1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Протокол


ПРОТОКОЛ
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про виконання Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб
Дата підписання: 07.12.2018
Дата затвердження Україною: 19.06.2019
Дата набрання чинності для України: 01.01.2020
( Протокол затверджено Постановою КМ № 531 від 19.06.2019 )
Кабінет Міністрів України та Уряд Литовської Республіки (далі - Договірні Сторони),
бажаючи забезпечити виконання Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб, вчиненої 18 червня 2007 року в м. Люксембурзі (далі - Угода),
відповідно до положень статті 16 Угоди ,
ДОМОВИЛИСЯ ПРО ТАКЕ:
Стаття 1
Компетентні органи
1. Відповідно до положень підпункту a) пункту 1 статті 16 Угоди , на нижчевказані компетентні органи Договірних Сторін покладається відповідальність за виконання Угоди:
від України:
1) отримання, направлення та роботу з запитами про реадмісію:
Державна міграційна служба України
вул. Володимирська, 9, 01001, Київ
тел.:+38044 278 66 74
факс.:+38044 226 23 39
e-пошта: readmission@dmsu.gov.ua; info@dmsu.gov.ua;
2) отримання, направлення та роботу із запитами про реадмісію за прискореною процедурою та про транзитне перевезення повітряним транспортом:
Адміністрація Державної прикордонної служби України
вул. Володимирська, 26, 01601, Київ
тел.:+38044 235 11 00
факс: +38044 239 84 80
e-пошта: adpsu@dpsu.gov.ua;
від Литовської Республіки:
1) отримання, направлення та роботу з запитами про реадмісію:
Департамент міграції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки
вул. Л. Сапеги, 1, LT-10312, Вільнюс
тел.: +370 5 271 71 12/271 72 84
факс:+370 5 271 82 10
e-mail: mdinfo@vrm.lt
2) отримання, направлення та роботу з запитами про транзитне перевезення:
Державна прикордонна служба при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки
просп. Саванорю, 2, LT-103116, Вільнюс
тел.: +370 5 271 93 05
факс:+370 5 271 93 06
e-пошта: dvks@vsat.vrm.lt
2. Компетентні органи Договірних Сторін, зазначені у пункті 1 цієї статті, невідкладно повідомляють один одного дипломатичними каналами про будь-які зміни в переліку компетентних органів або їхніх контактних даних.
Стаття 2
Пункти пропуску через державний кордон
1. Реадмісія та транзитне перевезення громадян держав Договірних Сторін та громадян третіх країн, а також осіб без громадянства (далі - "особи, які підлягають реадмісії") здійснюється у нижчевказаних пунктах пропуску через державний кордон на території держави однієї з Договірних Сторін:
в Україні:
міжнародний аеропорт "Бориспіль";
міжнародний аеропорт Київ (Жуляни);
в Литовській Республіці:
державне підприємство "Литовські аеропорти", філія у м. Вільнюс;
державне підприємство "Литовські аеропорти", філія у м. Каунас;
Державне підприємство "Литовські аеропорти", філія у м. Паланга.
2. Компетентні органи Договірних Сторін невідкладно інформують один одного дипломатичними каналами про будь-які зміни у переліку пунктів пропуску через державний кордон, зазначених у пункті 1 цієї статті.
Стаття 3
Документи, що мають надаватися разом із запитом про реадмісію
1. Стандартна форма запиту про реадмісію, зазначена у Додатку 5 до Угоди (далі - "запит про реадмісію"), заповнюється відповідно до її статті 5 і надсилається компетентному органу запитуваної Договірної Сторони поштою або будь-якими засобами зв’язку, в тому числі електронного, з допоміжними документами, зазначеними у пункті 2 цієї статті. Повідомлення про доставку факсу та електронної пошти становить підтвердження доставки запиту про реадмісію. Компетентний орган запитуваної Договірної сторони невідкладно інформує електронною поштою компетентний орган запитуючої Договірної Сторони про отримання запиту про реадмісію, надісланого поштою.
2. По можливості кожного разу, компетентний орган запитуючої Договірної Сторони, окрім запиту про реадмісію, надсилає компетентному органу запитуваної Договірної Сторони копії документів, зазначених у Додатках 1-4 до Угоди , заповнену стандартну форму "Європейські стандарти відбитків пальців" із відбитками пальців та фотографію особи, щодо якої направляється запит про реадмісію (не допускається використання сканованої або іншої копії фотографії). Якщо мають надсилатися копії доказів, наведених у Додатках 2–4 до Угоди , вони мають бути чіткими та точними, щоб уможливити їхню перевірку, що призведе до визначення того, чи існує реадмісійний обов’язок запитуваної Договірної Сторони.
