1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


РАДА РЕГІОНІВ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
Про хід розв'язання соціальних питань в Україні
Заслухавши інформацію Віце-прем'єр-міністра Жулинського М.Г. з зазначеного питання, Рада регіонів відзначає, що, не зважаючи на окремі позитивні зрушення, в ряді регіонів ситуація в соціальній сфері залишається гострою.
Завдання з погашення заборгованості із виплати заробітної плати, стипендій, інших соціальних виплат не виконуються, недоїмка до Пенсійного фонду України не зменшується. Продовжують знижуватися реальні доходи населення.
Як і раніше, недостатньо ведеться робота щодо застосування мотиваційних і стимулюючих механізмів заробітної плати, забезпечення продуктивної зайнятості, поліпшення демографічної ситуації. Зберігається значне розшарування середньої заробітної плати в галузях економіки.
Стримується запровадження системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, адресності державної соціальної допомоги на основі гарантованого мінімального сукупного доходу.
Зростає чисельність незайнятих громадян та безробітних, не забезпечується виконання Указу Президента України "Про прискорення реформування житлово-комунального господарства".
На багатьох підприємствах не покращуються умови та охорона праці, збільшується кількість травмованих та загиблих, недостатньо спрацьовує система колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин.
В окремих регіонах країни Указ Президента України "Про Основні напрями соціальної політики на 1997-2000 роки" та Послання до Верховної Ради України "Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічного та соціального розвитку на 2000-2004 роки" не стали основними документами для здійснення невідкладних завдань соціальної політики, їх реалізація потребує постійного контролю.
З початку року допущено приріст заборгованості із заробітної плати в галузях економіки у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Сумській, Черкаській областях, з соціальних виплат - у Житомирській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській областях. Не знижується напруга на ринку праці у Волинській, Рівненській, Сумській, Чернігівській та інших областях.
Рада регіонів в и р і ш и л а:
Звернутися до Верховної Ради України з пропозиціями:
прискорити прийняття Законів України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням", "Про соціальне партнерство", "Про внесення змін до деяких Законів України щодо органів з призначення пенсій", "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про колективні договори і угоди", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з прийняттям Закону України "Про гуманітарну допомогу".
Запропонувати Кабінету Міністрів України:
посилити персональну відповідальність керівників органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій усіх форм власності за погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат;
прискорити розробку Концепції та відповідних законодавчих актів з питань реформування оплати праці;
вивчити і розглянути питання щодо запровадження законодавчих механізмів оплати праці, пенсійного забезпечення, соціального страхування, зайнятості сільського населення, збереження і функціонування соціальної інфраструктури на селі;
прискорити запровадження загальнообов'язкового державного соціального страхування, забезпечивши суцільне запровадження персоніфікованого обліку пенсійних страхових внесків;
опрацювати та внести на розгляд Верховної Ради України проект законодавчого акта щодо впровадження альтернативної до існуючої системи пенсійного забезпечення пенсіями по інвалідності та у разі втрати годувальника системи страхування цих ризиків страховими організаціями, що здійснюють страхування життя;

................
Перейти до повного тексту