операцій з нерухомим майном визначається його вартість.
Оцінка вартості нерухомого майна є обов'язковою у разі його відчуження, укладення договорів оренди та в інших випадках, передбачених законодавством.
5. Ріелтором може бути громадянин України, який у встановленому порядку отримав сертифікат на право здійснення ріелторської діяльності.
Ріелтором не може бути особа, яка має судимість за корисливий злочин.
Для провадження ріелторської діяльності ріелтори, зареєстровані як підприємці, зобов'язані отримати свідоцтво на право здійснення ріелторської діяльності.
6. Ріелторська фірма (агентство нерухомого майна) - це юридична особа, яка має свідоцтво на право здійснення ріелторської діяльності.
Ріелторська фірма може створюватися в будь-якій організаційно-правовій формі і підлягає реєстрації згідно з законодавством.
7. Сертифікація (визначення кваліфікаційної придатності громадян, які мають намір займатися ріелторською діяльністю) проводиться Ріелторською палатою України.
Право на отримання сертифіката на право здійснення ріелторської діяльності мають громадяни, які успішно склали кваліфікаційний іспит або мають диплом державного зразка за фахом.
8. Дію сертифікатів на право здійснення ріелторської діяльності припиняє Ріелторська палата України у разі:
неодноразового порушення законодавства у процесі провадження ріелторської діяльності;
винесення щодо ріелтора обвинувального вироку суду, який набрав чинності, за корисливий злочин.
Рішення про припинення дії сертифіката може бути оскаржено до суду в місячний строк.
9. Свідоцтво на право здійснення ріелторської діяльності видається Ріелторською палатою України громадянам, зареєстрованим як підприємці, та юридичним особам.
Здійснення ріелторської діяльності без відповідного свідоцтва забороняється.
10. Дія свідоцтва на право здійснення ріелторської діяльності може бути припинена Ріелторською палатою України у разі:
ліквідації юридичної особи;
неодноразового порушення законодавства у процесі провадження ріелторської діяльності.
Дія свідоцтва на право здійснення ріелторської діяльності фізичною особою припиняється в разі припинення дії її сертифікату.
11. Саморегулівні організації ріелторів та ріелтори, які не входять до складу саморегулівних організацій, можуть об'єднуватись в єдину професійну організацію ріелторів України. До складу єдиної професійної організації ріелторів України можуть входити ріелтори, які у встановленому цим Указом порядку отримали сертифікат на право здійснення ріелторської діяльності.
Повноваження єдиної професійної організації ріелторів України визначаються її статутом.
Статут єдиної професійної організації ріелторів України підлягає реєстрації у Міністерстві юстиції України.
12. Ріелторська палата України утворюється і функціонує як незалежний орган на засадах самоврядування.
Члени Ріелторської палати України обираються вищим органом єдиної професійної організації ріелторів України.
Порядок діяльності Ріелторської палати України визначається статутом Ріелторської палати України, який затверджується вищим органом єдиної професійної організації ріелторів України.
................Перейти до повного тексту