1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


ДОДАТКОВА УГОДА № 5
до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки для сприяння більш прозорим та підзвітним процесам врядування за широкої участі громадян, вчиненої 17 вересня 2014 р. в м. Києві

Дата вчинення:

02.07.2019

Дата набрання чинності для України:

02.07.2019
(Угода АМР США № 121-0001-АА)
2 липня 2019 року
Угода АМР США № 121-0001-АА
Метою укладення Додаткової угоди № 5 (далі - Додаткова угода № 5) до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку № 121-0001-АА від 17 вересня 2014 року із змінами, внесеними Додатковою угодою № 1 від 31 серпня 2015 року, Додатковою угодою № 2 від 10 червня 2016 року, Додатковою угодою № 3 від 14 березня 2017 року та Додатковою угодою № 4 від 15 серпня 2018 року (далі - Угода) між Урядом України (далі - Уряд України або Отримувач Гранту) та Урядом Сполучених Штатів Америки, який діє через Агентство США з міжнародного розвитку (АМР США), (далі - Сторони) є внесення змін до Угоди.
Відповідно, Сторони домовилися про таке:
Пункт 2.2 (Результати) Статті 2 Угоди цілком вилучається та замінюється положенням такого змісту:
"Результати. З метою виконання Завдання Сторони погоджуються співпрацювати для досягнення Результатів, визначених у Додатку 1 (Детальний опис)".
Пункт (a) Статті 4 Угоди цілком вилучається та замінюється положенням такого змісту:
"(a) Дата завершення, а саме 30 вересня 2025 року, або така інша дата, яку Сторони можуть визначити письмово, є датою, до якої, за оцінкою Сторін, будуть завершені всі заходи, необхідні для виконання Завдання та досягнення Результатів."
Додаток 1 (Детальний опис) цілком вилучається та замінюється таким:
"Додаток 1
до Угоди про виконання завдання у сфері розвитку
Детальний опис
I. Вступ
У цьому Додатку пропонується опис заходів, які мають бути впроваджені за рахунок коштів, виділених у рамках Угоди, процесу їх реалізації, а також очікуваних результатів, які мають бути досягнуті з метою виконання Завдання, визначеного в Угоді - Сприяння більш прозорим та підзвітним процесам врядування за широкої участі громадян. Жодне з положень цього Додатку не може тлумачитись як таке, що вносить зміни до будь-яких положень Угоди чи понять, використаних у її тексті.
II. Вихідна інформація та опис проблеми
Уряд США надає підтримку Україні у період прискореної реалізації реформ, необхідних для об’єднання країни заради сприяння більш прозорим та підзвітним процесам врядування за широкої участі громадян. Ця мета відповідає потребам і прагненням усіх українців.
Сполучені Штати і далі надаватимуть допомогу Україні у здійсненні цих заходів. США цілком підтримують ті першочергові завдання, які були проголошені Урядом України: просування Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, забезпечення безпеки у Східній Україні та боротьба з корупцією.
Угода є одним із важливих інструментів надання допомоги Україні з боку АМР США у виконанні цих першочергових завдань, із наголосом на: зміцнення механізмів демократичного врядування; зниження корупції у визначених секторах; та пом’якшення впливу російської агресії.
З метою досягнення Результатів та виконання Завдання, визначеного Угодою, Сторони дійшли згоди щодо необхідності вирішення проблем у сферах боротьби з корупцією, забезпечення верховенства права, участі громадян та врядування. Крім того, Сторони дійшли згоди щодо суттєвої важливості питань конституційної реформи та децентралізації.
III. Завдання у сфері розвитку
Визначене в рамках Угоди Завдання у сфері розвитку "Сприяння більш прозорим та підзвітним процесам врядування за широкої участі громадян" охоплює заходи, що мають утверджувати демократичні здобутки України, боротися з корупцією та сприяти верховенству права, належному управлінню та підзвітності, у тому числі на місцевому рівні. У співпраці з Урядом України, іншими урядовими установами США та двосторонніми і багатосторонніми донорами АМР США зосередиться на трьох взаємопов’язаних Результатах: (1) зміцнення механізмів демократичного врядування; (2) зниження корупції у визначених секторах; (3) пом’якшення впливу російської агресії.
IV. Першочергові напрями діяльності
На основі консультацій з Урядом України, для визначення заходів, що забезпечуватимуться фінансуванням в рамках Угоди, АМР США застосовуватиме об’єктивні критерії та процедури - включаючи, зокрема, здійснення оцінок, які дозволяють визначити необхідність та зміст конкретних заходів, що сприятимуть виконанню Завдання. Такі критерії та процедури ґрунтуватимуться на відповідному технічному й фінансовому плануванні.
