- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Протокол
Протокол
до Угоди між Україною і Російською Федерацією "Про порядок переміщення ядерних боєприпасів з території України на центральні передзаводські бази Російської Федерації з метою їх розукомплектування та знищення" про порядок контролю за знищенням ядерних боєприпасів, що вивозяться з території України, на підприємствах промисловості Російської Федерації
погодились про наступне:
Стаття 1
У цьому Протоколі наведені нижче терміни мають таке значення:
"Спостерігач" - особа, яка вказана Стороною для здійснення діяльності по спостереженню та контролю за розукомплектуванням та знищенням ядерних боєприпасів на підприємстві промисловості;
"Розукомплектування" - процес розібрання ядерного боєприпасу на складові частини з вийманням заряду;
"Підприємство промисловості" - підприємство-виробник ядерних боєприпасів Російської Федерації, на якому здійснюється розукомплектування та знищення ядерних боєприпасів;
"Знищення" - процес фізичного руйнування або невідновлюваної деформації корпусу, складових частин та виймання з заряду матеріалів, що розщеплюються, з метою виключення можливості повторного використання у ядерних боєприпасах.
Стаття 2
Україна здійснює контроль за розукомплектуванням та знищенням ядерних боєприпасів, вивезених з її території, на підприємствах промисловості Російської Федерації за участю Республіки Бєларусь і Республіки Казахстан, за згодою останніх.
Стаття 3
Російська Федерація надає Україні необхідні дані по обсягу контролю. Процедура контролю за розукомплектуванням та знищенням ядерних боєприпасів визначається Додатком до цього Протоколу про процедури спостереження та діяльності по контролю за знищенням ядерних боєприпасів на підприємствах промисловості Російської Федерації.
Стаття 4
Україна створює свій орган контролю за розукомплектуванням та знищенням ядерних боєприпасів, безпосереднє спостереження та контроль за розукомплектуванням та знищенням ядерних боєприпасів на підприємствах промисловості здійснюють спостерігачі. Спостерігачі здійснюють свою діяльність в інтересах Сторони, яка їх призначає, і підзвітні її органу контролю.
Стаття 5
Російська Федерація з метою ефективного здійснення спостерігачами своїх функцій протягом усього часу їх знаходження на підприємствах промисловості, створює для них належні умови з метою їх діяльності, які зобов'язані поважати чинне законодавство Російської Федерації і не втручатися у технологічні процеси розбирання та знищення ядерних боєприпасів, які проводяться згідно з вимогами нормативно-технічної документації.
Стаття 6
Російська Федерація надає спостерігачам відповідне матеріально-технічне, побутове та медичне забезпечення протягом усього строку їх перебування на підприємствах промисловості.
Фінансові витрати по утриманню та забезпеченню діяльності спостерігачів на підприємствах промисловості Російської Федерації здійснюються згідно з Додатком до цього Протоколу.
Стаття 7
Сторони проводять за взаємною домовленістю консультації для розгляду питань, пов'язаних з виконанням цього Протоколу, а також можливих поправок до нього.
Стаття 8
Положення цього Протоколу не зачіпають суверенних прав Сторін, в тому числі тих, що випливають з їх чинного законодавства та міжнародних зобов'язань.
Стаття 9
Цей Протокол є невід'ємною частиною Угоди. Він набирає чинності одночасно з набранням чинності Угодою.
Здійснено у м.Києві і Москві 11 квітня 1992 року в двох примірниках кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Україну За Російську Федерацію
(підпис) (підпис)
Л. Кравчук Б. Єльцин
Додаток до Протоколу
між Україною і Російською Федерацією "Про порядок контролю за знищенням ядерних боєприпасів, що вивозяться з території України на підприємства промисловості Російської Федерації" про процедури та діяльність по контролю за знищенням ядерних боєприпасів на підприємствах промисловості Російської Федерації
................Перейти до повного тексту