1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Звернення


З В Е Р Н Е Н Н Я
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Звернення Президента України Л.Д. Кучми до українського народу
Шановні співвітчизники!
Вчора відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України, на якому обговорено економічну ситуацію в державі. Вона залишається складною, напруженою.
У поточному році ми вперше зупинили тривалий спад виробництва. Проте це ще не обернулося ні збільшенням бюджетних надходжень, ні поліпшенням стану справ в економіці загалом.
Водночас маємо надвитратну, непомірно велику видаткову частину бюджету, принципи формування якої мало змінилися з часів старої адміністративної економіки.
Усе це вже давно і настійно вимагає проведення бюджетної реформи. Однак спроби приступити до неї не знайшли підтримки у частини депутатів Верховної Ради минулого скликання.
Для збереження стабільності доводиться вдаватися до значних внутрішніх та зовнішніх запозичень. Обсяги державного боргу наближаються до критичної межі. До всього цього додається і вплив світової фінансової кризи.
В оздоровленні економіки провідна роль належить Кабінету Міністрів, іншим органам державного управління у центрі й на місцях. Я вимагав і вимагаю від них забезпечення умов для піднесення виробництва, жорсткої економії коштів, посилення боротьби з несплатою податків.
Але цілком очевидно, що усунути загрозу кризи зусиллями лише виконавчої влади неможливо.
Сьогодні - і я хочу, щоб про це знали всі - центр роботи з розв'язання пекучих економічних проблем перемістився у стіни парламенту. Ще з початку року тут знаходяться подані урядом 42 проекти законодавчих актів, реалізація яких могла б значно поліпшити фінансову ситуацію.
А також, що надзвичайно важливо, створити основу для розробки і прийняття реального бюджету на наступний рік. Такого бюджету, який забезпечував би економічне зростання, вирішення соціальних питань.
У попереднього складу Верховної Ради до цих документів так і не дійшли руки. Не до них і новообраному парламенту - вже другий місяць він паралізований кризою, пов'язаною з формуванням керівних органів.
Марнується час, запасу якого у нас немає. Стає реальною перспектива неприйняття цією сесією законів, конче необхідних для оздоровлення економіки.
Особливу стурбованість у мене викликає те, що фінансова криза вдарить по стабільності гривні. Що, у свою чергу, призведе до підвищення цін і нового спаду виробництва.
Я не можу, не маю права допустити такого розвитку подій. І тому не збираюся чекати, доки у Верховній Раді вляжуться пристрасті навколо розподілу керівних посад.

................
Перейти до повного тексту