1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Указ


У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
( Дію Указу припинено згідно із Законом N 2473-VIII від 21.06.2018, ВВР, 2018, N 30, ст.239 )
Про запровадження режиму жорсткого обмеження бюджетних видатків та інших державних витрат, заходи щодо забезпечення надходження доходів до бюджету і запобігання фінансовій кризі
( Із змінами, внесеними згідно з Указами Президента N 982/98 від 07.09.98 N 997/98 від 10.09.98 N 1184/98 від 26.10.98 N 451/99 від 27.04.99 )
3 метою скорочення дефіциту Державного бюджету України та платіжного балансу, суворої економії витрачання бюджетних коштів, запобігання зростанню інфляції і недопущення дальшого спаду життєвого рівня населення
постановляю:
1. Кабінету Міністрів України, виходячи з показників, визначених Законом України "Про Державний бюджет України на 1998 рік", забезпечити скорочення на 10 відсотків порівняно з 1997 роком витрат на функціонування органів виконавчої влади.
2. Скоротити на 20 відсотків чисельність працівників Адміністрації Президента України та працівників апарату Кабінету Міністрів України.
Рекомендувати Верховній Раді України, Рахунковій палаті України, Фонду державного майна України, Антимонопольному комітету України, органам місцевого самоврядування скоротити на 20 відсотків чисельність працівників апаратів.
3. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям вжити додаткових заходів щодо збільшення доходної частини Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, відповідних обласних районних бюджетів.
Запропонувати органам місцевого самоврядування максимально використовувати наявні можливості та резерви щодо наповнення відповідних місцевих бюджетів.
4. Під час затвердження кошторисів доходів і видатків організацій, що фінансуються за рахунок Державного бюджету України, передбачити скорочення у 1998 році на 15 відсотків порівняно з 1997 роком видатків на службові відрядження, утримання службового транспорту, засобів спеціального зв'язку.
5. Кошти, передбачені у відповідних бюджетах на капітальні вкладення, спрямувати у 1998 році на завершення будівництва пускових об'єктів.
Припинити проведення капітальних та поточних ремонтів службових будівель (споруд, приміщень), крім випадків, пов'язаних з аварійним станом будівель (споруд, приміщень), обмежити придбання (заміну) меблів, технічного устаткування, побутових приладів; заборонити розпочинати будівництво нових об'єктів за рахунок коштів Державного бюджету України та державних цільових фондів.
6. Установити, що у 1998 році на розвиток матеріально-технічної бази Державної інспекції України по контролю за цінами та Державної контрольно-ревізійної служби в Україні спрямовується 33 відсотки сум, які надходять за наслідками контрольної роботи цих органів, решта зазначених сум спрямовується до Державного бюджету України на погашення заборгованості з виплати заробітної плати, грошового забезпечення, стипендій та соціальних виплат.
Кабінету Міністрів України внести до Верховної Ради України проекти законів України про спрямування на розвиток матеріально-технічної бази Державної митної служби України 70 відсотків, а державних податкових адміністрацій - 50 відсотків сум, які надходять до них згідно з законодавством.
7. Визнати за необхідне зараховувати до Державного бюджету України в повному обсязі надходження від плати за видачу спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів підприємницької діяльності.
8. Кабінету Міністрів України вирішити питання щодо заборони з 1 лютого 1998 року проведення взаємозаліків видатків бюджетів усіх рівнів у рахунок заборгованості (недоїмки) по податках, зборах, обов'язкових платежах до бюджетів, яка виникатиме у 1998 році, за винятком взаємозаліків, що проводяться відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 1998 рік" та за окремими рішеннями Кабінету Міністрів України.
9. Запровадити у 1998 році бюджетний розпис за місяцями у розрізі головних розпорядників бюджетних коштів.
Кабінету Міністрів України забезпечити касове виконання Державного бюджету України через органи Державного казначейства України в частині видатків:
здійснюваних Адміністрацією Президента України, Господарським управлінням Кабінету Міністрів України, Управлінням справами Верховної Ради України, - з 15 січня 1998 року;
здійснюваних Міністерством оборони України, Службою безпеки України, правоохоронними органами, - до кінця квітня цього року.
10. Установити, що координацію діяльності Державної податкової адміністрації України та Державної митної служби України з питань податкової політики здійснює Міністерство фінансів України.
