1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Державним департаментом України з питань виконання покарань та Адміністрацією тюрем та пробації Швеції про співробітництво в процесі приведення кримінально-виконавчої системи України у відповідність до європейських стандартів
Дата підписання:
Дата набуття чинності:
28.12.2001
28.12.2001
Державний департамент України з питань виконання покарань та Адміністрація тюрем та пробації Швеції, далі - Сторони,
беручи до уваги співробітництво Ради Європи та тюремної системи України з листопада 1994 року та членство України в Раді Європи з 1995 року,
враховуючи, що Швеція за допомогою Агенції міжнародного розвитку Швеції (далі - CIДA) підтримує Раду Європи (рішення 616/99) та ініціативу щодо реформування тюрем,
виходячи з рекомендацій першої оціночної доповіді, що була зроблена експертами Ради Європи щодо необхідності невідкладних покращень у тюремній системі України, зокрема з основної рекомендації відносно потреби скорочення ув'язнених в Україні,
враховуючи також, що на розгляді Верховної Ради України перебуває проект нового Кримінально-процесуального кодексу України,
беручи до уваги також запит Державного департаменту України з питань виконання покарань від 22 серпня 2001 року до CIДA про подальшу допомогу та той факт, що у вересні CIДA підтвердила намір внести свій вклад до проекту "Підтримка у сфері тюремної реформи в Україні",
домовились про таке:
Стаття 1. Мета проекту
Сторони погодились, що реформування установ виконання покарань є важливим, коли створюється суспільство, що базується на принципах міжнародних пактів з прав людини. З цією метою увага приділяється не тільки правовим аспектам, а також і організації, добору персоналу, повсякденній роботі, компетенції та відношенню всіх категорій персоналу.
Сторони визнають, що з поступовим встановленням демократії та прийняттям стандартів міжнародних прав людини основна база тюремної системи повинна бути змінена.
Сторони спрямовують свої зусилля для досягнення таких цілей:
- сприяти розвитку функціонуючих державних установ для підтримання законності та поваги до прав людини в Україні;
- розвивати пенітенціарну систему, тобто впровадження альтернативних видів покарання в Україні.
Цілями проекту "Підтримка у сфері тюремної реформи в Україні" є:
- впроваджувати альтернативні види покарання;
- підтримувати Державний департамент України з питань виконання покарань в приведенні кримінально-виконавчої системи України у відповідність до міжнародних стандартів;
- представляти нові методи щодо соціальної роботи з ув'язненими, а також з тими, до кого застосовуються альтернативні санкції.
Стаття 2. Сфера роботи
Розвиток співпраці Сторін сконцентрований на наданні інформації, досвіду та знань у питаннях проекту "Підтримка у сфері тюремної реформи в Україні".
Сфери співпраці з жовтня 2001 по жовтень 2003 р. включатимуть таке:
1. Створення можливостей для офіційних осіб
a) Шведський експерт буде проводити семінар в Україні для осіб, які приймають рішення, такі як політики та посадові особи, які працюють саме в Києві. Шведський експерт ознайомить учасників семінару з міжнародними тюремними системами та шведською системою тюрем та пробації з метою підготовки групи до навчального візиту до Швеції.
Очікуваним результатом є розширення знань про міжнародні тюремні системи та систему тюрем та пробації Швеції.
b) Однотижневий навчальний візит до Швеції для українських офіційних осіб. Навчальний візит буде включати візити до шведської служби тюрем і пробації, щоб показати, як виконується повсякденна робота. Письмова інформація, теоретичне та законодавче підґрунтя, міжнародні конвенції будуть разом з дискусіями підтримкою навчального візиту.
Очікуваним результатом буде представлення альтернативних видів покарання.
2. Навчання персоналу
a) Під час однотижневого семінару в Україні експерт з Адміністрації тюрем і пробації Швеції та Стокгольмського університету, департамент соціальної роботи представить тюремну систему Швеції українським учасникам.
b) Двотижневий навчальний візит до Швеції для персоналу Національної юридичної академії м. Харкова та однієї особи з Департаменту буде включати в себе однотижневий візит до шведської Адміністрації тюрем і пробації (SPPA) та однотижневий візит до Стокгольмського університету, департаменту соціальної роботи. Учасники матимуть можливість побачити, як виконуються в Швеції вироки до тюремного ув'язнення та вироки пробації, а також ознайомитися з різними методами роботи щодо навчання персоналу для соціальної роботи з ув'язненими, а також підлеглих альтернативним санкціям.
c) Двотижневий навчальний візит до Швеції для персоналу Чернігівського юридичного училища зробить такий же візит, як і група, згадана вище.
Вони також відвідають SPPA та Стокгольмський університет, департамент соціальної роботи.
Очікуваними результатами цього візиту є представлення нових методів соціальної роботи з ув'язненими та створення нових загальних цінностей та нової політики у відповідності до рекомендацій Ради Європи.
3. Створення можливостей в регіональних структурах
a) Під час однотижневого семінару в Україні шведський експерт Адміністрації тюрем і пробації Швеції проведе семінар, на якому ознайомить учасників з міжнародними тюремними системами та службою тюрем і пробації Швеції.
Очікуваними результатами є поглиблення нових знань, що необхідні для підготовки навчального візиту до Швеції.
b) Протягом одного тижня персонал, який працює в обласних структурах (Харківська область), здійснить навчальний візит до Швеції. В даний час продовжується реформа в регіональних структурах, приймаючи до уваги те, що місцеві відділи виконання покарань, що не пов'язані з позбавленням волі, стали частиною Державного департаменту України з питань виконання покарань. В цілях ознайомлення з потребами структурної реформи навчальний візит буде зосереджений на досвіді Швеції, зокрема у сфері роботи служби пробації.
Очікуваним результатом є отримання знань щодо нових методів з організації роботи та представлення нових стандартів та відношень в тюремній системі.
4. Оцінки та обговорення
Експерт з Адміністрації тюрем і пробації Швеції відвідає Україну для оцінки та обговорення.
Стаття 3. Розклад
Сторони домовляться про час проведення заходів при підписанні договору. Заходи в проекті заплановано починати з жовтня 2001 та закінчити в жовтні 2003 року.

................
Перейти до повного тексту