1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


УГОДА
МІЖ УРЯДОМ УКРАЇНИ ТА УРЯДОМ ТУРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
ПРО СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО ОБМІНУ ПОПЕРЕДНЬОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЩОДО ТОВАРІВ ТА ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ, ЯКІ ПЕРЕМІЩУЮТЬСЯ МІЖ СТОРОНАМИ
( Угоду затверджено Постановою КМ № 961 від 23.08.2024 )



Дата вчинення:

08.03.2024



Дата затвердження КМУ:

23.08.2024



Дата набрання чинності для України:

15.01.2025
Уряд України та Уряд Турецької Республіки, далі - "Сторони":
Беручи до уваги важливість операцій для сприяння взаємній торгівлі та перевезенням;
Прагнучи до зміцнення співробітництва між Сторонами з метою захисту економічних і соціальних інтересів своїх держав;
Визнаючи необхідність підвищення ефективності аналізу митних ризиків щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються між державами Сторін;
Підтримуючи збільшення обсягів торгівлі між Сторонами;
Підкреслюючи намір Сторін сприяти співробітництву щодо вдосконалення ефективних транзитних транспортних операцій;
Користуючись нормами, стандартами та рекомендаціями Організації Об'єднаних Націй та Всесвітньої митної організації, які Сторони вже прийняли, а також національним законодавством України та Турецької Республіки та передовою міжнародною практикою електронного обміну попередньою інформацією;
Домовилися про таке:
СТАТТЯ 1
МЕТА
Метою цієї Угоди є зменшення часу очікування та заторів у пунктах пропуску через кордон шляхом електронного обміну попередньою інформацією для досягнення скорочення фізичного контролю та спрощення митного оформлення.
СТАТТЯ 2
СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
Ця Угода застосовується на всі транспортні операції, що здійснюються між державами Сторін в рамках Технічних специфікацій обміну інформацією між митними адміністраціями України та Турецької Республіки відповідно до системи обміну даними (далі - "Технічні специфікації").
Технічні специфікації будуть підписані компетентними органами Сторін.
СТАТТЯ 3
СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО ОБМІНУ ПОПЕРЕДНЬОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ
Сторони створюють систему електронного обміну попередньою інформацією, за допомогою якої здійснюється обмін заздалегідь визначеним набором даних в електронній формі.
СТАТТЯ 4
КОМПЕТЕНТНІ ОРГАНИ
1. Компетентними органами Сторін для виконання цієї Угоди є:
від Уряду України: Державна митна служба України;
від Уряду Турецької Республіки: Міністерство торгівлі.
2. Сторони невідкладно інформують одна одну дипломатичними каналами про зміну компетентних органів.
СТАТТЯ 5
ЗДІЙСНЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ОБМІНУ ПОПЕРЕДНЬОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ
1. Сторони здійснюють обмін попередньою інформацією про товари та транспортні засоби через електронну систему в рамках Технічних специфікацій.
2. Методи електронного обміну попередньою інформацією визначаються та застосовуються Сторонами відповідно до їх національного законодавства.
3. Сторони зберігають за собою право здійснювати аналіз і контроль товарів і транспортних засобів відповідно до положень цієї Угоди, якщо існують серйозні підозри та інформація щодо контрабанди та порушення митного законодавства, а також відповідно до своїх зобов'язань, що випливають з міжнародних угод і конвенцій.
4. Ця Угода не виключає здійснення митного огляду товарів і транспортних засобів, який може проводитися у виняткових випадках, якщо є підозра щодо правопорушень або він вважається необхідним у результаті аналізу митних ризиків.
СТАТТЯ 6
ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЇ

................
Перейти до повного тексту