При визначенні заходів, АМР США керуватиметься принципами інклюзивного розвитку та, відповідно, включатиме до них питання, пов’язані з гендерною проблематикою, проблемами громадян з обмеженими можливостями, ЛГБТ-спільноти (лесбіянок, геїв, бісексуалів та трансгендерів), а також інших вразливих суспільних груп. Такі принципи сприятимуть подальшому впровадженню Україною міжнародних стандартів у сфері прав людини та першочергових питань кращого забезпечення гендерної рівності.
При впровадженні заходів, що фінансуються в рамках Угоди, Сторони (чи їх Представники) керуватимуться процедурами, визначеними у Статті 7 Угоди.
АМР США має намір надати Уряду України підтримку за низкою напрямів у сфері розвитку, включаючи наступні першочергові напрями, визначені Урядом України:
Реформування сектору правосуддя:
АМР США має наміри співпрацювати з органами судової влади, Урядом України, парламентом та громадянським суспільством, для забезпечення повного впровадження реформ судової влади, результатом яких буде створення ефективної, прозорої та професійної судової системи з найвищим рівнем доброчесності та доступом для всіх верств суспільства. Очікується, що зусилля АМР США зміцнять незалежність, підзвітність, прозорість та потенціал суддівського самоврядування, а також здійснення правосуддя шляхом надання підтримки у налагодженні діяльності тих ключових нових інститутів судової влади, функціонування яких передбачене в рамках судової реформи (таких, як реформована Вища рада правосуддя, Рада суддів, Вища кваліфікаційна комісія суддів та Громадська рада доброчесності), а також в оновленні суддівського корпусу завдяки відбору, основаному на особистих заслугах і кваліфікації, та здійсненню навчальних заходів.
Крім того, АМР США сприятиме підвищенню якості юридичної освіти з метою досягнення її відповідності міжнародним стандартам та формування основи компетентного, фахового судочинства у майбутньому.
Децентралізація:
Децентралізація забезпечує краще врахування потреб людей з боку Уряду. Вона є одним із основних компонентів конституційної реформи, що планується до втілення в Україні, а також важливим механізмом відновлення стабільності на сході й півдні країни. Оскільки місцеве самоврядування є першою й найбільш поширеною формою взаємодії між громадянами та виборними посадовцями, важливо підвищити рівень довіри громадян до системи врядування у їхній місцевості; у свою чергу, органи влади мають надавати послуги безпосередньо громадянам на належному рівні.
Громадянське суспільство та ЗМІ:
Інститути громадянського суспільства, у т. ч. громадські організації, професійні спілки та ЗМІ, відіграють критично важливу роль в обстоюванні демократичних цінностей та розвитку підзвітного врядування. Уряд України здійснює співпрацю з громадянським суспільством та прагне забезпечити діяльність механізмів підзвітного врядування за широкої участі громадян. Заходи АМР США забезпечать підтримку цієї співпраці, у т. ч. шляхом розбудови спроможності Уряду України до наповненого реальним змістом співробітництва з громадянами у розробці відповідних заходів державної політики та послуг, а також у спостереженні за їх впровадженням і діяльністю.
Боротьба з торгівлею людьми:
АМР США забезпечить підтримку заходів Уряду України у питаннях протидії торгівлі людьми, у т. ч. у вдосконаленні координаційної системи та наданні реінтеграційної допомоги, а також шляхом підтримки громадських організацій, які є надавачами послуг у рамках Національного координаційного механізму.
Захист прав людини:
АМР США сприятиме підвищенню рівня обізнаності стосовно прав людини та гуманітарних зобов’язань серед представників судової влади, а також надаватиме Уряду України технічну та юридичну допомогу у втіленні Національної стратегії у сфері прав людини та Плану дій щодо її реалізації з метою забезпечення захисту прав людини для всіх громадян. АМР США підтримуватиме втілення заходів під проводом місцевих сторін з метою подолання безкарності за порушення прав людини в Україні, передусім на Донбасі та у АР Крим, забезпечення правосуддя для потерпілих і запобігання новим порушенням, а також як засобу дотримання верховенства права та забезпечення довіри громадян до судової системи.

................
Перейти до повного тексту