11. Запропонувати затвердження кошторисів доходів і видатків, штатних розписів проводити в такому порядку:
обласних, Київської та Севастопольської міських рад - головами обласних рад, Київським та Севастопольським міськими головами за погодженням з Міністерством фінансів України;
( Абзац другий статті 11 в редакції Указу Президента N 1184/98 від 26.10.98 )
районних, районних у містах Києві та Севастополі рад, міських (міст обласного підпорядкування) рад та їх виконавчих органів - головами відповідних рад за погодженням з обласними, Київським та Севастопольським міськими фінансовими управліннями;
районних у містах (міст обласного підпорядкування) рад та їх виконавчих органів, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст обласного підпорядкування) рад - головами відповідних рад, керівниками виконавчих органів міських рад за погодженням з міськими фінансовими відділами;
міських (міст районного підпорядкування) рад та їх виконавчих органів, управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів районних у містах, селищних і сільських рад та їх виконавчих органів - міськими, селищними, сільськими головами за погодженням з районними фінансовими відділами.
( Стаття 12 втратила чинність на підставі Указу Президента N 982/98 від 07.09.98 ) 12. На часткову зміну статті 6 Указу
Президента України від 1 травня 1995 року N 343 "Про заходи щодо зміцнення фінансової дисципліни при виконанні Державного бюджету України" рекомендувати Національному банку України встановити плату за користування комерційними банками тимчасово вільними залишками коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів і позабюджетних фондів у розмірі 50 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла протягом звітного місяця.
13. Запровадити з 15 лютого 1998 року касове виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів і позабюджетних фондів через установи Національного банку України і комерційних банків на підставі угод, укладених відповідно з Державним казначейством України та місцевими фінансовими органами.
Кабінету Міністрів України разом з Національним банком України визначити перелік комерційних банків України, через установи яких здійснюватиметься з 15 лютого 1998 року касове виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів і державних позабюджетних фондів, виходячи, зокрема, з розгалуженості мережі установ таких банків, розміру статутних фондів, обсягів кредитування загальнодержавних програм і операцій з облігаціями внутрішніх державних позик та іншими державними цінними паперами.
Міністерству фінансів України до 1 лютого 1998 року розробити типову угоду про касове виконання бюджету комерційними банками.
14. Запропонувати Національному банку України та Кабінету Міністрів України:
забезпечити координацію дій щодо проведення грошово-кредитної і фінансової політики та підготовки проектів відповідних рішень, проектів рішень з питань валютного регулювання;
розробити у двотижневий строк основні напрями грошово-кредитної політики на 1998 рік та у місячний строк внести їх на розгляд Верховної Ради України.
15. Кабінету Міністрів України:
вжити додаткових заходів, спрямованих на зниження розміру дефіциту Державного бюджету України на 1998 рік до 2,5 відсотка з наступним скороченням дефіциту Державного бюджету України у 1999 році до 2 відсотків валового внутрішнього продукту;
надати Міністерству фінансів України право, починаючи з 1998 року, обмежувати витрачання коштів головними розпорядниками коштів Державного бюджету України залежно від стану надходжень до нього з метою недопущення утворення у подальшому бюджетної заборгованості. Установити, що прийняття разових зобов'язань розпорядниками коштів Державного бюджету України на суму понад 100 тис.гривень підлягає погодженню у порядку, визначеному Міністерством фінансів України;
затвердити у місячний строк заходи щодо зменшення дефіциту платіжного балансу;
переглянути у тижневий строк перелік органів, щодо яких не застосовується порядок виконання кошторисів видатків на утримання апарату управління шляхом оплати рахунків органами Державного казначейства України;
внести у місячний строк до Верховної Ради України проект закону про порядок надання органам Державного казначейства України права стягувати до Державного бюджету України суми фінансових санкцій за порушення установами банків установленого порядку та нормативних строків проходження і виконання розрахункових документів за доходами і видатками Державного бюджету України;
забезпечити у 1998 році відшкодування витрат Державного бюджету України у сумі 896,6 млн. гривень за відпущені і неоплачені в минулих роках матеріальні ресурси з державного матеріального резерву, а також 230 млн. гривень від реалізації з проведення тендерів, біржових та аукціонних торгів розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву з подальшим спрямуванням коштів від їх реалізації на виплату заробітної плати, грошового забезпечення, стипендій та інших соціальних виплат. Заборонити відпуск цінностей з державного резерву без попередньої оплати;
вжити в установленому порядку заходів щодо відміни пільг працюючим громадянам, яким вони надані відповідно до займаних посад;
- здійснити заходи з метою отримання зовнішнього фінансування на підтримку платіжного балансу у розмірі не менш як 250 млн.доларів США у першому кварталі 1998 року:
- забезпечити разом з Національним банком України в установленому порядку укладення угоди з Міжнародним банком реконструкції та розвитку за проектом реформування фінансового сектора;
забезпечити в установленому порядку укладення угоди з Міжнародним банком реконструкції та розвитку за проектом "Фонд підтримки передекспортних гарантій" та виконання умов угоди за проектом реструктуризації галузі сільського господарства;

................
Перейти до повного тексту