- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про технічне та фінансове співробітництво
| Дата вчинення: | 24.11.2023 |
| Дата ратифікації Україною: | 23.02.2024 |
| Дата набрання чинності для України: | 25.03.2024 |
Кабінет Міністрів України (Далі - Українська сторона) та Уряд Литовської Республіки (Далі - Литовська сторона), які надалі разом іменуються Сторонами,
підтверджуючи однозначне засудження повномасштабного військового російського вторгнення в Україну та злочинів, вчинених російськими військами в Україні проти її народу та інфраструктури,
рішуче підтримуючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів,
визнаючи європейську перспективу України та розуміючи необхідність для України як країни-кандидата на членство в Європейському Союзі здійснити суттєві реформи, щоб стати державою-членом Європейського Союзу,
відзначаючи давні та плідні двосторонні відносини,
бажаючи зміцнити відносини та сприяти технічній та фінансовій співпраці між двома державами,
бажаючи співпрацювати з метою сприяння сталому економічному та соціальному розвитку, просуванню демократії та прав людини в Україні,
підтверджуючи зобов’язання Литовської сторони продовжувати надавати підтримку Україні,
підтверджуючи готовність Литовської сторони брати участь у процесі відновлення та відбудови України,
домовилися про таке:
Стаття I. Сфера застосування та мета
1. Метою цієї Угоди є створення правових норм і процедур для підтримки та спрощення реалізації програм/проектів, що належать до сфери застосування цієї Угоди.
2. Угода поширюється на всі програми/проекти технічної та/або фінансової допомоги, які реалізуються в Україні та фінансуються повністю або частково за рахунок Литовської сторони (далі - програми/проекти). Це стосується діючих програм/проектів, програм/проектів на етапі підготовки та майбутніх програм/проектів після набрання чинності цією Угодою.
Технічна допомога включає в себе, зокрема, передачу ноу-хау, тренінги, консультації, поставку обладнання та матеріалів, допомогу пов'язану із впровадженням нових технологій, необхідних для успішної реалізації програм/проектів.
Фінансова допомога включає в себе, зокрема, гранти для фінансування постачання товарів, обладнання і матеріалів, робіт та послуг, необхідних для успішної реалізації програм/проектів.
Термін "литовський експерт" означає експерта, направленого для цілей програми/проекту в рамках цієї Угоди, який не є громадянином України та постійно не проживає в Україні.
3. Кожна програма/проект, що належать до сфери дії цієї Угоди, є предметом окремих домовленостей між сторонами таких програм/проектів. У таких домовленостях мають бути детально визначені права та обов'язки кожної із сторін програми/проекту.
4. Українська сторона гарантує, що всі програми/проекти в рамках цієї Угоди реєструються безкоштовно та без затримки Секретаріатом Кабінету Міністрів України відповідно до законодавства України.
Стаття II. Представництво
1. У питаннях, що стосуються реалізації Угоди, Секретаріат Кабінету Міністрів України і Міністерство закордонних справ Литовської Республіки є компетентними органами для представлення Української і Литовської сторони відповідно. Всі комунікації з Литовською Стороною щодо цієї Угоди повинні бути направлені через Посольство Литовської Республіки в Україні.
2. Сторони, які діють через компетентні органи, проводять регулярні консультації.
Стаття III. Оподаткування та митні положення
1. З метою реалізації програм/проектів у рамках цієї Угоди всі ввезення товарів повинні бути звільнені від будь-яких податків, мита, зборів та інших платежів, які мають аналогічну силу. Це також стосується послуг, коштів і інших ресурсів у зв'язку із здійсненням програм/проектів у рамках цієї Угоди.
2. Українська сторона гарантує, що ліцензії на тимчасове імпортування/ввезення товарів, необхідних для реалізації програм/проектів у рамках цієї Угоди, надаються без затримки відповідно до законодавства України.
................Перейти до повного тексту