1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Єгипетським космічним агентством про співробітництво в космічній сфері та використання космічного простору в мирних цілях



Дата вчинення:

16.12.2021



Дата набрання чинності для України:

16.12.2021
Державне космічне агентство України (ДКА) та Єгипетське космічне агентство (EgSA) (далі іменовані окремо "Сторона", а разом - "Сторони"), уклали цей Меморандум про Взаєморозуміння (далі іменований "Меморандум").
Оскільки Україна та Єгипет мали тісні відносини співпраці в космічній програмі протягом багатьох років,
Оскільки ДКА має великий досвід у реалізації космічних програм, проектів застосування дистанційного зондування та послуг із запусків супутників,
Оскільки EgSA є єгипетським державним агентством, відповідальним за реалізацію дослідницько-технологічних програм у сфері космосу та управління використанням даних дистанційного зондування,
Оскільки обидві Сторони мають намір зміцнити традиційні відносини дружби та співробітництва між їхніми державами, беручи до уваги взаємну зацікавленість у розширенні мирного використання космічного простору,
Оскільки обидві Сторони мають намір встановити результативні форми двостороннього співробітництва в галузі космічної діяльності, що сприятиме розвитку соціальних, економічних та культурних аспектів на користь народів обох держав та заохочуватиме комерційно-виробниче співробітництво між обома державами в космічній сфері.
Обидві Сторони домовилися:
Стаття 1. ЦІЛІ
Цілями цього Меморандуму є наступне:
1. Відновлення та розширення співробітництва між двома державами у галузі космічних технологій, космічних досліджень та освоєння космосу в мирних цілях.
2. Встановлення рамок співробітництва між Сторонами в сфері мирного використання космічних технологій та застосування дистанційного зондування.
3. Заохочення обміну знаннями та досвідом між Сторонами через діяльність з освоєння космічного простору з метою мирного його використання.
4. Використання об’єктів, людських ресурсів та технологій космічного сектору держав Сторін.
Стаття 2. НАПРЯМИ СПІВРОБІТНИЦТВА
1. У рамках законодавства, що застосовуються в обох державах, обидві Сторони домовилися шляхом взаємної координації співпрацювати за наступними напрямами, що стосуються космічних технологій та застосування дистанційного зондування:
a) співпраця в дослідно-технологічних проєктах, пов’язаних із застосуванням космічних технологій та управлінням даними дистанційного зондування для різних застосувань.
b) обмін візитами та організація семінарів/конференцій/симпозіумів з різних видів науково-дослідної діяльності, пов’язаних із вищезгаданими сферами, які проводяться за координації української та єгипетської Сторін.
c) використання наявних ресурсів та промислових потужностей обох Сторін з метою сприяння реалізації спільних проєктів у вищезгаданих сферах співпраці.
d) навчання єгипетських фахівців у спеціалізованих лабораторіях України.
e) розвиток потенціалу єгипетських інженерів у сфері управління космічними проєктами.
f) реалізація спільних проєктів з розробки нових матеріалів і передових виробничих технологій для космічних застосувань.
g) включення єгипетської промисловості у виробництво компонентів супутників: обговорення керівних принципів та запропонованих механізмів.
h) можливість приймання українських експертів на певні періоди часу (від 6 місяців до 1 року) з метою приєднання їх до єгипетської команди у конкретних сферах. Деталі, пов’язані з кількістю експертів, періодами часу та фінансовими питаннями, визначаються додатково.
i) обмін супутниковими даними дистанційного зондування приймаючих станцій держав обох Сторін.
j) використання наземної інфраструктури супутникових станцій та центрів для аналізу та застосування даних.
k) використання випробувальних об’єктів, що використовуються під час циклу розробки супутників дистанційного зондування.
l) співробітництво в проєктуванні, розробці, виготовленні, монтажі та інтеграції, верифікації та експлуатації на орбіті мікросупутників.
m) управління космічними проєктами.
n) експлуатація супутників дистанційного зондування на початкових орбітах та процес калібрування бортових підсистем.
2. Додаткові напрями співробітництва у космічній сфері будуть визначені за взаємною координацією Сторін.
Стаття 3. РОБОЧІ ГРУПИ
Якщо це буде визнано необхідним і у випадку взаємної зацікавленості в більш детальному управлінні окремими аспектами спільної діяльності, для встановлення порядку, якого слід буде дотримуватися при виконанні узгоджених проєктів, а також для опрацювання пропозицій щодо нових напрямів співробітництва та шляхів взаємодії, Сторони можуть створювати спільні робочі групи, до роботи яких можуть залучатись повноважні представники виконавчих організацій.
Стаття 4. ВИКОНАВЧІ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ОКРЕМІ ДОМОВЛЕНОСТІ

................
Перейти до повного тексту