- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Меморандум
про взаєморозуміння "МВ" між Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва "Держпідприємництва" та Швейцарською організацією сприяння інвестиціям "СОФІ" щодо співпраці для сприяння співробітництву між українськими і швейцарськими підприємствами з метою залучення інвестицій і ноу-хау в Україну
Дата підписання: 05.10.2000
Дата набуття чинності для України: з дати підписання
1. Загальні положення
СОФІ - недержавна установа, яка впроваджує політику уряду Швейцарії, заснована і фінансується Державним секретаріатом з питань економічної політики. Основна мета організації - допомога в розвитку приватного сектора країн-партнерів. Головним напрямом діяльності в цьому відношенні є сприяння довгостроковому співробітництву між швейцарськими та зарубіжними підприємствами і таким чином підтримка руху інвестицій і ноу-хау в ці країни. Організація працює з КРМС Швейцарія, яка надає необхідні кадри і логістику.
Україна розглядається як країна-партнер, зважаючи на потенційну можливість проникнення швейцарських підприємств на український ринок та здійснення інвестицій в українську економіку. Для здійснення продуктивної і ефективної програми сприяння СОФІ вимагає існування національної структури, яка б здійснювала підтримку і сприяла співробітництву між підприємствами обох країн. Держпідприємництва є структурою, яка може успішно виконувати зазначені функції.
Цей МВ визначає сферу співробітництва між Держпідприємництва і СОФІ щодо здійснення сприяння.
2. Форми співробітництва
Сферами співробітництва між двома сторонами будуть:
А) Розвиток "ідеї інвестування"
Шляхом об'єднання ділових можливостей і потенційних вигод, які приносить співробітництво і довгострокове партнерство між підприємствами двох країн. Це буде здійснюватися шляхом організації зустрічей бізнесменів, конференцій, публікацій, здійснення спеціальних інвестиційних проектів тощо.
Б) Надання інформації партнерам по інвестиційному проекту
Типова інформація, яка надається підприємствам обох країн:
- Загальна характеристика економіки і політичної сфери;
- Інвестиційні можливості і державні програми підтримки інвестицій;
- Загальні правові основи та законодавство про підприємства;
................Перейти до повного тексту