Стаття 4
Співбесіди
1. Якщо компетентний орган запитуючої Договірної Сторони не може надати жодний з документів, зазначених у Додатках 1–2 до Угоди , або якщо наданих документів недостатньо і якщо у запиті про реадмісію вказана необхідність у проведенні співбесіди з особою, яка підлягає реадмісії, компетентний орган запитуваної Договірної Сторони, який розглядає запит про реадмісію, організовує проведення співбесіди з особою, що підлягає реадмісії, згідно з порядком, визначеним у цій статті.
2. Співбесіда з особою, яка підлягає реадмісії, проводиться:
від імені України - працівниками дипломатичного представництва або консульської установи України в Литовській Республіці.
від імені Литовської Республіки - працівниками дипломатичного представництва або консульської установи Литовської Республіки в Україні;
3. Співбесіда з особою, що підлягає реадмісії, повинна бути організована не пізніше, ніж протягом 4 (чотирьох) робочих днів з дати отримання запиту про реадмісію, що містить запит на проведення співбесіди. Запитуюча Договірна Сторона забезпечує доставку особи, з якою проводитиметься співбесіда, до дипломатичного представництва або консульської установи держави запитуваної Договірної Сторони. За згодою обох Договірних Сторін, співбесіда може проводитися поза межами будівлі дипломатичного представництва або консульської установи, і у такому випадку витрати, пов’язані з проведенням співбесіди (перевезенням), покриваються за рахунок запитуючої Договірної Сторони. Відповідь на запит про реадмісію, що містить результати проведення співбесіди з особою, яка підлягає реадмісії, надсилається компетентному органу запитуючої Договірної Сторони, якомога скоріше, але не пізніше ніж протягом строку, визначеного у пункті 2 статті 8 Угоди .
4. Строк для надання відповіді на запит про реадмісію, визначений пунктом 3 цієї статті, обчислюється, починаючи з дати отримання запиту про реадмісію компетентним органом запитуваної Договірної Сторони.
5. Якщо особа, яка підлягає реадмісії, не прибуває для проведення співбесіди у встановлений час, і запитувана Договірна Сторона не отримує від запитуючої Договірної Сторони жодної інформації щодо запиту про зміну часу проведення співбесіди з відповідною особою, а також немає жодних інших доказів, необхідних для проведення реадмісії, запитувана Договірна Сторона надсилає письмову негативну відповідь на запит про реадмісію. У такому разі, запитуюча Договірна Сторона, що бажає провести реадмісію тієї самої особи, повинна повторно направити відповідний запит до запитуваної Договірної Сторони.
Стаття 5
Документи, що мають подаватися під час передавання особи, яка підлягає реадмісії
1. Після отримання відповіді компетентного органу запитуваної Договірної Сторони про при­й­нятність запиту про реадмісію компетентний орган запитуючої Договірної Сторони надсилає письмове повідомлення компетентному органу запитуваної Договірної Сторони, в якому містяться дані щодо особи, яка підлягає реадмісії, та інформація щодо передавання такої особи із додаванням копії згоди компетентного органу запитуваної Договірної Сторони на прийом відповідної особи.
2. Повідомлення, зазначене у пункті 1 цієї статті, надсилається шляхом заповнення форми про передавання, зазначеної у Додатку до цього Протоколу (далі - "форма для передавання"). Форма для передавання подається електронною поштою або факсом компетентному органу запитуваної Договірної Сторони не пізніше ніж за 3 (три) робочі дні до дати передавання особи, яка підлягає реадмісії.
3. Якщо дата передавання особи, яка підлягає реадмісії (далі - дата передавання), переноситься запитуючою Договірною Стороною через юридичні або практичні перешкоди, компетентний орган запитуючої Договірної Сторони невідкладно повідомляє компетентний орган запитуваної Договірної Сторони, якому направлено запит про реадмісію, про перенесення строків.
4. У разі перенесення строків, зазначеного у пункті 3 цієї статті, компетентний орган запитуючої Договірної Сторони оновлює дані форми для передавання відповідно до положень пункту 2 цієї статті.
5. Якщо дата передавання переноситься через юридичні або практичні перешкоди запитуваної Договірної Сторони, компетентний орган запитуваної Договірної Сторони невідкладно інформує компетентний орган запитуючої Договірної Сторони про перенесення строків та пропонує нову дату передавання.

................
Перейти до повного тексту